Sari la conținut
Forum Roportal
Jok3rtavi

Ce tel sa aleg?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As vrea sa aud parerea voastra...vreau sami iau un telefon nou..si nush ce sa aleg...Iphone 4S Samsung Galaxy Nexus sau Samsung Galaxy S2? spuneti parerea voastra si dc ati alege unul din cele 3 telefoane:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iPhone nu imi place deloc, e prea limitat. Ti-l iei doar pentru design sau status symbol.

 

Intre celelalte doua... Galaxy Nexus e cel mai nou, e cu Android fara interfata customizata (acel TouchWizz de la Samsung) pe el - asta il face mai rapid si mai usor updatabil, dar nu are slot de card si nu suporta conectare in mod mass storage. Designul... nu e neaparat pe gustul meu, dar unora le place. Galaxy SII e un supertelefon, dar e vechi de aproximativ un an. Daca asta nu te deranjeaza, nu considera ca are alte probleme.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iPhone nu imi place deloc, e prea limitat. Ti-l iei doar pentru design sau status symbol.

 

Intre celelalte doua... Galaxy Nexus e cel mai nou, e cu Android fara interfata customizata (acel TouchWizz de la Samsung) pe el - asta il face mai rapid si mai usor updatabil, dar nu are slot de card si nu suporta conectare in mod mass storage. Designul... nu e neaparat pe gustul meu, dar unora le place. Galaxy SII e un supertelefon, dar e vechi de aproximativ un an. Daca asta nu te deranjeaza, nu considera ca are alte probleme.

Nush knd apare ICs pt SGS2 ? si dak imi iau acuma telu voi primi gratis ICS-ul. si cum il pun?;;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Aprilie apare Galaxy S3

 

Pana atunci Galaxy S2 RULEZ !

 

Mesaju asta vine de pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nush knd apare ICs pt SGS2 ? si dak imi iau acuma telu voi primi gratis ICS-ul. si cum il pun?;;)

 

In general, nu toate mobilele de un anumit model primesc update-ul deodata, ci el vine mai devreme sau mai tarziu (sau chiar deloc), in functie de softul de pe telefon. De-aia, daca cumperi telefonul, sa il iei nebranduit, alea primesc de obicei update-uri mai devreme. Sigur ca poti sa iti pui softul pe telefon si "manual", dar prin asta poti pierde garantia (depinde, mult de spus, poti face backup la ROM-ul cu care vine, si atunci nu) si daca nu stii ce faci, poate iti si brickalesti telefonul.

 

Am incercat ICS (fara TouchWiz); nu ma rup in bucati dupa el. O sa vina pana la urma (citeam undeva ca prin martie, in fine, asta nu stiu precis, poate il si imping deja pe unele deviceuri; nu am informatii de ultima ora), va fi update OTA, gratis, binenteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa aud parerea voastra...vreau sami iau un telefon nou..si nush ce sa aleg...Iphone 4S Samsung Galaxy Nexus sau Samsung Galaxy S2? spuneti parerea voastra si dc ati alege unul din cele 3 telefoane:D

 

 

Ai de platit unu din aceste aparate sau vine gratuit??? daca te abonezi la un plan ...

 

Eu as accepta pe cea gratuita care merge si fara sa fie legat de un computer!!! :good:

si de ce vrei ultimul racnet??? Mie nu-mi plac alea unde cu degetul ai de tras de ele!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×