Sari la conținut
Forum Roportal
elfu_piticotu

daca ai avea un al doilea creier

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

adevar este, si din pacate nu putin. exploreaza insa posibilitatea de a avea deja "lobotomizat" al doilea creier (nu imi dati in cap daca "lobotomizat" nu e corect din punct de vedere gramatical sau logic :D). apesi un buton, activezi creierul lobotomizat si linia-ngusta de suportabilitate pe care pasim in fiecare zi ar fi cea mai frumoasa promenada, realitatea ar fi... fara inceput, fara sfarsit, fara probleme... si de fapt nici nu ai mai avea de ce sa iti pui aceasta intrebare, sa iti agiti neuronii intr-un haotic joc de-a soarecele si pisica... hakuna matata:)

 

p.s. cred ca topicul asta deja devine o prea mare aberatie :)

 

 

Nu am inteles nimic din post-ul asta .

 

LOBOTOM

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca as avea un al doilea creier nu mi-l imaginez gandind altceva decat astea pe care le am deja, si daca primul creier stie de al doilea, acesta din urma nu poate face nimic diferit de primul. sunt strans legate intre ele.. si daca sunt independente unul de celalalt, pare a fi o dubla peronalitate, prin urmare unii chiar au ceva creier in plus, deci. Si daca o luam invers, o alta viata isi poate creea oricine, daca chiar vrea, fara un al doilea creier...

Na teoria chibritului! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca as avea un al doilea creier nu mi-l imaginez gandind altceva decat astea pe care le am deja, si daca primul creier stie de al doilea, acesta din urma nu poate face nimic diferit de primul. sunt strans legate intre ele.. si daca sunt independente unul de celalalt, pare a fi o dubla peronalitate, prin urmare unii chiar au ceva creier in plus, deci. Si daca o luam invers, o alta viata isi poate creea oricine, daca chiar vrea, fara un al doilea creier... Na teoria chibritului! :)

 

 

Da super .Dar constiinta te lasa...?

 

Am vazut un film ...ma rog, cotat destul de putin ...Passion of mind ..dar mi-a placut ideea .Cu aceleasi emisfere nu poti sa ai o viata dubla cat de cat normala ... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da super .Dar constiinta te lasa...?

 

Am vazut un film ...ma rog, cotat destul de putin ...Passion of mind ..dar mi-a placut ideea .Cu aceleasi emisfere nu poti sa ai o viata dubla cat de cat normala ... :D

 

Pai eu mai stiu mai Lily? habar n-am despre ce constiinta vorbesti, dar stiu ca oricine spune, "asta-s eu" si incearca sa fie mai bun, e mai fericit si nu are nevoie de alta viata. Dar bineinteles ca eu vorbesc numai din cateva puncte de vedere cat un varf de ac, cotrargumente se gasesc intotdeauna pentru despicat firul si intortocheat teoriile ( chibritului, desigur)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L-as baga in calc sa imi faca toata munca , in timp ce io cu celalat , ma plimb :D

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok, filosofie de budoar... ce ai face daca ai avea un al doilea creier?

unul pe care (la figurat vorbind) sa il cresti in cutia ta craniana, intr-un turn de fildes, sa il hranesti numai cu gandurile alese de tine, sa il activezi printr-un "buton" cand vrei sa evadezi de realitatea din jurul tau. cum ti l-ai educa?

Mi-as instala pe el linux sau windows.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
p.s. cred ca topicul asta deja devine o prea mare aberatie :spiteful:

Doar de curioasa. Ideea asta foarte adevarata de la care creier a provenit?E cam fantezist topicul, imi place mult insa, de as avea un al doilea creier as alerga. Asta are parti taiate din el, e in recuperare.Imi lipseste mult sa pot sa alerg macar un pic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am creier...deci al doilea creier ar fi de fapt primul...deci nush ce-as face...probabil mi-as aminti cum ma cheama fara sa port mereu buletinul dupa mine..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×