Sari la conținut
Forum Roportal
BellaConcavela

Am nevoie de sperante

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Acum o luna am devenit geloasa pe o colega a prietenului meu, si de atunci ne-am certat de mai multe ori i-am spus cuvinte urate.noi suntem de 2 ani impreuna,la propriu, locuim impreuna cam de un an, si pana acum am fost aproape un cuplu perfect si ne iubeam enorm am fi facut orice unul pentru altul.

 

 

 

El acum a spus ca e confuz in legatura cu ceea ce mai vrea de la noi si ca prefera sa se joace sau sa invete decat sa se gAndeasca la asta si sa ajunga la decizii grele, a spus chiar si ca ma iubeste dar mai putin ca inainte.Acum a ramas sa vedem cum o sa decurca lucrurile.

 

 

 

Eu il iubesc in continuare enorm si am renuntat la prostiile alea cu gelozia. acum nu stiu ce sa fac.

 

 

 

credeti ca il mai pot castiga inapoi?sau dau mai mult spatiu?tin sa mentionez ca am terminat liceul acum ceva timp deci nu suntem copiii, chiar nu vreau sa ne jucam de-a dragostea, chiar aveam planuri fosrte seriose legate de viitor.

 

 

 

Am nevoie de niste sfaturi daca se poate si a mai trecut cineva prin asa ceva.

 

 

 

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu il iubesc in continuare enorm si am renuntat la prostiile alea cu gelozia. acum nu stiu ce sa fac.

De ce ai renuntat la gelozie? Te-ai obisnuit cu ideea ca oricum te inseala daca asta vrea sau te-ai convins ca jucai la limita paranoiei cu acuzatiile false?

Editat de Melissa Rebeca
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

chiar nu vreau sa ne jucam de-a dragostea, chiar aveam planuri fosrte seriose legate de viitor.

 

Poate ca TU ai in capusorul tau planuri serioase de viitor cu el.

Cred ca a venit vremea cand iubitul tau vrea sa experimenteze si cu alte femei.

 

Nu poti sa-l opresti doar pentru ca il vrei pt tine.

Lasa-l liber si .. incearca sa-ti vezi in primul rand de viitorul TAU. Daca va sta de buna voie si nesilit de nimeni si de nimic, abia atunci incepeti sa fiti 2 intr-o relatie cu potential de viitor.

 

Dar ai de grija de demnitatea ta. Greu se repara.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tin sa mentionez ca am terminat liceul acum ceva timp deci nu suntem copiii, chiar nu vreau sa ne jucam de-a dragostea, chiar aveam planuri fosrte seriose legate de viitor.

Barbatii se maturizeaza mai tarziu.

Iar daca relatia voastra este lunga, este un dezavantaj pentru tine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar cam trebui sa il lasi in pace si sa iti vezi de drum.

Tu vrei ceva serios, dar el se pare ca nu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu il iubesc in continuare enorm si am renuntat la prostiile alea cu gelozia. acum nu stiu ce sa fac.

Nu ai renuntat la nicio gelozie, ai renuntat sa ii mai reprosezi doar.

Partea buna este ca...se pare ca ai avut si de ce sa fii geloasa - nu lua in considerare 'confuzia' barbateasca, sunt sigur ca prietenul tau e atras de fata aia.

 

credeti ca il mai pot castiga inapoi?sau dau mai mult spatiu?tin sa mentionez ca am terminat liceul acum ceva timp deci nu suntem copiii, chiar nu vreau sa ne jucam de-a dragostea, chiar aveam planuri fosrte seriose legate de viitor.

Asa spunem toti, chiar dupa ani de zile dupa ce am terminat liceul. Ba chiar dupa facultate, master, MBA.

 

Titlul tau spune ca ai nevoie de sperante - adica sa iti spunem baliverne si sa te iluzionam ca totul o sa fie bine, etc?

 

Nu ai nevoie de sperante, ci de experienta.

 

Si forumistii, in ciuda aparentelor, nu pot face nimic in sensul asta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×