Sari la conținut
Forum Roportal
Amarena

De ce nu pot barbatii sa-si ceara scuze?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cred ca femeile-s mai putin orgolioase decat barbatii si spun mai usor cuvintele respective.

nu stiu care din "tabere" e mai sincera, insa..

Eu cred ca sunt mult mai orgolioase, iar o femeie care isi cere scuze, de multe ori urmareste ceva, altceva decat iertarea. Nu intotdeauna, intr-adevar.

Depinde si cine ce accepta, aici zic de ambele sexe.

 

da, inghitind..tampeniile voastre :))))

Da ? Inghitind ? :flowers:

 

Vine o perioada in viata in care invatam sa fim practici.

Sau o perioada in care ni se pare ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca parerea colaboreaza la plata facturilor, merge si asa. :)

Conteaza mai putin plata facturilor pentru care n-au probleme d-astea. Sau pentru cei carora nu le pasa prea tare de bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dintr-un anumit punct de vedere a mai bine sa le ai, asa esti fortat sa iti stabilesti prioritatile si nu te mai consumi inutil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice barbat adevarat stie ca cel mai greu nu este sa domini o femeie.

 

Cel mai greu este sa o iubesti ca pe un egal.

 

Cand stii in adancul sufletului tau ca ea e peste tine...

 

Ai intalnit astfel de barbati? Pt. toate doamnele, ati intalnit asa ceva? Eu am intalnit vreo doi capabili de asa ceva. Si am o varsta. Nu oi fi umblat eu prea mult.

 

 

 

 

 

Fara suparare, Aseneth, frumos cliseu.

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zicea cineva pe aici ca scuze pentru greselile care se repeta, sunt apa de ploaie. Eu am devenit surda la ele.

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

On: Nu pot, pt. ca li se pare ca ar da dovada de slabiciune. Iar cand o fac, de multe ori, au un conventionalism in ei, de mai bine ar tacea. Plus ca multi o fac cand deja s-a dus totul de rapa.

 

Scuzati, domnilor, generalizarea. Exista, desigur, nenumarate exceptii si nuantari.

 

 

 

 

Zicea cimeva pe aici ca scuze pentru greselile care se repeta, sunt apa de ploaie. Eu am devenit surda la ele.

 

:good:

 

 

Einz, zwei, drei... aus!

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

Apropo de faimoasa fraza din acel film, nu sunt de acord cu ea. Suna bine ca vers de poezie sau dialog de film romantic, dar practic nu e realista. Am vazut odata si un interviu cu cei doi actori , acum vreo 2 ani si ceva la Oprah si i-a intrebat ce cred ei despre acea fraza. Au zis ca e o tampenie in contextul vietii reale. Ryan O'Neil care tocmai pierduse iubirea vietii lui Farah Fawcett spunea ca love is saying sorry de cate ori e nevoie si ca pe langa asta trebuie sa-ti para rau sincer, din suflet, daca ai facut sau spus ceva care a ranit persoana iubita.

Editat de Naeema
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×