Sari la conținut
Forum Roportal
Amarena

De ce nu pot barbatii sa-si ceara scuze?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe vremea cand imi placeau toti nepotrivitii.. primul impuls era la nivel subconstient.. atractia era rapida dar ca contratehnica, pana te dezlipesti de mecanismele cognitive naspa, incearca sa ii cauti defecte si sa ii testezi reactiile, asa iti vei da seama repede ca nu e aleasa, ca sa nu mai alegi nepotrivite, trebuie sa faci o lista cu toate elementele care te fac sa te apropii de persoana aceea si sa vezi daca te sabotezi singur si dc...

 

hai sa dau exemplu concret. sa zicem ca mie imi placeau tipi simpatici, ce nu declarau ca au prietena, pareau ceva wow, frumusei, cu vrajala pe ei..cum am reusit sa sparg patternul..sa ma uit la aia la care nu m-as uita si celor ce le gaseam defecte imaginare, asta a fost procesul meu sa ma dezlipesc de fustangii...

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ultimul caz mai important, m-am prins rapid de defecte, neseriozitate, joaca pe mai multe planuri, etc. Greseala mea este ca nu ma desprind de ele prompt, desi dau senzatia ca sunt in stare. Ma las intors din drum, mai bag o fisa, mai complic lucrurile... Ma joc si eu cu sentimentele lor. La telenovelele astea nu participa persoane prea puternice, asta e clar.

Cum mi-a mai spus cineva azi, ar trebui sa renunt la tipele astea brusc si fara cale de intoarcere, cand incep semnele.

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 23 ore, Turbina a spus:

Am de vopsit integral o masina, cu ocazia asta.    Dpdv profesional nu mai am treaba cu ea. Si nu ajunsesem pe planuri personale, deci nu mai am pretext.

Cu ocazia asta totul este curatat, maturat din interior si exterior si uitat.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, The Unknown a spus:

Cu ocazia asta totul este curatat, maturat din interior si exterior si uitat.  

Dar Maeve vrea sa o duc la date :sad:

Pe cine sa ascult? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Turbina a spus:

Dar Maeve vrea sa o duc la date :sad:

Pe cine sa ascult? 

pe Doamna OLGA aka The Unknown:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×