Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela...

Dar femeile casatorite? Sunt fidele?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru ca tot s-a discutat atat despre fidelitatea (sau lipsa ei) barbatilor casatoriti, hai sa vedem ce se spune despre fidelitatea femeilor casatorite.

Las-o naibii de treaba Miki,ce te astepti?

Vrei sa zic ce gandesc despre asta?

 

Ok...iti raspund: Eu insel..... numai cu gandu :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu o fac..nu stiu cum se vede de la tine.dar singurele jigniri pe care si le aducu cei care ma acuza pe mine de asa ceva, si le aduc singuri. si ca sa-ti "raspund" ,"fidelitatea" tine de persoana ca si om,nu de sex,nu de religie,nu de starea civila ... :D

desigur ca exista diferente intre femei si barbati,nu numai anatomice.dar pozitia fata de fidelitate nu este una din ele...

Editat de Dunedainul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu o fac..nu stiu cum se vede de la tine.dar singurele jigniri pe care si le aducu cei care ma acuza pe mine de asa ceva, si le aduc singuri. si ca sa-ti "raspund" ,"fidelitatea" tine de persoana ca si om,nu de sex,nu de religie,nu de starea civila ... :salut:

desigur ca exista diferente intre femei si barbati,nu numai anatomice.dar pozitia fata de fidelitate nu este una din ele...

 

Personal, sunt de acord cu tine, fidelitatea nu tine de sex, religie, stare civila... . Totusi, traim intr-o tara in care se invoca foarte des celebra zicala : "barbatul isi scutura caciula, ....". Si cred ca educatia primita poate fi un factor determinant in atitudinea fata de fidelitate.

P.S. Cand am spus "jigniri" m-am referit la intrebarea "voi judecati vreodata?" . Cred ca te-ai fi putut lipsi de ea. Iti multumesc pentru raspunsul pertinent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu ce s-a spus mai sus in legatura cu "...sex, religie etc.". Nu o sa mai discut si eu despre asta. FIdelitatea nu tine de toate cele enumerata, insa se spune ca femeia nu inseala atat de mult si atat de des precum barbatul. Eu as zice ca "e aceeasi mancare de peste". Stiu cel putin 2 femei casatorite de multi ani, cu copii mari, care nu au nici o jena. Mie imi este scarba de astfel de femei, dar...nici nu le pot judeca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt de acord cu ce s-a spus mai sus in legatura cu "...sex, religie etc.". Nu o sa mai discut si eu despre asta. FIdelitatea nu tine de toate cele enumerata, insa se spune ca femeia nu inseala atat de mult si atat de des precum barbatul. Eu as zice ca "e aceeasi mancare de peste". Stiu cel putin 2 femei casatorite de multi ani, cu copii mari, care nu au nici o jena. Mie imi este scarba de astfel de femei, dar...nici nu le pot judeca.

Asta este unul dintre motivele pentru care m-am gandit la topicul asta. Am avut ocazia sa descopar, spre marea mea surpriza, un numar foarte mare de femei care isi inselau partenerii de viata. Si sincer, la vremea respectiva a fost un soc pentru mine, deoarece vedeam femeile...cu totul altfel. Ei, copil, deh.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×