Sari la conținut
Forum Roportal
Carsshiny

Aparat foto pt copil... Canon, Nikon, ce sa iau?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un Canon Ixus40. Bun aparat pe vremea lui, dar acum am nevoie de alt aparat. Asta pentru ca am un copil:) si as vrea sa ii fac fotografii cat mai reusite si cu Canon-ul asta nu mai merge: nu reusesc sa fac nicio poza in miscare, toate imi ies incetosate, nu pot face poze in lumina slaba, ies foarte prost iar blitz-ul nu e prea recomandat pentru copii.

Nu vreau sa devin profesionist dar vreau un aparat cu care sa pot surprinde toate momentele cu copilul la o calitate cat mai mare. Bineinteles, ideal ar fi sa pot folosi aparatul si in excursii, etc, sa acopere o gama larga de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic, multumesc pentru ajutor profesionistilor...Si daca chiar nu ati inteles, vreau sa iau un aparat care sa scoata poza de o calitatae cat mai buna si fara blitz...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mentionez ... ca va trebui sa fac rost de 1500 RON. Maxim:)

 

 

:yahoo: daca n-ai bani degeaba visezi la aparate, mai bine fa rost de aparat :crazy:

 

Eu as lua una de 5 lei si asa trage la poze de numai ... pana s-ar epuiza aparatul de singura folosinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:yahoo: daca n-ai bani degeaba visezi la aparate, mai bine fa rost de aparat :crazy:

 

Eu as lua una de 5 lei si asa trage la poze de numai ... pana s-ar epuiza aparatul de singura folosinta.

 

Am zis ca poate primesc si eu putin ajutor din partea unui cunoscutor, dar vad ca trebuie sa incerc pe alte site-uri.

 

Oricum "necunoscutule", decat sa fii asa de rautacios fara niciun sens mai bine ai pune mana si ai invata putina limba romana "as lua una" ...aparat foto:) WTF???!!! esti ungur???. Dar nici cu logica "daca n-ai bani degeaba visezi la aparate, mai bine fa rost de aparat" nu stai excelent, asa ca...voi trece pe alt forum.

Editat de Carsshiny

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as merge pe Canon PowerShot SX40 HS.

Sunt exceptionale si face poze super faine si la lumina slaba.

Sau in miscare.

 

Costa 360 euro,nu stiu cat inseamna asta in RON.

Da, si mie mi s-a parut interesant aparatul dar am inteles ca aparatele aceste cu super zoom nu au o calitate prea buna la poze. Daca ai, poti eventual sa pui o poza facuta in miscare si/sau in lumina slaba?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai bine ai pune mana si ai invata putina limba romana "as lua una" ...aparat foto:) WTF???!!! esti ungur???. Dar nici cu logica "daca n-ai bani degeaba visezi la aparate, mai bine fa rost de aparat" nu stai excelent, asa ca...

 

sugesteaza invatarea romanei la familia ta!!! pe mine nu ma intereseaza :doh:

Bucura-te ca ai in tine atita logica :ro: dar foloseste-l wise si maimutareala de engleza Wat dza faque ca sa vezi cunostinte de aparate!!! cred ca esti deja la pus mana pe un ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×