Sari la conținut
Forum Roportal
tisepare

Curiozitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Like a drug adicatelea, esti "liber" atunci cand esti un porcmagar insensibil, from my point of view.

I approve this message! :good:

 

Din lipsa de alte griji si alte ocupatii.

Si pentru ca stilul de viata nesanatos il baga-n depresii si devine vulnerabil la toate iluziile sentimentale din propriul cap.

Omul cand ii e rau cauta sa simt aca ii pasa cuiva de el. Sau cand se plictiseste.

na belea. se plictiseste omu' si isi zice "hai sa ma mai agit putin pe teme sentimentale". aha. clar. asta e ca si cum s-ar lega la cap, desi nu il doare capu'. parerea mea. :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

na belea. se plictiseste omu' si isi zice "hai sa ma mai agit putin pe teme sentimentale". aha. clar. asta e ca si cum s-ar lega la cap, desi nu il doare capu'. parerea mea. :drunk:

Te-ai prins.

Cand ii trec astea, isi vede de viata. Pana atunci sta blocat, sau inoata ca pestele-n marmelada.

 

Pentru ca daca tot n-ai sansa de a trai ca un seic, sentimentul ca esti indragostit sau ca cineva te iubeste, e un fel de quick fix si iti aduce celalat sentiment, de fericire.

Iar daca nefericirea ti se trage tot din motive sentimentale, cauti sa ai starea aia pe care o aveai cand lucrurile mergeau bine.

Like a drug adicatelea, esti "liber" atunci cand esti un porcmagar insensibil, from my point of view.

Da, egoismul uman: la multi nu le e dor de o persoana ci de cat de bine se simteau cand erau cu persoana aia.

Aia cu porcmagar are termen de valabilitate la cei ce nu-s asa de felul lor.

 

Parerea mea sincera e ca sentimentele si ratiunea ne diferentiaza de alte fiinte. In plus de asta, o viata sentimentala implinita ne permite sa ne concentram si asupra celorlalte aspecte ale vietii.

Dar la fel pot sa spun ca problemele sentimentale sunt ca si durerile de masele.

Prima zici ca te omoara

A doua e rea dar stii ca va trece, iar a treia...

Inghiti o pastila si o ignori.

Parerea mea e ca si animalele au ratiune si sentimente, cel putin mamiferele, doar ca n-au cata avem noi, humanii.

Da, inghiti Xanax, dup-aia te duci la eMag, ca barul nu mai e la moda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma-ntreb......... de ce se gandeste cineva (la modu' general) mai mult la "problemele sentimentale" mai mult decat la orice alta problema, chiar daca printre "orice alta problema" intra probleme mult mai importante decat cele sentimentale? ma-ntelegeti? :think: sper... lumea ce crede oare, in legatura cu chestiunea asta? :think:

 

 

Fiindca omul are nevoie, in primul rand, de iubire, apoi de celelalte.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred cu tarie ca traim pentru a iubi. Iar atunci cand iubirea nu e impartasita (sau apar alte inconveniente), simtim ca pamantul ne fuge de sub picioare.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×