Sari la conținut
Forum Roportal
varanul

Ma poate ajuta cineva cu un sfat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In ultima vreme prietena mea nu mai pare interesata de persoana mea ... va pun la dispozitie gandurile ei pe care mi le-a trimis pe mail... Eu stiu ca ma iubeste dar nu stiu ce gresesc. Eu ma gandeam ca i-am oferit prea multe.

 

"Poate ce o sa scriu acuma o sa afecteze relatia noastra sau o sa regret eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca treburile astea trebuies'c discutate,fata in fata!!nu prin intermediul unor mail'uri.

Incearca,sa merge'ti la un suc,sau doar sa va plimabi unde sa fiti voi doi,si sa discutati,sa vezi ce simte,si de ce simte asa!!si,poate..asa ve'ti reusi sa treceti,prin chestia asta,care..poate este doar,o micuta "criza"..care se intampla,in fiecare relatie,la un moment dat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa dai mai multe detalii. De cat timp sunteti impreuna? Cam ce varsta aveti? De ce v-ati despartit? Si de ce spui ca i-ai oferit prea mult?

Scuze. Am inceput ca la politie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat fata in fata ... cum spunea si ea in mail ca nu are chef sa vina sa ma vada .. nu are chef sa vina sa ma sarute ... imi dadea exemplu de un fost prieten de al ei de acus catziva ani .. ca ea deabia astepta sa il vada .... dar cu el a stat doar 4 luni noi suntem impreuna de un an si 2 luni ... la inceput a fost la fel si cu mine ... Noi am fo despartiti cum a scris si ea 4 luni in care ma visa ,debia astepta sa ma vada .. oricand o sunam era prezenta .. poate greseala mea este ca o sufoc .. tota ziua ne vedem ... eu o iubesc si as vrea sa imi petrec fiecare clipa langa ea .... Sunt sigur ca trebuie sa schimb ceva la mine da nu stiu ce ...

 

Cred ca ar trebui sa dai mai multe detalii. De cat timp sunteti impreuna? Cam ce varsta aveti? De ce v-ati despartit? Si de ce spui ca i-ai oferit prea mult?

Scuze. Am inceput ca la politie.

 

Eu am 22 si prietena 20 .. suntem impreuna de 1 ani si 2 luni .. si cand ne-am despartit a fost din cauza la chestiile care le face si acum .. nu vrea sa vina sa sa ne vedem nu are chef sa vina cu mine unde o chem ... intr-un cuv nu are chef de mine ...

 

P.S. In ultima vreme a fost o stare de tensiune intre noi ea lucreaza si in acelasi timp a avut si ceva examene pt ca este la facultate.. la fel si eu am avut da eu nu ma prea chinui sa invat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

noi suntem mai mici ca varsta ca voi dar avem o relatie de 1 an si 10 luni..suntem in aceasi clasa..si ne vedem zilnic..uneori nu am chef de el si parca nu are nici o noima sarutul nostru si ma trag inapoi...dar mereu cand zic sa o terminam ma gandesc ca atata timp am facut atatea lucruri impreuna incar si cel mai mic lucru nu ar mai avea sens daca nu e si el acolo si mai incercam o data..asta cred ca se intampla cam in fiecare luna ;) ... nu stiu ce sa iti spun...si el la inceput ma sufoca..pentru ca nu eream obisnuita s afie cineva langa mine mereu dar dupa 3-4 luni deja nu ii mai dadeam eu drumu ...vorbiti..asta trebuie sa faceti..ai sa vezi ca din problema in problema daca discutati multe la sfarsitul discutiei vb despre cu totul alt subiect si relatia o ia de la capat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spui ca lucreaza si e si dupa sesiune. Asta poate fi tare obositor. Poate ca are doar "bateriile" slabite.

Sau situatia asta dureaza mai de mult? Nu aveti posibilitatea sa plecati undeva, sa luati o pauza?

P.S. Daca va vedeti toata ziua nu prea ii dai timp sa i se faca dor de tine. ;)

P.P.S. Ar trebui sa te chinui si tu sa inveti. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are chef de tine....foarte bine. Fa-o sa i se faca dor de tine. Nu o mai cauta. Daca te iubeste asa cum crezi tu, te va suna ea. Dar parca vad ca tu vei fi "prezent la apel" si in cateva zile se va plictisi iar.

