Sari la conținut
Forum Roportal
Ciocârlan

Ce inseamna un om frumos?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Un om frumos e cineva in fata caruia ti se opreste pulsul, respiratia, ratiunea.Frumusetea exterioara e oarecum relativa, pentru ca nu e frumos ce e frumos,ci e frumos ce-ti place. Dincolo de frumusetea fizica, cautam frumusetea interioara. Cam greu ajungi insa sa o cunosti la cineva pe care nu-l ajuta aspectul fizic. Sunt oameni respinsi din cauza aspectului fizic, chiar daca frumusetea lor interioara e indiscutabila.

 

Din punctul meu de vedere, ar trebui sa existe un echilibru. Degeaba o superba frumusete interioara, daca arati ca ursul din padure. Nu e multumitor nici sa arati ca rupt din soare de frumos si sa fi cainos si pustiit la suflet.

 

Parerea mea personala e ca oamenii urati sunt oameni rai. Iar oamenii frumosi sunt oameni buni la suflet. Cu exceptiile de rigoare.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clisee,clisee,clisee..

Oamenii buni la suflet, nu au nevoie sa li se spuna ca-s frumosi; au nevoie sa fie respectati si sa nu se profite de slabiciunile lor. De obicei oamenii buni sunt luati drept prosti si slabi. Da stiu, noi nu facem asta, doar altii o fac.. :roll:

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clisee,clisee,clisee..

Oamenii buni la suflet, nu au nevoie sa li se spuna ca-s frumosi;

In cazul in care sunt si frumosi, nu au nevoie sa li se spuna. Ei stiu bine cum arata. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care sunt si frumosi, nu au nevoie sa li se spuna. Ei stiu bine cum arata. :cheer:

 

Si ti se pare ca eu am zis altceva? :rot:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clisee,clisee,clisee..

Oamenii buni la suflet, nu au nevoie sa li se spuna ca-s frumosi; au nevoie sa fie respectati si sa nu se profite de slabiciunile lor. De obicei oamenii buni sunt luati drept prosti si slabi. Da stiu, noi nu facem asta, doar altii o fac.. :roll:

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un om frumos e cineva in fata caruia ti se opreste pulsul, respiratia, ratiunea.Frumusetea exterioara e oarecum relativa, pentru ca nu e frumos ce e frumos,ci e frumos ce-ti place. Dincolo de frumusetea fizica, cautam frumusetea interioara. Cam greu ajungi insa sa o cunosti la cineva pe care nu-l ajuta aspectul fizic. Sunt oameni respinsi din cauza aspectului fizic, chiar daca frumusetea lor interioara e indiscutabila.

 

Din punctul meu de vedere, ar trebui sa existe un echilibru. Degeaba o superba frumusete interioara, daca arati ca ursul din padure. Nu e multumitor nici sa arati ca rupt din soare de frumos si sa fi cainos si pustiit la suflet.

 

Parerea mea personala e ca oamenii urati sunt oameni rai. Iar oamenii frumosi sunt oameni buni la suflet. Cu exceptiile de rigoare.

:blink:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca se poate si invers.Si din experienta,pot spune ca mai ades am intalnit invers.

Pana la urma,ce este frumusetea?

 

Consider un om ingrijit,un om frumos.

 

Iar pentru mine,frumusetea este o suma de frumuseti mai mici,pe care omul respectiv le are(mers frumos,par frumos,ochi frumosi...).

Ohoo, inca cum! Sunt oameni foarte frumosi fizic care nu-ti transmit nimic si oameni mai putin frumosi care-ti spun multe. Compenseaza lipsa frumusetii fizice prin felul de a fi, prin caracter.

Editat de P r o z a c
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai frumos om este cel ale carui fapte sunt frumoase. Pe locul doi este cel care vorbeste frumos, pe care iti face placere sa il asculti si este o bucurie sa comunici cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×