Sari la conținut
Forum Roportal
Tetrachromacy

Roz, albastru şi alte culori "nenaturale"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In ce limba erau scrise instructiunile pe acele cutii de culori pe care le-ai folosit??? alea care le-ai comandat de peste ocean mai ales??? Ceva-mi spune ca n-ai inteles metoda de folosire ca lumea, sa stii ca unele erau dar vopsele temporare care se spala deja la primul contact cu apa, iar altele erau culori de party, ocazionala folosinta care se aplica pe parul aproape uscat si inca multe detalii. Ma bucur ca n-ai patit nimic ORBIRE sau mai rau :crazy: de la culorile albastru, verde, despre care n-ai scris daca au si stralucit sau nu. Precis nu ai lasat tubul in soare sau la lumina cateva ore bune sa se incarce bateriile ... sa straluceasca noaptea!!!

Glad to see you here :3 Nu am comandat nimic de peste ocean, doar am citit o grămadă de chestii despre asta. Folosesc doar Directions sau chestiuţe de la farmacie pentru că la alea ajung cel mai uşor. Also, ştiu că sunt culori semipermanente/temporare şi nu au strălucit, dar există şi aşa ceva dacă vrei.

 

PS: Nu m-am g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Glad to see you here. Teach me, master.

 

Din pacate n-am cum sa te invat la nimic, sint materiale chimice si se umbla in jurul lor cu atentie si doar de cunoscatori. Eu merg in salon pentru servicii de colorat aparte de normal, insa in State exista si magazine de unde cumpara profesionalii culori si cred ca ti-ar place sa te joci acolo ca exista personal calificat care te invata ce si cum sa faci sa nu te ranesti. E o arta si vrajitoria asta dar mai ales cunoasterea regulilor de a umbla langa ele te face savant. O zi buna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mi-am decolorat parul ombre si m-am facut cu albastru de metil si putin castelani si mi-a iesit verde. Nu imi place cum s-a decolorat, e un blond galbui, Cand pot sa ma decolorez cel mai curand? Trebuie sa astept sa se duca verdele din par sau pot sa dau cu pudra peste el?

Multumesc mult pentru postul tau, m-a ajutat in experienta cu decoloratul x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mi-am decolorat parul ombre si m-am facut cu albastru de metil si putin castelani si mi-a iesit verde. Nu imi place cum s-a decolorat, e un blond galbui, Cand pot sa ma decolorez cel mai curand? Trebuie sa astept sa se duca verdele din par sau pot sa dau cu pudra peste el?

Multumesc mult pentru postul tau, m-a ajutat in experienta cu decoloratul x

C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi am vazut o femeie cu parul roz si arata asa de bine ca-mi fac si eu de Mother's Day!!!

La radacini se vedea culoarea originala blonda, pe urma roz deschis si se inchidea culoarea spre extremitati de lungime pana la umeri dar avea si o tunsoare excelenta, de admirat!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Cum pot ajunge si eu la alb??:-( am tot incercat prin decolorarea , cred ca m.am decolorat de 4 5 ori cu pudra si oxidant de 12 de la kallos si nu reusesc sa ma deschid mai mult de galben pui :-(( am incercat sa pun vopsea de la loreal cea mai alba (nu mai stiu exact cum se numea noanta dar oricum este cea mai deschisa de la loreal) si nu mi.a prins nimic ..am incercat si cu kallos 00 parca si nimic :-(...mi s.a deschis foarte putin dar nu cum vreau :-(....ce pot sa fac ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×