Sari la conținut
Forum Roportal
e-X-plorer

Ce parere aveti de COSMOTE?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...De cateva zile incoace ma cam tenteaza ideea Cosmote Iar cartela prepay cu credit initial de 36 euro si cu telefon la pachet (acel Alcatel ot-e 157, telefon decent si dragutz oricum la banii astia) parca-mi face si mai mult cu ochiul. Voi ce stitzi despre acest...Cosmorom reloaded ? Are sau a avut cineva dintre voi cartela sau abonament in aceasta retzea? Chiar daca oferta pare tentanta, eu vreau sa iau in calcul si gradul de acoperire al retzelei, calitatea semnalului, calitatea serviciilor, daca telefoanele oferite de ei merg si pe Connex sau orange sau sunt blocate pe Cosmo, etc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

COSMOTE-ul a fost infiintat de fosta majoritate a actionarilor CONNEX (in urma vanzarii acestuia catre Vodafone).

 

eu plec de la premize pozitive in cazul lor.

Editat de orvo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, din cate am inteles nu e totul chiar asa de roz precum pare.

1. Cosmo are acoperire cam 60% din teritoriul tarii noastre(majoritatea celulelor sunt la 1800Mhz)

2. Au oferte care par tentante dar daca faci bilantul o sa vezi ca nu o sa iesi cu un castig foarte mare(in sensul ca nu ti se ofera totul pe loc)

3. Am inteles ca serviciul cost control nu prea exista pentru clientii cu abonamente(nu garantez afirmatia asta, intreaba pe cineva care are abonament cosmo daca au dat drumul la acest serviciu)

4. Sugestia mea ar fi sa te gandesti bine daca iesi mai avantajos la cosmo decat la cnx sau orange. Bafta

Editat de yeu1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm.. eu am telefoane in 3 retele: orange, connex si cosmote.. avand in vedere ca vbim despre cosmote.. dupa parerea mea sunt superi ca oferte si tarife.. eu primesc 2 euro lunar timp de 18 luni pt ca mi-am activat cartela pana pe data de 4 Februarie.. mai am 17 luni de primit :) pe langa asta.. la mesaje si la nr favorite tarifele sunt egale cu orange.. in schimb in alte retele e diferenta mare.. ce-i drept cu acoperirea stau prost.. dar nu ma plang la capitolul asta pt ca mai am doua retele cu acoperire mondiala.. :D deci cosmote e bun daca mai ai un al doilea telefon..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e o mare teapa! :yahoo: Din cate stiu eu..romanii nu au fost asa darnici de cand s-a format acest popor! Pana si zapp-ul care se respecta are un abonament de nu stiu cati dolari pentru 2000 de minute. Ne auzim peste cateva luni cand toata lumea o sa se vaite ca le-a picat reteaua. :blink: Eu nu renunt la connex! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e adevarat....cosmote e bine sa il ai asa de rezerva sau doar pentru amici familie..nu cred ca are prea multa baza...dar asa putin merge

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e adevarat....cosmote e bine sa il ai asa de rezerva sau doar pentru amici familie..nu cred ca are prea multa baza...dar asa putin merge

Ti-ai schimbat parerea despre cosmote?

Se pare ca nu sunt singura care spune ca ofertele Cosmote sunt mari tepe.. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc reteaua cosmorom de mai bine de 5 ani - decembrie 2000 si sint f.multumit de servicii mai ales in privinta calitatii semnalului. e adevarat ca nu este semnal peste tot dar pe unde ma intereseaza am.Calitatea semnalul pe frecventa de 1800 este mult mai buna decit pe 900. :spiteful: Iar acum nu vreau sa pierd oferta cu cartela (cea cu 2000 de min.gratuite) E PE BUNE. cit despre retea blocata nu cred ca va fi vorba deoarece o celula pe frecventa de 1800 poate fi folosita de trei ori mai multi utilizatori decit pe 900MHz :blink: DECI SFATUL MEU - INCERCATI. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×