Sari la conținut
Forum Roportal
Sonaria

Atrasa intr-o spirala sentimentala imposibila.Cum sa ies?

Evaluează acest topic

Cum ies din spirala sentimentala  

11 membri au votat

  1. 1. sa-l uit sau sa incerc sa fiu cu el?

    • uita-l, de tot, doare, dar e necesar.....
      9
    • pune-l sa aleaga (ma vrea sau nu in viata lui) nu ca as incepe acum o relatie, dar sa stiu daca merita sa astept
      2
    • stand-by, asteapta-l pana isi rezolva situatia si apoi discutam....hmmm...nu-i usor....pana cand?
      0


Postări Recomandate

a, era si la adresa mea? :huh: arata-mi ce-am zis eu in postarea mea legat de bani, flori, carduri, facturi.. arata-mi, te rog.

 

Ti-am zis; nu pe tine ca utilizator te-am atacat. Tu ai expus o opinie care mi-a lasat impresia ca-i sterila sentimental.

Si fata asta n-ar trebui sa se ghideze dupa aspecte ultrarealisterealiste/pesimiste ci sa traiasca o experienta proprie.

Foarte bine ca ai scris.Dezbatem, analizam... dar noi, astia neimplicati.

Ea sa sculpteze un mare omega deasupra tocului de sus, de atata dat cu capul, dar sa traiasca intens...sa fie vie.Nu sa ne asculte pe noi si sa se resemneze.

@Amarena:

mai degraba trezeste-te tu la realitate. Nu te mai gandi sa-i scrii iar, iti place sa te umilesti? Tu nu vezi ca lui ii convine situatia, ca esti mereu disponibila, ca te are la degetul mic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai se vede ca e bleaga, vrei sa-i spun sa stea dupa fundul aluia, care o joaca cum vrea el?! Ea sufera, tu o sfatuiesti sa sufere si mai tare, ai fost macar o secunda femeie tanara, sa vezi ce inseamna? Eu nu l-am judecat pe el. Eu am zis ca ea ar trebui sa-si mai revina din .. starea asta, ca numara orele pe ceas si ala nu catadicseste sa-i raspunda (o fi si ocupat, ce sa zic acum), dar nu e normal sa respire numai pentru mailurile aluia. Care a si mintit-o 8) Unii au pedepsit minciuna aspru 8) si acuma pledeaza pt iertare. Cam aiurea, nu crezi?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aia care pledeaza pt. iertare sunt cazuri aparte,rare, si nu se incadreaza in normal.Nu-s majoritatea.

Ea sufera, tu o sfatuiesti sa sufere si mai tare, ai fost macar o secunda femeie tanara, sa vezi ce inseamna?

Sa sufere pana-i ies ochii din cap.Asa-i in dragoste....Sa vezi ce invers sufera cand o veni s-o'mpace.

Eu am zis ca ea ar trebui sa-si mai revina din .. starea asta, ca numara orele pe ceas si ala nu catadicseste sa-i raspunda (o fi si ocupat, ce sa zic acum),

Incepem cu scenarii?laugh.gif

 

Care a si mintit-o 8)

Fara motiv de cearta... nu-i cearta si nici impacare...(repet ideea: sa vezi ce dulce-i impacarea...whistling.gif)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aiureli.

 

Ete colea:

 

Omul a mintit initial (dezamagitor dar nu de neiertat).

 

Incepem cu scenarii?

 

Nu stiu cu ce incepi tu, eu am vrut doar sa-i acord lui circumstante atenuante, poate nu a reusit sa-i scrie inapoi din cauza timpului.

Daca-i spuneam da-l dracu, ca nu ti-a raspuns, nu merita, e un porc.. etc.. iar nu era bine. Daca ii gasesc circumstante atenuante, fac scenarii.

 

:stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai vad...da' nu vad aiureala.

