Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna,sunt intr-o relatie de pe 4 septembrie 2010 ideea e ca nu prea comunicam adica nu comunicam deloc el munceste eu stau acasa,dimineata se trezeste isi bea cafeaua si apoi pleaca la munca,la amiaza vine la masa mancam se retrage in coltul lui nu scoate un cuvant seara vine acasa la fel mancam nu vorbim .NU siu ce sa mai fac incerc sa ma apropii de el il intreb ce are de ce nu vorbeste se tipa la mine si zice ca iar am cef de cearta.E prea indiferent de tot ce fac nu il multumesc cu nimic si nu stiu ce sa mai fac voi ce ma sfatuiti ?multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa pleci intr-o vacanta singura vreo 2 saptamani, sa i se faca dor de tine. Daca nu i se face, data viitoare pleaca o luna. Daca nici asa, atunci pleaca de tot.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa pleci intr-o vacanta singura vreo 2 saptamani, sa i se faca dor de tine. Daca nu i se face, data viitoare pleaca o luna. Daca nici asa, atunci pleaca de tot.

m-am gandit si la asta insa el e categoric si foarte dur ma gandesc ca daca plec 2 saptamani o sa fiu buna plecata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Monotonia apare in absolut orice cuplu pana la urma. Diferenta e ca unele cupluri reusesc sa o invinga compenseze cumva, si altele nu. Ca sa compensezi aceasta monotonie, e necesar ca ambii sa fie constienti de situatie si sa faca ceva ca sa o schimbe. Unul singur nu e suficient daca face asta. Daca ambii parteneri isi doresc si indragesc acea relatie, vor face ceva ca sa o pastreze. Tu... aplauzi cu o singura mana, de-aia nu se aude nimic. El nu isi mai doreste relatia cu tine, dar ii e cumva comoda. E cel mult o simbioza, acolo. Tu ii aranjezi culcusul si ceva de-ale gurii probabil, pana vine el de la munca obosit, si tot ce vrea e sa manance si sa se odihneasca, si tu il deranjedzi de la acestea. El... aduce ceva bani, probabil... Posibil la un moment dat sa vrea mai mult, dar probabil ca nu de la tine. Aaa... din mai multe motive, complicat... Ce zic eu? Sa vorbesti cu el o data serios si sa ii spui ca te-ai prins care e situatia (nu spune ca eu ti-am spus), spune-i ca nu iti prea place asa (daca e adevarat) si mai spune-i ca vei renunta la relatia cu el(daca crezi ca o sa poti sa te descurci singura, macar o vreme). Poate... vei fi nevoita sa continui asa. Multa lume o face. Ce sa zic? Exista si varianta sa iti gasesti un amant, dar numai dupa ce clarifici putin treaba cu el. Ar mai fi, desigur, multe de spus...

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si de ce vezi in asta o problema, daca nu te mai vrea inapoi, inseamna ca nu te iubeste. Si-asa se vede ca nu te iubeste de pe-acum.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit si la asta insa el e categoric si foarte dur ma gandesc ca daca plec 2 saptamani o sa fiu buna plecata

Vacanta de care-ti zic mai alunga monotonia. Ambele vacante. Cat despre aia definitiva, cu ea ai scapat total si maxim de monotonie :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la asta mam gandit si eu ca sta cu mn din convenienta ii convine vine acasa are totul de-a gata si nu vrea sa fie deranjat cred cand vreau sa ii vorbesc,el munceste vrea sa se odihneasca eu stau toata ziua acasa vreau sa vorbesc cu el cand vine e normal si tot asa ajungem la certuri si imi reproseaza mereu ca nu is multumita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la asta mam gandit si eu ca sta cu mn din convenienta ii convine vine acasa are totul de-a gata si nu vrea sa fie deranjat cred cand vreau sa ii vorbesc,el munceste vrea sa se odihneasca eu stau toata ziua acasa vreau sa vorbesc cu el cand vine e normal si tot asa ajungem la certuri si imi reproseaza mereu ca nu is multumita

Du-te si tu la munca.

 

La munca la tine, nu la el, ca daca nu vrea acasa sa vorbiti, n-o sa vrea nici acolo :P

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la asta mam gandit si eu ca sta cu mn din convenienta ii convine vine acasa are totul de-a gata si nu vrea sa fie deranjat cred cand vreau sa ii vorbesc,el munceste vrea sa se odihneasca eu stau toata ziua acasa vreau sa vorbesc cu el cand vine e normal si tot asa ajungem la certuri si imi reproseaza mereu ca nu is multumita

 

Te cred... Dar cumva ar trebui sa realizeze ca nu esti un robot, si ca iti datoreaza putin mai mult decat sa nu aiba nimic impotriva sa ii faci menajul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×