Sari la conținut
Forum Roportal
Cristinacami

Cum sa ma vindec...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hei ! Sunt Cristina. M-am despartit de vreo 3 luni de prietenul meu. Am stat 7 ani impreuna. Trec printr-o perioada foarte grea : am atacuri de panica, nu imi mai gasesc un sens in viata asta, m-am izolat in casa. Din pacate sunt si in somaj si imi umplu greu timpul. Fostul meu prieten si-a gasit deja pe cineva. Si ma deranjeaza, nu stiu de ce ca doar e liber acum si poate (in ultimul 1.5 ani m-a inselat).Cand ma gandesc ca acum poate sa iasa in oras, sa faca gesturi frumoase iar cand eram impreuna statea toata ziua la calculator. Simt ca mi se rupe sufletul si ma simt ca o "carpa" care e inlocuita imediat.Nu stiu cum sa imi revin... Stiu ca trebuie sa ies, sa uit, sa trec dar CUM.. sa fac asta, CUM sa uit 7 ani asa de usor ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De trecut o sa-ti treaca pana la urma, te prefaci ca nici n-a existat, gaseste lucruri care iti fac placere si umple-ti timpul cu ele, nici nu conteaza ce faci atat timp cat te gandesti mai putin la el sau la fosta voastra relatie.Nu-l mai cauta niciodata sub nici un pretext, incearca sa iesi sa cunosti oameni noi, chiar daca iti pare greu, gaseste un job care te scoate din casa(oricare ar fi jobul)

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca 3 luni de izolare ajunge, e cazul sa te inconjori de prieteni si sa-ti faci mici mofturi care sa te bucure.

 

e de inteles starea ta , e de inteles si ca el a avut cu cine iesi din moment ce te-a inselat cind erati inca impreuna.

doare sa vezi ca stie cum sa se poarte cu alta si pt tine nu a avut ochi, insa nu trebuie sa compari ,

el poate face asta si pt ca sa impresioneze , e in cucerire, pe cind tu erai sigura deja.

 

e greu sa treci peste 7 ani, nu te poti astepta sa se intimple rapid, insa izolarea nu ajuta.

fa lucruri care iti plac, iesi cu fetele, socializeaza, poate asa iese si de-o oferta de servici...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa iesi mai demult din relatia asta.Dar si asa tot nu-i un capat de lume .Ia partea interesanta a situatiei: esti "singurica"; si ce fac fetele singurele?...se distreaza...nu? Fa la fel si tu.

Aranjeaza-te mai atent si iesi in lume, nu sta trista.

N-ai bani?...nu-i mare problema pt. o fata; plateste baiatul (multa grija si la aspectul asta, ca nu toti platesc din politete), si bani de-o cafea oi gasi tu, sa fii la locul potrivit.

Aia sapte ani nu-i poti uita, dar sa treci peste, poti.

P.S.: si sa nu uit...gandeste-te si analizeaza unde ai gresit , ca sa nu repeti, in viitor.

Editat de InPing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei ! Sunt Cristina. M-am despartit de vreo 3 luni de prietenul meu. Am stat 7 ani impreuna. Trec printr-o perioada foarte grea : am atacuri de panica, nu imi mai gasesc un sens in viata asta, m-am izolat in casa. Din pacate sunt si in somaj si imi umplu greu timpul. Fostul meu prieten si-a gasit deja pe cineva. Si ma deranjeaza, nu stiu de ce ca doar e liber acum si poate (in ultimul 1.5 ani m-a inselat).Cand ma gandesc ca acum poate sa iasa in oras, sa faca gesturi frumoase iar cand eram impreuna statea toata ziua la calculator. Simt ca mi se rupe sufletul si ma simt ca o "carpa" care e inlocuita imediat.Nu stiu cum sa imi revin... Stiu ca trebuie sa ies, sa uit, sa trec dar CUM.. sa fac asta, CUM sa uit 7 ani asa de usor ?

 

Imi pare rau ca treci printr-o perioada grea, insa sunt sigura ca va trece.

Nu cred ca esti o carpa. Te-a inlocuit cu cea cu care te insela? Nici nu intreb de ce ai stat cu el stiind ca te inseala.

On the other hand prietenul tau cu oricine s-ar fi cuplat se bucura doar de etapa de inceput a relatiei noi..... :roll: Cu tine nu facea la fel acum 7 ani? Aia cu statul la calculator vine mai tarziu.....

7 ani nu se uita, doar in timp intervine altceva si nu te gandesti doar la aia

 

TRece peste si iesi cu vreo prietena.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate acuma cu ocazia despartirii a aflat ca o insela de multa vreme...

n-a spus ca stia si a acceptat.

 

 

P.S.: si sa nu uit...gandeste-te si analizeaza unde ai gresit , ca sa nu repeti, in viitor.

 

e posibil sa fi gresit alegerea si sa fi stricat orzul pe giste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat ca ma inseala doar pe la sfarsitul relatiei. Am incercat si atunci vreo cateva luni sa trec peste, sa rezolv lucrurile dar nu s-au putut. Plus ca numai eu eram vinovata, de tot.

Acum el nu este cu cea cu care m-a inselat. :yes:

Oricum stiu ca ne-am fi distrus viata impreuna dar tot ma doare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

take it easy ; e mai bine pentru tine; nu iti face atatea probleme pentru ce ar fi putut fi, pentru ce face el sau ce s-ar intampla daca s-ar intoarce la tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum el nu este cu cea cu care m-a inselat. :yes:

Oricum stiu ca ne-am fi distrus viata impreuna dar tot ma doare.

Dar nu pierde timpul...

Tu esti cam boccie... asa-i? Sau esti frumoasa si e el ignorant?

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×