Sari la conținut
Forum Roportal
tisepare

virus facebook

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Baga-mi-as ceva sa-mi bag in link-ul tau!

=))) cine te-a pus?! =)))))

in orice caz, daca "din greseala" da careva click pe un link nesanatos precum cel mentionat, un spyware cica ar rezolva problema (in unele cazuri)...

Editat de Methala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de virusi de facebook.

Circula pe facebook link-uri catre pagini cu specificatia ca poti sa vezi cine ti-a vizitat pagina sau alte chestii de genul asta. Nu accesati aceste link-uri pentru ca tipul asta de statistici sunt accesibile exclusiv din baza de date facebook. De obicei pe site-ul destinatie esti conditionat pentru accesarea datelor promise de doua actiuni: sa dai un share (prima caracteristica a unui virus - se propaga) si apoi sa dai un like (el acumuleaza voturi si vizitatori, iar tu nu te alegi decat cu timp pierdut).

 

Ceva similar am si eu, numai ca trimit mesaje automat prietenilor. Cum ma pot devirusa ? Am incercat schimbarea parolei pentru ca asa scria pe unele site-uri si totusi nu s-a intamplat nimic.

 

De asemenea am incercat cateva software-uri anti-malware cum spune si aici [ EDIT ]

 

Cum pot scapa de virus daca deja l-am luat. Am inteles ca daca as fi avut un antivirus atunci cand l-am luat, nu s-ar fi intamplat asta. Totusi acum vad ca daca folosesc anti-virus nu se intampla nimic.

 

Mersi

Editat de Davi_
Link extern

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scoate toate aplicatiile de care nu ai nevoie, de pe fb, si la cele la care ai nevoie, scoate lista de prieteni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×