Sari la conținut
Forum Roportal
extasyemp

Bunica il insala pe bunicul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna.Am 17 ani,sunt noua pe forum si as vrea sa ma sfatuiti ,nu stiu daca am facut bine sau am gresit.Acum cateva saptamani am aflat ca bunica il insela pe bunicul cu un barbat mai tanar,de fapt i-am vazut impreuna.Am vorbit cu bunica si ea s-a purtat cam urat cu mine ,a zis ca nu o sa ii spun nimic bunicului pt ca nu vrea ea.Eu i-am spus bunicului si acum ei doi sunt in divort.Bunica este suparata pe mine si nu ma iarta ca i-am stricat casnicia.Spune ca tine la bunicul si ca acel barbat nu insemna nimic pt ea.Eu nu stiu daca e asa sau daca i-a pasat si ii pasa doar de banii bunicului.Depindea material de el si acum nu prea mai are bani.Ma simt putin vinovata ca am stricat o casnicie de atatia ani si imi pare rau de suferinta bunicului.Nu stiu daca am facut bine sau am gresit si ce sa fac in continuare.Sa ii cer iertare bunicii si sa o conving sa vb cu mine sau sa o las in pace?Cand ma gandesc la asta nu mai ma concentrez la scoala ,nu mai m chef sa ies cu pretenii.Voi ce ati fi facut si ce ati face in continuare in locul meu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.Am 17 ani,sunt noua pe forum si as vrea sa ma sfatuiti ,nu stiu daca am facut bine sau am gresit.Acum cateva saptamani am aflat ca bunica il insela pe bunicul cu un barbat mai tanar,de fapt i-am vazut impreuna.Am vorbit cu bunica si ea s-a purtat cam urat cu mine ,a zis ca nu o sa ii spun nimic bunicului pt ca nu vrea ea.Eu i-am spus bunicului si acum ei doi sunt in divort.Bunica este suparata pe mine si nu ma iarta ca i-am stricat casnicia.Spune ca tine la bunicul si ca acel barbat nu insemna nimic pt ea.Eu nu stiu daca e asa sau daca i-a pasat si ii pasa doar de banii bunicului.Depindea material de el si acum nu prea mai are bani.Ma simt putin vinovata ca am stricat o casnicie de atatia ani si imi pare rau de suferinta bunicului.Nu stiu daca am facut bine sau am gresit si ce sa fac in continuare.Sa ii cer iertare bunicii si sa o conving sa vb cu mine sau sa o las in pace?Cand ma gandesc la asta nu mai ma concentrez la scoala ,nu mai m chef sa ies cu pretenii.Voi ce ati fi facut si ce ati face in continuare in locul meu?

 

Eu zic ca ai procedat bine ca i-ai spus bunicului...in fond e si el om si nu-i drept sa fie inselat,mai ales la varsta lui.

Daca ei doi se vor impaca sau nu,deja nu mai e problema ta...sunt destul de maturi sa hotarasca ce vor face in viitor.Cat despre bunica,la drept vorbind eu as fi suparata pe ea, nicidecum ea pe mine...pentru ce?...ca am spus ce era de spus??

In toata povestea asta minciuna era sefa...nu te condamna singura...si-a facut-o cu mana ei.Daca vroia alta relatie,trebuia sa o rezolve cumva pe prima,nu sa-si lase sotul sa creada ca e ok.

Cred ca asta e o invatatura pentru tine:a insela sau a nu insela...si consecintele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si care e parerea parintilor tai?ei nu au intervenit? poate daca bunica ta renunta la "aventura", bunicul poate ca renunta la divort si isi continuau batranetile care nu mai erau asa de fericite

bravo: ai procedat foarte corect, minciuna e o fapta grava, bunica trebuia sa stie care vor fi consecintele si totusi care a fost scopul acestei aventuri (sexul?)