 

Apropos de asta si sper sa nu te superi pe mine, dar...mai fac si eu haz de necaz:

 

Jurnalul unui taliban: *Luni MA bligdizezg. * Marti A venid baiadu vecinului la mine in gurde, mi-a vurad o vaga ji mi-a omorad gadzelu. * Miercuri Am omorad eu baiadu. * Joi A venid dadal baiadului la mine gu doada vamilia ji gu doade rudele za ma omoare. * Vineri I-am omorad eu be dodzi. * Sambada: S-a adunad dod zadul in vadza gazei mele za ma izgoneazga din zad. * Duminica: Am omorad eu dod zadul. * Luni: Iar ma bligdizezg...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spui ca lucreaza si e si dupa sesiune. Asta poate fi tare obositor. Poate ca are doar "bateriile" slabite.

 

Si eu tota asa ma gandeam ca are bateriile slabite.

Sau situatia asta dureaza mai de mult? Nu aveti posibilitatea sa plecati undeva, sa luati o pauza?

Situatia asta dureaza de vreo 2 saptamani adik de cand era ea in sesiune si am facut eu o criza de sa zicem gelozie ... i-am cerut sa schimbe o poza de la messenger pt ca poveste cu cineva si vroiam sa vad daca face chestia asta pt mine

P.S. Daca va vedeti toata ziua nu prea ii dai timp sa i se faca dor de tine. ;)

P.P.S. Ar trebui sa te chinui si tu sa inveti. :yes:

 

Stiu dar nu suprot sa nu o vad ... si astazi am fo sa cumpar paine am zarit-o de departe si am sunat-o cu toata ca mi-am pus in gand ca pana sambata nu ne vedem... Ziua de sambata e speciala ca is singur acasa si putem sa ne desfasuram ... poate dupa ziua de sambata se mai schimba ceva :)

 

 

 

Si la treaba cu invatzatu eu is de 3 ani in facultate si am invatzat doar la un examen restu am copiat (nu luati exemplu meu .. ii unul foarte prost).

 

 

P.S. si sora mea care este maritata mi-a spus ca si ea a trecut prin momente dintrastea .. in care nu vroia sa il vada pe sotul ei .. ma refer inainte sa se casatoreasca ... si sper si eu sa trecem peste asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema e dificila si tine de psihologia umana. Ea se pare ca te iubeste - in felul ei - dar nu a uitat inca o relatie mai veche. Trebuie sa afli ce o tine legata de trecut. Amintirile se sterg prin inlocuirea lor cu unele mai puternice. Si prietena mea e studenta si lucreaza - e foarte stresata si irascibila. Dar o cunosc bine si stiu cum sa-i manuiesc psihicul. I-am dat libertatea totala, dar aceasta incredere a fost castigata in timp. Ne-am despartit de 2 ori - cursul firesc al oricarei relatii: monotonia, banii, crizele tineretii, orgoliile, lipsa comunicarii... Dar daca nu exista iubirea nu ne impacam. Cateodata si ea e 'obosita' de mine, dar si eu simt asta uneori. Asta nu inseamna ca umblam dupa alti parteneri. Psihologia cuplului recomanda si sotilor pauze sexuale, si chiar perioade de somn separat, pentru a nu se suprasatura de prezenta celuilalt. trebuie sa discutati obiectiv si sa detectati in fiecare acele elemente care produc neplaceri celuilalt. De asemenea, se pare ca nu esti un sprijin psihic pentru ea, ci mai degraba un factor de stres. trebuie sa iti reformulezi strategia in asa fel incat prezenta ta sa fie ca un drog pentru ea. Psihic trebuie sa o relaxezi, sa o distrezi, sa o destinzi. Probabil esti posesiv si cauti prea mult sa iti iei ce-i al tau din relatia asta. Nu uita ca trbuie si sacrificiu. cauta intai sa satisfaci nevoile celuilalt si apoi iti vor fi satisfacute si nevoile tale.

Editat de thunami

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, asta cu crizele de gelozie...mare prostie. (sper ca nu te superi).

Sa-ti spun drept si pe mine cand, sunt in sesiune si invat, ma cam obosesc intreruperile. Daca n-o lasi sa respire, nu te mira ca vrea o "gura de aer". Schimba si tu putin tactica. Chiar daca ti-e dor de ea, evita sa o mai cauti tot timpul.

Poate se inverseaza rolurile.

P.S. Stai linistit, nu urmam exemplul tau. Dar te poti simti liber sa-l urmezi tu pe al nostru. :yes:

P.P.S. LOl, Ariana. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×