Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

Evrei comunisti

Postări Recomandate

Nu doar Karl Marx a fost evreu. Am avut si noi evreii nostrii comunisti, Silviu Brucan, Walter Roman, etc.

 

iata lista cu ei

 

http://ro.metapedia....in_Rom%C3%A2nia

 

Evreii si comunismul

 

http://www.ioncoja.r...ei-1944-1965-1/

 

ce parere aveti?

 

parerea evreilor

 

http://www.jen.ro/istorie_files_12.html

Editat de _Undying_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu doar Karl Marx a fost evreu. Am avut si noi evreii nostrii comunisti, Silviu Brucan, Walter Roman, etc. ce parere aveti?

 

 

Ana Pauker si foarte multi inca pe lista asta, pentru ca un evreu se preface, se reinventeaza in orice doar sa nu lucreze!!! sa comande si sa fure si mai usor cat mai mult :crazy: asta au facut mereu oriunde. Pareri am cu carul, am crescut intre evrei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu doar Karl Marx a fost evreu. Am avut si noi evreii nostrii comunisti, Silviu Brucan, Walter Roman, etc.

iata lista cu ei

ce parere aveti?

Si care e problema ca au existat evrei comunisti ? Evreii n-au voie sa aiba ideologii politice ? Au scutire sau cum ?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si care e problema ca au existat evrei comunisti ? Evreii n-au voie sa aiba ideologii politice ? Au scutire sau cum ?

 

Ba, au voie sa fie orice. De exemplu bancherii evrei din USA au bagat lumea in criza (evident, in documentare nu se spune ca sunt evrei, dar google asa indica):

 

vezi documentarele de mai jos

 

Documentare despre USA, capitalism, corporatism, consumism si globalizare

Capitalism A Love Story - M. Moore 2011

Sicko - M.Moore 2007

Inside Job - 2010

In Dept We Trust - 2006

Zeitgeist: Moving Forward 2011

Sclavia Moderna (despre servitutea moderna), 46`

Enron:The Smartest Guys in the Room 2005 (falimentul Enron)

Editat de _Undying_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce va mai place ghiveciul...

 

ce le-amestecati voi pe toate...

 

eu cred - cu documente in regula, ca laika era gestanta, cand au trimis-o rusii in spatiu...

(cu unii dintre voi)

 

 

astept sa ma combateti, cu acelasi gen de argumente prin care interziceti evreilor sa fie membri de partide politice...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ana Pauker si foarte multi inca pe lista asta, pentru ca un evreu se preface, se reinventeaza in orice doar sa nu lucreze!!! sa comande si sa fure si mai usor cat mai mult :crazy: asta au facut mereu oriunde. Pareri am cu carul, am crescut intre evrei.

 

Despre românii care au falimentat 12 banci românești, care au facut Caritasul, FNI si SAFI ce parere ai? Acum nu mai pot fura pentru ca nu mai exista banci românești. Despre evrei in general poti sa-ti faci o parere prinvind la economia statului Israel.

 

Iliescu parca are nas de tigan, nu de evreu, voi ce ziceti?

 

ce va mai place ghiveciul...

 

ce le-amestecati voi pe toate...

 

eu cred - cu documente in regula, ca laika era gestanta, cand au trimis-o rusii in spatiu...

(cu unii dintre voi)

 

 

astept sa ma combateti, cu acelasi gen de argumente prin care interziceti evreilor sa fie membri de partide politice...

 

ti-am facut raport pentru jignire, sper sa iei suspend vreo 3 zile sa te linistesti

Editat de _Undying_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ti-am facut raport pentru jignire, sper sa iei suspend vreo 3 zile sa te linistesti

 

danke...

 

esti sigur ca pentru jignire?

nu de alta, dar mi-era teama ca tu chiar vroiai sa recunosti...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai inca un raport

 

ooo, pasa, cat de darnic esti...

 

pe cine ".... ....i" vrei sa pacalesti?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ooo, pasa, cat de darnic esti...

 

pe cine ".... ....i" vrei sa pacalesti?

 

de maine dimineata intri in vacanta cu postatul asa ca mai da din gura cat mai poti

Editat de _Undying_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×