Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu cred ca exista nicio rezolvare care sa duca la continuarea relatiei lor. Absolut NICIUNA. Dar ea va continua sa se imbete cu apa rece , pt ca..well, pt ca pare exact genul ala de femeie.

Pe de alta parte insa, el nu e prost ci mai degraba las. E obosit si satul de ea - asta rezulta din ceea ce povesteste- dar nu are curaj sa-i spuna. Motive ar fi destule..

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul munceste, nu ii arde de prostii. Sa munceasca si ea, poate monotonia o va deranja mai putin atunci.

 

De prostii? Adica daca munceste gata, nu mai vede nici in stanga nici in dreapta? Deci tu iti iei menajera, cand te muti cu o femeie, cum ar veni. Tu muncesti, esti om serios, nu iti arde tie de Sf Valentin si alte prostii de genul asta, cum ar fi sa ii dai atentie femeii cu care stai in casa, sa n-o faci sa se simta ca un rahat si ca un obiect.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu depind de el,ca muncesc si eu de 2 ori pe luna,in plus si tatal meu munceste cu el cred ca m-ar ajuta daca ar fi ceva.Insa eu as vrea sa fac ceva sa il trezesc la realitate,dar nu stiu ce.(sper ca e bine acum cu limba romana):P

Ti-am zis, du-te si plimba-te o vreme fara el. Apar momente cand oamenii se mai satura unul de altul, in momentele alea e cazul sa nu se vada un timp (unul sa plece intr-o vacanta sau intr-o delegatie).

Nu e bine nici acu', dar apreciez efortul. Daca te straduiesti mai tare, cred ca iese. Limba romana, ma refer, ofc :roll:

In plus, tine minte, cand un om nu prea te baga in seama, din proprie initiativa, nu are niciun rost sa-l bagi tu cu japca-n seama. Ca iese ceva fortat si aiurea. E mai bine sa-l lasi in pace.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe de alta parte insa, el nu e prost ci mai degraba las. E obosit si satul de ea - asta rezulta din ceea ce povesteste- dar nu are curaj sa-i spuna. Motive ar fi destule..

 

De ce sa fie las, omul isi urmareste interesul! Are tot ce ii trebe acasa fara sa miste un deget. Cand va dori si iubire, caldura, tandrete, comunicare, o sa caute si o sa gaseasca. Normal, nu acasa... Pachetele astea de "totul in unul" s-au dovedit a nu fi avantajoase. Nici una dintre componente nu e de calitate... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

neam prost.

naspa ca esti la mana lui.

 

de ce nu te intorci in Romania?

 

P.S. Mesajele tale sunt foarte greu de urmarit, ne pui nervii la incercare. Foloseste punctul si virgula, alineatul, litera mare la inceputul propozitiei si ce-ti mai aduci tu aminte ca ai invatat la scoala.

In Romania nu as avea ce sa fac,ai mei sunt despartiti si suntem imprastiati peste tot.Nu mai stiu ce sa fac,cred ca ii voi da o pauza de doua saptamani fara mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In plus, tine minte, cand un om nu prea te baga in seama, din proprie initiativa, nu are niciun rost sa-l bagi tu cu japca-n seama. Ca iese ceva fortat si aiurea. E mai bine sa-l lasi in pace.

 

Da, da...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa fie las, omul isi urmareste interesul! Are tot ce ii trebe acasa fara sa miste un deget. Cand va dori si iubire, caldura, tandrete, comunicare, o sa caute si o sa gaseasca. Normal, nu acasa... Pachetele astea de "totul in unul" s-au dovedit a nu fi avantajoase. Nici una dintre componente nu e de calitate... :P

 

Eu sunt de parere ca deja a gasit.. in alta parte ,dar nu are curaj sa-i spuna. Faptul ca lucreaza cu tatal ei, poate fi unul din motive.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am zis, du-te si plimba-te o vreme fara el. Apar momente cand oamenii se mai satura unul de altul, in momentele alea e cazul sa nu se vada un timp (unul sa plece intr-o vacanta sau intr-o delegatie).

Nu e bine nici acu', dar apreciez efortul. Daca te straduiesti mai tare, cred ca iese. Limba romana, ma refer, ofc :roll:

In plus, tine minte, cand un om nu prea te baga in seama, din proprie initiativa, nu are niciun rost sa-l bagi tu cu japca-n seama. Ca iese ceva fortat si aiurea. E mai bine sa-l lasi in pace.

Pai ma bag cu ,,japca-n seama'' cum zici tu,ca altfel nu scot nici un cuvant de la el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Romania nu as avea ce sa fac,ai mei sunt despartiti si suntem imprastiati peste tot.Nu mai stiu ce sa fac,cred ca ii voi da o pauza de doua saptamani fara mine.

Nu-ti cauta rostul in rostu' altuia. Fa-ti propriul rost.

 

Pai ma bag cu ,,japca-n seama'' cum zici tu,ca altfel nu scot nici un cuvant de la el.

Screw him, then. Stai fara compania lui. Cauta compania altora, ca nu doar el are gura de vorbit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de parere ca deja a gasit.. in alta parte ,dar nu are curaj sa-i spuna. Faptul ca lucreaza cu tatal ei, poate fi unul din motive.

Daca crezi ca de frica tatalui meu nu zice nimic te inseli.In primul rand el pe tatal meu nu da doi bani,se poarta cu el cum are chef.In al doilea rand,de inselat nu ma inseala bag mana in foc pentru asta,nu e genul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×