Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

unde sa ma plimb? sunt in franta si am verisoare aici dar toate au viata lor nu vreau sa le deranjz si scz pentru cuvintele deplasate scriu repede si nu imi dau seama unde gresesc

Cupleaza-te cu un francez atunci. WTF ? Te-ai bagat singura la parnaie. Du-te si tu sa vizitezi palate vechi din Farnta, citeste Cei 3 Muschetari si vezi pe unde au umblat ei si du-te si fa poze. Ai o gramada de chestii pe care poti sa le faci.

Prieteni am zis, nu rude. Rudele nu-ti sunt prieteni, sunt altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu nu o sa schimbi nimic, situatia ta nu se va imbunatati. De inrautatit, poate...

incerc totul sa o schimb fac cine romantice,il alint insa degeaba nu il misca nimic de sf valentin am facut rezervare la un restaurant era o surpriza pentru el am ajuns pana la usa restaurantului si ma intors inapoi a zis ca il i-au de prost ca de ce nu i-am spus etc etc ...m-a facut sa plang am inceput sa ii vb pana la urma neam intors inapoi insa cu greu deci cam greu sa il multumesc cu ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu muncesc doar de 2 ori pe luna e dificil aici sa gasesc de munca nu va merge orice as face tot nu va vorbi pur si simplu nu in intereseaza intr-un an si 6 luni nu m-a intrebat o singura data cand a intrat pe usa ,,ce faci esti bine '' daca il intreb eu rasp daca nu nu vb neam

Eu muncesc doar de 2 ori pe luna si e dificil aici sa gasesc de munca. Nu va merge. Orice as face tot nu va vorbi. Pur si simplu nu il intereseaza. Intr-un an si 6 luni nu m-a intrebat o singura data cand a intrat pe usa: "Ce faci, esti bine ?" Daca il intreb eu, raspunde, daca nu, nu vorbeste neam.

Mureai daca scriai asa ?

 

pai cand teai luat cu el nu vazusei ca e asa ? (nah, sa vad daca tu iti intelegi propria limba)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cupleaza-te cu un francez atunci. WTF ? Te-ai bagat singura la parnaie. Du-te si tu sa vizitezi palate vechi din Farnta, citeste Cei 3 Muschetari si vezi pe unde au umblat ei si du-te si fa poze. Ai o gramada de chestii pe care poti sa le faci.

Prieteni am zis, nu rude. Rudele nu-ti sunt prieteni, sunt altceva.

la naiba cu francezii nu-i suport neam,prieteni nu am cu fetele nu ma inteleg ca toate sunt profitoare sunt prietene cat le ajuti apoi te arunca la gunoi si sa ma duc asa de nebuna prin oras mi se pare nebuunesc dar cred ca te voi asculta si voi merge sa imi adun gandurile putin ca stand in casa o sa innebunesc e o idee buna asta cu plecatul singura la plimbare merci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Coraga90, draga, prietenul tau, nu e numai prost crescut, ci si prost pur si simplu. Eu zic sa pui pe picioare o strategie de a-ti reconstrui viata. Fara el. Eu incep sa vad situatia ta ca fiind fara iesire, pe directia asta.

 

Oricum, am zis sa schimbi ceva, nu in sensul de a gati mai mult si mai bine. Scutura-l cumva, poate se trezeste. Dar cum spuneam, nu cred ca mai are rost.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu muncesc doar de 2 ori pe luna si e dificil aici sa gasesc de munca. Nu va merge. Orice as face tot nu va vorbi. Pur si simplu nu il intereseaza. Intr-un an si 6 luni nu m-a intrebat o singura data cand a intrat pe usa: "Ce faci, esti bine ?" Daca il intreb eu, raspunde, daca nu, nu vorbeste neam.

Mureai daca scriai asa ?

 

pai cand teai luat cu el nu vazusei ca e asa ? (nah, sa vad daca tu iti intelegi propria limba)

OF m-ati innebunit,m-am dezvatat sa scriu cu virgule,cratime,punc si alte alea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la naiba cu francezii nu-i suport neam,prieteni nu am cu fetele nu ma inteleg ca toate sunt profitoare sunt prietene cat le ajuti apoi te arunca la gunoi si sa ma duc asa de nebuna prin oras mi se pare nebuunesc dar cred ca te voi asculta si voi merge sa imi adun gandurile putin ca stand in casa o sa innebunesc e o idee buna asta cu plecatul singura la plimbare merci

foarte bine sa cresti mare si sa iti fie de bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la munca. Fa-ti prieteni, prietene, lasa-l pe tanarul tau bosorog comunist si ciorba lui de-acasa.

Asta daca nu cumva depinzi total financiar de el (adica e casa lui si tu stai pe salariul lui).

Si scrie corect in limba romana, te rog, ca-mi oboseste creierul. Si-asa era el obosit din nastere.

Nu depind de el,ca muncesc si eu de 2 ori pe luna,in plus si tatal meu munceste cu el cred ca m-ar ajuta daca ar fi ceva.Insa eu as vrea sa fac ceva sa il trezesc la realitate,dar nu stiu ce.(sper ca e bine acum cu limba romana):P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma intors inapoi a zis ca il i-au de prost ca de ce nu i-am spus

 

neam prost.

naspa ca esti la mana lui.

 

de ce nu te intorci in Romania?

 

P.S. Mesajele tale sunt foarte greu de urmarit, ne pui nervii la incercare. Foloseste punctul si virgula, alineatul, litera mare la inceputul propozitiei si ce-ti mai aduci tu aminte ca ai invatat la scoala.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul munceste, nu ii arde de prostii. Sa munceasca si ea, poate monotonia o va deranja mai putin atunci.

Sunt constienta ca munceste si e obosit,nu vreau ca tot timpul liber sa il petreaca cu mine,macar jumate,el considera ca daca stam amandoi acasa e langa mine,dar nu-mi vorbeste,nu asculta in primul rand ce ii vorbesc,orice subiect i se pare neinteresant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×