Sari la conținut
Forum Roportal
Bby11

Decolorare, ajutor!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua ! parul meu este un blond miere ,poate putin mai deschis . dar am diferite nuante de blond. am cumparat un decolorant de la syoss si am de gand sa il las 10 minute pe par doar pentru a uniformiza culoarea( nu vreau sa imi deschid parul ) dupa care ma voi vopsi cu garnier color naturals , 113 blond super deschis bej. credeti ca o sa se uniformizeze culoarea daca tin decolorantul doar 10 min? tin sa precizez ca este intensiv. multumesc. astept pareri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa obtii in final o nuanta de blond absolut uniforma, trebuie sa decolorezi tot parul uniform, deci sa lasi decolorantul atat timp cat ii trebuie sa-ti decoloreze uniform toate nuantele de blond pe care le ai tu momentan. Nu stiu daca 10 minute este deajuns. Nu cunosc acel produs. Numai dupa aceea vopseste-l cu culoarea de la Garnier.

Daca nu lasi decolorantul indeajuns pe par risti ca unele nuante de blond sa fie mai decolorate decat celelalte si astfel nici culoarea nu le va vopsi uniform.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua, vreau si eu sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns,m am vopsit prima data blonda cu palette 219 a iesit un blond f frumos dar f inchis as vrea sa stiu in cazul in care ma vopsesc iar la 4 luni pt o deschidere cu aceeasi vopsea imi va ataca parul?pt ca vopseaua contine si decolorant la pachet destul de puternic,si stiu ca apoi va trebuii sa ma fac doar la radacina,multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m am vopsit prima data blonda cu palette 219 a iesit un blond f frumos dar f inchis as vrea sa stiu in cazul in care ma vopsesc iar la 4 luni pt o deschidere cu aceeasi vopsea imi va ataca parul?pt ca vopseaua contine si decolorant

 

Care a fost culoarea originala al parului ca dupa vopsit a iesit un blond foarte inchis???

Toate culorie blonde sint decoloranti exclusiv!!! Nu ti se intimpla nimic daca te mai decolorezi, daca iti puneai un permanent era o problema numai, dar mai intreaba si coafeza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ajutor! Nu reusesc sa pricep de ce va supuneti parul la asemenea cazne. Poate ma lamuriti si pe mine.

 

Ca sa devenim frumoase!!! este una din mofturile femeilor sa arete mereu alta!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care a fost culoarea originala al parului ca dupa vopsit a iesit un blond foarte inchis???

Toate culorie blonde sint decoloranti exclusiv!!! Nu ti se intimpla nimic daca te mai decolorezi, daca iti puneai un permanent era o problema numai, dar mai intreaba si coafeza.

 

parul a iesit f inchis blond ciocolatiu,si a iesit si mai deschis la radacina si mai inchis la varfuri; da, banuiam ca asa este pt ca toata lumea se vopseste cu ele o data la 3 luni si toate contin decolorant care sunt cul deschise,si ma pot face cu el mai mult de 2 ori? iti multumesc mult pt sfat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ma pot face cu el mai mult de 2 ori?

 

Cred ca ai si parul mai lung si precum prima oara-ti faci radacina ... insa restul de par se amesteca bine pe cap, mai folosesti si un pic de apa in palma sa fie uniform repartizat vopseaua si mai astepti asa pana la acele minute cate ai de asteptat pana te speli pe cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua, vreau si eu sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns,m am vopsit prima data blonda cu palette 219 a iesit un blond f frumos dar f inchis as vrea sa stiu in cazul in care ma vopsesc iar la 4 luni pt o deschidere cu aceeasi vopsea imi va ataca parul?pt ca vopseaua contine si decolorant la pachet destul de puternic,si stiu ca apoi va trebuii sa ma fac doar la radacina,multumesc.

 

 

Palette 219 este un blond cenusiu si aceste nuante din gama palette sunt mai inchise decat arata ele pe ambalaj. Binenteles ca te poti vopsi din nou cu el dar tot inchis va iesi! Daca vrei sa obtii o deschidere a parului foloseste o alta nuanta de culoare fara cenusiu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Palette 219 este un blond cenusiu si aceste nuante din gama palette sunt mai inchise decat arata ele pe ambalaj. Binenteles ca te poti vopsi din nou cu el dar tot inchis va iesi! Daca vrei sa obtii o deschidere a parului foloseste o alta nuanta de culoare fara cenusiu.

deci fara cenusiu insa pot incerca argintiu sau glacial banuiesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×