Sari la conținut
Forum Roportal
Cristinacami

Cum sa ma vindec...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu pierde timpul, asa e. Oricum la despartire mi-a zis ca o sa caute sa aiba o relatie foarte rapid.

Nu te mai raporta la ce face el, cu cine este el..unde merge el.

Scoate-l fortat din preocuparile tale. Lasa-i in pace doar amintirea..asa ceva nu se poate sterge fortat.

Da, ai fost tradata si asta doare. Deopotriva la suflet, cat si la orgoliu...dar nu uita, daca investesti in continuare timp si energie in trecut - viitorul va trece pe langa tine.

 

Ai o singura viata!..descoper-o!..poate ca tu percepi despartirea ca pe un sfarsit...dar nu uita ca implica si o eliberare.

Indrazneste sa visezi (la oameni care lasa calculatorul pt tine, la locuri pe care sa ajungi sa le vezi cu ochii tai, ..la un job stabil, la prieteni, ..la familia ta..), indrazneste sa lupti pentru visele tale si indrazneste sa cauti impacare in orice.

 

Doar asa iti vei recapata seninatatea si linistea. Luptand si visand!

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

CUM.. sa fac asta, CUM sa uit 7 ani asa de usor ?

Nemaicautand fericirea, placerea sau ce mai vrei tu in alt om. E ca si cum ai cersi ca cineva sa iti dea voie sa razi.

Iar ca principiu, cine o comite o data, se invata si o comite din nou, asa ca lasa-l pe al tau ex sa-si faca el viata cum o vrea, ca rezultatele pentru el vor fi aceleasi. N-ai de ce sa-l invidiezi.

Ia lasa tu timpul sa treaca si traiesti, ca sa vezi ce se intampla :)

In cazul in care depresia este insa prea mare, iti recomand sa mergi la medicul de familie si sa iti iei trimitere pentru psihiatrie, acolo poti primi ajutor impotriva depresiei. Dar doar daca depresia e prea mare si nu poti scapa de ea.

Cat despre somaj... nu sta, fa ceva, orice, munceste ceva, fie si temporar. E foarte important sa ai un loc de munca in cazul depresiilor, lipsa lui le accentueaza cu mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

CUM.. sa fac asta, CUM sa uit 7 ani asa de usor ?

Citeste. E mai greu sa incepi, ca simti ca n-ai niciun chef, dar odata ce ai intrat in pielea personajelor, iti va sta gandul la carte.

 

Surprinde-ti gandurile din cand in cand si controleaza-le; cum vezi ca te gandesti la ce-a fost, la ce vei face tu acum, cum vei uita, lalala, gandeste-te repede la altceva: un loc pe care ti-ar placea sa-l vizitezi, o melodie vesela, un eventual si necesar job etc.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sarut mana pentru sfaturi. Imi fac mult bine.

O sa incerc sa nu ma mai gandesc la el, la noi, la ce am fi fost, la ce as fi putut face sau repara. Am un psihic tare dificil, probabil ca sunt masochista :yes:

Pe de o parte e buna perioada asta pentru ca tb sa ma regasesc, sa vad cine sunt. Mi-am calcat peste demnitate de asa de multe ori ca nu ma mai recunosc, m-am pierdut in compromisuri.. A fost o relatie toxica sau asa a ajuns in ultimii ani..

si tb sa constientizez ca nu aveam viitor "stralucit" impreuna.

M-am aprovizionat cu carti motivationale, citesc articole si da, ma ajuta. Am inceput sa invat lucruri noi de care nu am avut timp inainte.

Editat de Cristinacami

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine! O sa vezi ca trecerea timpului va vindeca cea mai mare parte din rani, daca ii permiti, desigur. :)

 

Sanatate, numai bine! :hi:

Editat de Miss_Nobody

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si nu uita sa ti-o tragi. Face bine la psihic si la silueta.yes.gif

Da' nu singura...cauta-ti un partener de joaca.

Editat de InPing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o sa inveti sa traiesti in prezent, si-o sa realizezi ca ochii tai vad inainte...

o sa lasi trecutul la locul lui...

te-ai intrebat de ce n-avem ochi la spate? pentru ca sa nu putem vedea ce-a fost...

trece-l la arhive, si, cine stie, peste ani, vei gasi ca ce-ati trait reprezinta doar un mic fragment, din ce in ce mai nesemnificativ, din viata ta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti cam boccie... asa-i? Sau esti frumoasa si e el ignorant?

 

:blink: ia explica tu ce-ai vrut sa spui aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:blink: ia explica tu ce-ai vrut sa spui aici.

 

E o intrebare foarte pertinenta. Chiar n-am inteles de ce nu mi-a raspuns.unknw.gif

Ea a spus ca el e deja la alta partenera. Nimeni nu s-a intrebat de ce?

Si ea nu a spus decat partea care a deranjat-o pe ea.

Poate-i una urata si neingrijita...si l-a determinat sa plece. E adevarat si ca el n-a procedat corect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci cand a luat-o n-a vazut-o ca era urata?

Apai scuza-ma, daca un barbat paraseste o femeie pentru ca e urata.. :blink: Ori nu e sanatos la cap, ori e un mare idiot. Pardon de expresie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×