Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna sunt Roxi in zodia berbec, fostul meu iubit este varsatot...ne-am cunoscut acum 2 ani la un chef dupa care am ramas impreuna. El este cu 2 ani mai mic decat mine dar nu a fost asta o problema. cand ne-am cunoscut eu eram la liceu in ultimul an, ne-am iubit ft mult si era totul perfect ...eu am plecat intr-un alt oras la facultate, lui nu i-a placut am revenit acasa si faceam naveta dar certurile au continuat...la inceput era posesiv implicat gelos dupa ce s-au rezolvat astea nu ii mai pasa de mine...venea la mn cateva ore si pleca acasa nu mai ne vedeam in acea saptamana...eu am suferit enorm l-am iubit ft mult si el era langa mine dar mai mult indiferent...ne-am desp de multe ori , ne comb cu altcineva dupa 1 sapt tot impreuna ajungeam... imi zicea k nu ma mai face sa sufar si era la fel...acum eu am decis sa-l las si pot sa spun k nu il mai prea iubesc numai k el dak a chear vazut k nu il mai vreau mi-a promis k se schimba, binenteles k nu mai cred k asta a fost de 100 de ori numai k imi este teama sa il las sa nu devina un alcoolic pt k are darul acesta din pacate...plange intruna si ma gandesc sa-l las dar am constiinta k poate nu am facut prea multe pt relatia aceasta..acum ma cunoscut pe altcineva care merita dar nu ma atrage deloc... ce sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un tip caruia ii place femeia atunci cand nu e langa el . Cand e langa el nu o respecta . Asa ca elibereaza-te!!

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa renunti la fostul, pentru ca spuneai ca nu il mai iubesti, dar si pentru ca nu pare pregatit si suficient de matur pentru o relatie.

 

Daca ai cunoscut pe cineva nou care "merita dar nu te atrage deloc", vezi-ti de drum, si nu te lega la cap, si asteapta pe cel care si merita, si te si atrage.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna sunt Roxi in zodia berbec, fostul meu iubit este varsatot...ne-am cunoscut acum 2 ani la un chef dupa care am ramas impreuna. El este cu 2 ani mai mic decat mine dar nu a fost asta o problema. cand ne-am cunoscut eu eram la liceu in ultimul an, ne-am iubit ft mult si era totul perfect ...eu am plecat intr-un alt oras la facultate, lui nu i-a placut am revenit acasa si faceam naveta dar certurile au continuat...la inceput era posesiv implicat gelos dupa ce s-au rezolvat astea nu ii mai pasa de mine...venea la mn cateva ore si pleca acasa nu mai ne vedeam in acea saptamana...eu am suferit enorm l-am iubit ft mult si el era langa mine dar mai mult indiferent...ne-am desp de multe ori , ne comb cu altcineva dupa 1 sapt tot impreuna ajungeam... imi zicea k nu ma mai face sa sufar si era la fel...acum eu am decis sa-l las si pot sa spun k nu il mai prea iubesc numai k el dak a chear vazut k nu il mai vreau mi-a promis k se schimba, binenteles k nu mai cred k asta a fost de 100 de ori numai k imi este teama sa il las sa nu devina un alcoolic pt k are darul acesta din pacate...plange intruna si ma gandesc sa-l las dar am constiinta k poate nu am facut prea multe pt relatia aceasta..acum ma cunoscut pe altcineva care merita dar nu ma atrage deloc... ce sa fac?

buna sunt naeema din zodia taur mama e din zodia capricorn iar pisica e rac. ti-am citit mesajul acum un minut dar nu e o problema, pentru k am inteles totul. mare trebuieste sa fi fost iubirea aia intre voi doi dak va desparteatzi si va comb imediat cu altcineva dupa care iar va impacati dupa cate o saptamana. :o:

tu trebe sai mai acorzi o sansa pentru k statisticele spun k a 101 oara va fi altfel. deci nu te pripi sai dai cu sutul mai ales ca sar putea sa devina alcolist si porma poate te prinde la coltul blocului si iti tage vrio mama de bataie k lai parasit. deci fi atenta.

lasa pe ala care merita in pace si nu il complica si pe el in duetul vostru, al tau si al prietenului tau bautor.

apropo, asta al tau plange inainte sa bea sau dupa ? conteaza foarte mullt sa stii. :lol:

Editat de Naeema
  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna sunt Roxi in zodia berbec, fostul meu iubit este varsatot...ne-am cunoscut acum 2 ani la un chef dupa care am ramas impreuna....

 

Tine cu dintii de el.Nu renunta orice-ar zice lumea.

Ti-au raspuns mai mult fete si am observat ca doresc sa te desparta de el.

Pe "Nu vreau" l-au infiltrat ca sa te deruteze.E agentul lor. Urmatorul pas va fi sa-l pui pe el sa-si faca un cont aici, ca ele sa ti-l sufle. Stiu ele ce greu se mai gaseste un asemenea barbat, pe timp de criza.

Si ce daca dupa fiecare despartire va recombinati in diverse legaturi...asa se capata experienta.

Zici ca esti berbec...hm eusa_think.gif...asta are o importanta majora in desavarsirea relatiei voastre, d.p.d.v. spiritual.Trebuie sa schimbi ceva in sensul acesta...sa renunti sa mai fii.Chiar nu se potriveste berbecul cu varsatorul.

Cred ca de aici si problema lui cu alcoolul. De la zodia lui...varsator - varsa pahare.Dar cand esti treaz nu prea le versi, asa ca te comformezi...

Kilo (kg, km...) ,gr. kelvin sunt unitati de masura si cam singurele cuvinte care au in componenta litera k , pe care le reagasim in dictionarul nostru, romanesc.N-am nimic cu neologismele, dar nu sa inlocuiasca ceea ce deja exista...k este rusinika...(facultate zici...eusa_think.gif)

Editat de InPing
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am suferit enorm l-am iubit ft mult.... ma gandesc sa-l las dar am constiinta k poate nu am facut prea multe pt relatia aceasta..acum ma cunoscut pe altcineva care merita dar nu ma atrage deloc... ce sa fac?

 

Tare greu am citit...

Daca ai suferit si l-ai iubit cum n-ai facut nimic pentru relatie?

Si daca noul cunoscut nu te atrage de unde stii ca merita.?

Pentru ca daca nu te implici nu ai de unde sti.

 

Voi va risipiti.

Ce sa faci? Opreste-te un pic si intreaba-te ce/pe cine vrei.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... am plecat la facultate ... am decis sa-l las ... plange intruna

 

Da' el studiaza ceva sau cu ce se ocupa??? din ce traieste ... pleaca departe de el, barbatul care plange, mai ales intr-una, nu este intreg la minte!!! aici ai de-a face cu mai multe decat un lover, ai grija sa nu te omoare ca-i capabil, n-are minte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

:lol2:

On: Io zic ca tre' sa mai cresteti amandoi putin. Se va rezolva de la sine apoi. :cheer:

Editat de RTFM

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×