Sari la conținut
Forum Roportal
lastunul

aeromodelism

Postări Recomandate

ma fratilor ,,datimi si mie o reteta buna,,,eu am eter etilic eter etilic si gaz lampant si ulei de ricin,,,si am incercat astea 3 si imi da o compresie deil omoara,,,,,si am impresia ca gazul lampant strica tot meicul,,,oare ar trebui sa fac un ameste de ulei de ricin si eter etilic,,si atata tot?...si daca da,,in ce masura la un litru de benzina??? daca are careva timp lasatim si mie un mail la adresa manar_arabu@yahoo.com

va multumesc anticipat

 

 

 

Salut,

Si eu sunt pasionat de aeromodelism dar nu prea mai am timp de acest hoby. Referitor la compozitie trbue sa procedezi astfel: eter etilic 45% gaz lampant 30% ulei de ricin, 25%. Sper sa reusesti, Succes

 

de unde pot cumpara si eu un motor de asta, eu sunt din bacau, daca ma poate ajuta si pe mine cineva pls, id messenger: cosminalpy

 

 

In mod sigur o sa gasesti in bucuresti la muzeul militar e chiar langa gara de nord, sau cumpara revista modelism si acolo sigur o sa gasesti detalii si face si reclama magazinului si daca nu ma insel e posibil sa-l poti cumpara prin mandat postal cu plata ramburs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de unde pot cumpara si eu un motor de asta, eu sunt din bacau, daca ma poate ajuta si pe mine cineva pls, id messenger: cosminalpy

ex: sierra modellsport,gasesti de toate,phoenix aeromodelism,la fel,si mai este aeromodelism.ro

sper sa nu fie considerat reclama,daca da rog admin. sa-mi stearga postul

Editat de boyng-fly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×