 

am spus sexul ptr ca ziceai ca depindea finaciar de bunicul tau, imi pare rau ca treci prin asa ceva dar tu ai invatat ceva din aceasta intamplare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.Am 17 ani,sunt noua pe forum si as vrea sa ma sfatuiti ,nu stiu daca am facut bine sau am gresit.Acum cateva saptamani am aflat ca bunica il insela pe bunicul cu un barbat mai tanar,de fapt i-am vazut impreuna.Am vorbit cu bunica si ea s-a purtat cam urat cu mine ,a zis ca nu o sa ii spun nimic bunicului pt ca nu vrea ea.Eu i-am spus bunicului si acum ei doi sunt in divort.Bunica este suparata pe mine si nu ma iarta ca i-am stricat casnicia.Spune ca tine la bunicul si ca acel barbat nu insemna nimic pt ea.Eu nu stiu daca e asa sau daca i-a pasat si ii pasa doar de banii bunicului.Depindea material de el si acum nu prea mai are bani.Ma simt putin vinovata ca am stricat o casnicie de atatia ani si imi pare rau de suferinta bunicului.Nu stiu daca am facut bine sau am gresit si ce sa fac in continuare.Sa ii cer iertare bunicii si sa o conving sa vb cu mine sau sa o las in pace?Cand ma gandesc la asta nu mai ma concentrez la scoala ,nu mai m chef sa ies cu pretenii.Voi ce ati fi facut si ce ati face in continuare in locul meu?

Da..eu cred ca ai gresit ..nu trebuia sa spui ..

Nu poti sti tu de ce a facut bunica ta asa ceva ..sau ce era intre ea si acel barbat..

Sti intotdeuna vor fi doua versiuni ale unei ..povesti..si fiecare este convins ca el are dreptate ..Deci nu trebuiasa ai spui bunicului tau ce ai vazut ..mai ales ca te si rugase sa nu faci asta .

Deci ..cred ca nu este bine sa judecam pe alti ..dupa aparente ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si care e parerea parintilor tai?ei nu au intervenit? poate daca bunica ta renunta la "aventura", bunicul poate ca renunta la divort si isi continuau batranetile care nu mai erau asa de fericite

bravo: ai procedat foarte corect, minciuna e o fapta grava, bunica trebuia sa stie care vor fi consecintele si totusi care a fost scopul acestei aventuri (sexul?)

 

am spus sexul ptr ca ziceai ca depindea finaciar de bunicul tau, imi pare rau ca treci prin asa ceva dar tu ai invatat ceva din aceasta intamplare

 

 

Parintii mei evita acest subiect.Tata a incercat sa il convinga pe bunicul sa nu divorteze ,dar bunicu'e hotarat.

Cat despre scopul acestei aventuru cred ca a fost sexul ,in ceea ce o priveste pe bunica,si banii,in ceea ce il priveste pe acel barbat.Altfel pt ce?Daca il iubea ne spunea, nu zicea ca nu inseamna nimic pt ea.

De fapt nu m-am exprimat prea corect cand am spus ca depindea financiar de el,are si ea banii ei dar nu atiti cat ar vrea ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.Am 17 ani,sunt noua pe forum si as vrea sa ma sfatuiti ,nu stiu daca am facut bine sau am gresit.Acum cateva saptamani am aflat ca bunica il insela pe bunicul cu un barbat mai tanar,de fapt i-am vazut impreuna.Am vorbit cu bunica si ea s-a purtat cam urat cu mine ,a zis ca nu o sa ii spun nimic bunicului pt ca nu vrea ea.Eu i-am spus bunicului si acum ei doi sunt in divort.Bunica este suparata pe mine si nu ma iarta ca i-am stricat casnicia.Spune ca tine la bunicul si ca acel barbat nu insemna nimic pt ea.Eu nu stiu daca e asa sau daca i-a pasat si ii pasa doar de banii bunicului.Depindea material de el si acum nu prea mai are bani.Ma simt putin vinovata ca am stricat o casnicie de atatia ani si imi pare rau de suferinta bunicului.Nu stiu daca am facut bine sau am gresit si ce sa fac in continuare.Sa ii cer iertare bunicii si sa o conving sa vb cu mine sau sa o las in pace?Cand ma gandesc la asta nu mai ma concentrez la scoala ,nu mai m chef sa ies cu pretenii.Voi ce ati fi facut si ce ati face in continuare in locul meu?

 

Cred ca in primul rand era o problema intre tine si bunica ta in sensul ca trebuia sa-i spui sa renunte la aventura ei ori o s-o torni la bunicul, eventual o urmareai si daca nu renunta, o pozai si o speriai ca-i arati pozele bunicului daca nu renunta. Daca tot nu se putea abtine atunci trebuia sa-i zici bunicului daca tineai la el, n-avea dreptul sa fie tratat asa. Era clar ca ceva putred e la mijloc.

Ce as face in continuare? I-as spune bunicului cat de mult tine bunica la el si ca nu si-a dat seama ce face si ca-i pare nespus de rau. Apoi as face o smecherie ca sa se intalneasca bunicii "din intamplare". Ai incercat sa-i impaci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×