Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Consumi orez alb? Vezi de ce risti sa te imbolnavesti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Consumul ridicat de orez alb ar genera un risc mai ridicat de imbolnavire de diabet de tipul 2, potrivit unui studiu efectuat de o echipa de cercetatori americani, informeaza site-ul MaxiSciences. Consumi orez alb? Vezi de ce risti sa te...

 

Articolul complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pariez in oricare din acei pacienti de Diabet, nu de la orez au primit boala!!!   In India si Asia in general lumea traieste cu orez de 2-3 ori pe zi o au pe farfurie si nu de la asta au boli ci de la carnea de oaie grasa si sosurile grase cu unt topit.    

Chiar acum am facut 2 cups de Orez Jasmine si am mancat bine ca foarte gustos a iesit.   Voi fierbe si fasole boabe sa am pentru maine cu orez si salate!!! 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

orez-840x500.jpg

Cum îți dai seama dacă orezul este expirat. Secretul știut de puțini oameni - IMPACT (playtech.ro)

*Daca in acel container, punga, cutie sint mai multi viermisori decat boabe de orez!!!*  :lol2:

"Orezul protejează organismul și împotriva cancerului. El are antioxidanți naturali ce stimulează protecția organismului împotriva radicalilor liberi.   Praful de orez aplicat local poate vindeca anumite boli de piele, iar capacitatea antioxidantă ajută la întârzierea apariției ridurilor, dar și a altor semne de îmbătrânire prematură."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu expira orezul decat in cratita, o sa-mi prepar un pilaf super bun cu salata verde si sos cumparat Ranch ca ala s-ar putea expira daca nu-l deranjam din frigider.  Avem otet dar si lamai pe pom insa l-as combina cu Grapefruit cu miez alb sa fie si mai exotic. :chef:    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×