Sari la conținut
Forum Roportal
adadeea

Cum imi fac un site?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

se ia una bucata www.htmlgoodies.com,una bucata notepad(sau dreamweaver,da un PM daca il vrei),una bucata server(free:www.lx.ro)si una bucata mare de rabdare si se urmeaza tutorialurile de pe primul site(www.htmlgoodies.com) :P

daca nu te-am lamurit,posteaza si iti zic mai detaliat

 

 

P.S.>akum nu prea am timp :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau ca trebuie sa-l contrazil in totalitate pe PiticStyle.

1. Nu trebuie sa inveti HTML, CSS, JS, VB si alte de acelasi tip.

2. In notepad se scrie HTML doar la examene.

3. Dreamweaver-ul ti-l recomand de abia peste 2-3 ani de lucru in conceperea unui site.

Pentru incepatori recomand Ms.FrontPage

unde vei gasii templet-uri,

adica pagini web prefabricate.

Daca nu-l ai, foloseste Word-ul

si dupa ce ai terminat

salveaza-ti lucrarea ca HTML.

Pentru amanunte trimite-mi un email si am sa-ti raspund cu placere.

Oricum nu te lasa descurajat.

Succes !

 

 

 

 

te rog explica-mi si mie mai pe larg cum sa fac un site cat mai repede (cam doua zile maixim incepand dee astazi)te rog frumo

 

 

poti sa ma gasesti la adresa asta peter00_pan00@yahoo.com

 

ms frumos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eşti cumva din Craiova şi eşti la facultatea de comunicare şi relaţii publice ? :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se ia una bucata www.htmlgoodies.com,una bucata notepad(sau dreamweaver,da un PM daca il vrei),una bucata server(free:www.lx.ro)si una bucata mare de rabdare si se urmeaza tutorialurile de pe primul site(www.htmlgoodies.com) :stars:

daca nu te-am lamurit,posteaza si iti zic mai detaliat

P.S.>akum nu prea am timp :stars:

 

mai usor un frontpage

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am mai incercat ,am downloadat ceva dar nu merge pt ca imi spune ,,Open the PSD file that is accompanied with the template in Adobe Photoshop 5.5 or above. You will see the design layout based on which you want to create the website........,, iar eu nu am photoshop :yes:

ca si incepator in a face un site nu iti recomand decat html

 

ce a zis crusher include si css si js asa ca :blink: ai sa intelegi mai incolo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, am incercat dar nu a mers la mine 8) :crazy: ,cand descarcam si salvam pe desktop im aparea iconita (630) dar avea pictograma pe ea de explorer sau mozilla si de altele ,cand incercam sa o deschid nu mergea .

Am incercat sa descarc si din alta parte dar erau mai mari de 10 mb ,am descarcat de pe Coofeecup.com dar parca nu era ca al tau, era complicat rau

NU stiu daca am explicat eu bine ca sa intelegi dar in concluzie , la mine nu merge :P

:P :P

 

Am mai incercat ,am downloadat ceva dar nu merge pt ca imi spune ,,Open the PSD file that is accompanied with the template in Adobe Photoshop 5.5 or above. You will see the design layout based on which you want to create the website........,, iar eu nu am photoshop :o:

 

Nu inteleg de ce are pictograma de explorer sau mozilla, pentru ca fiserul este arhiva. Uite, un site cu template-uri bune este http://www.freewebtemplates.com/

Cauta acolo, gasesti destule care sunt bune.

 

In legatura cu a 2a parte, .psd sunt fisere de photoshop, bannerele, iconitele si ce alte imagini mai contine acel template. Iti da acest fiser .psd, pentru ca tu daca vrei, sa modifici acel banner in photoshop.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg de ce are pictograma de explorer sau mozilla, pentru ca fiserul este arhiva. Uite, un site cu template-uri bune este http://www.freewebtemplates.com/

Cauta acolo, gasesti destule care sunt bune.

Da de aici am luat si eu unu dar era ala de care am zis mai devreme ca imi trebuia photoshop.

Acum o sa mai incerc iar dar nu prea stiu pe care sa aleg sa fie apropiat ca al tau in dificultate

:P

 

 

EU am luat pe asta http://www.webdesignhelper.co.uk/page_temp...template6.shtml dar se pare ca nu ma prea pricep :P poate ca sunt prea batran :crazy: (au poate nu e asta bun)

 

 

 

Dacă vreţi să folosiţi templateul pe care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×