A comis-o... o repara. Nu-i catastrofala minciunica lui. Altii prepara gogosi mai mari; si ce ...inseamna ca-s gogosari?

Daca ii gasesc circumstante atenuante, fac scenarii.

In ast caz mea culpa.Am priceput invers.

Editat de InPing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ea sa sculpteze un mare omega deasupra tocului de sus, de atata dat cu capul, dar sa traiasca intens...sa fie vie.

 

Da' stii ca au fost si altii vii, pana s-au sinucis ca nu-i mai iubea sau au dat-o in tot felul de patimi omenesti. Nu e mai buna oleaca de ratiune, sa stii unde sa te opresti, daca un lucru iti face rau?

Sa traiasca intens cu unul care o iubeste si o are numai pe ea, nu pe nevasta-sa si pe ea de rezerva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

'Amarena

Da' stii ca au fost si altii vii, pana s-au sinucis ca nu-i mai iubea sau au dat-o in tot felul de patimi omenesti. Nu e mai buna oleaca de ratiune, sa stii unde sa te opresti, daca un lucru iti face rau?

Riscurile sunt minore si nu-i cazul sa exageram cu sinucideri. N-am observat nimic obsesiv in postarea ei, desi e foarte patimasa.

Sa traiasca intens cu unul care o iubeste si o are numai pe ea, nu pe nevasta-sa si pe ea de rezerva.

Pai nevasta-sa iese din calcul.A spus chiar ea si daca-i adevarata relatarea, chiar e veridic sa nu mai fie nimic intre sot si sotie.

...Iar ca sa o aibe doar pe ea...trebuie sa o aibe nu sa tanjeasca dupa ea.Sa fie impreuna, sa se iubeasca si-o vedea ea ce-o iesi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saracuta... nu se mai termina femeile astea care-si bat singure joc de ele :roll: ?

 

 

Topicul despre femei singure e in alta parte.Te poti duce acolo sa-ti exprimi compasiunea si condoleantele. Autoarea acestui topic nu e singura, desi se pare ca si-ar dori. Nu ajuti la rezolvarea unei probleme daca nu iei toate datele in calcul.

 

 

 

Parerea mea e ca ar trebui sa va iubiti mai mult si sa dansati mai putin.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a dus naibii romantismul planetar...doh.gif

Ia de vezi si ce facturi plateste, cat costa micile lui placeri (berea, combustibilul, revistele cu coperta colorata...) si nu uita ca florile pe care ti le ofera nu-s din cimitir....costa bani, care ar putea fi convertiti in zarzavat.

 

Dar eu chiar nu vad unde este partea care te-a deranjat.Unii chiar ofera flori din cintirim....ba chiar stiu barbati carora nu l-ar parea natural sa dea un buchet de tufe de 8martie sa zicem.

Intr-o relatie absolut totul costa si nu ma refer numai la aspecte banesti. Dai si primesti. Daca numai unul da, da, da.....se duce dracului tot.

On the other hand.....daca pe ala il manca vorbe gen "logodnic" - ducandu-te cu gandul la faptul ca ar vrea o relatie serioasa- eu nu vad de ce l-ar deranja sa stie ea si de zi cu zi-ul (placeri plus ce punem pe masa si unde dormim, din ce platim facturile).

Este destul de important sa stii ce facturi plateste si el sa stie ce facturi platesti ,ca devin facturi comune....doh!!!!

Sau banii lui si banii tai, pe bugete separate?

De dragoste ....frate, frate, da` branza-i pe bani?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o relatie absolut totul costa si nu ma refer numai la aspecte banesti. Dai si primesti. Daca numai unul da, da, da.....se duce dracului tot.

Este destul de important sa stii ce facturi plateste si el sa stie ce facturi platesti ,ca devin facturi comune....doh!!!!

Sau banii lui si banii tai, pe bugete separate?

De dragoste ....frate, frate, da` branza-i pe bani?

 

si cum e trocul asta ? el cu banii ea cu dansul ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×