Sari la conținut
Forum Roportal
Xterd

Slabire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Cand dadeam liber ajungeam la 700-1000 de abomene/antrenamet....

Eu acum fac cate 500, desi pot mai mult, dar timpul e limitat. Aveam o perioada cand faceam 1000 dimineata, 1000 seara :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetelor!

 

M-am bucurat cand am gasit discutia asta despre slabit si m-am inscris si eu pentru ca nu reusesc deloc sa dau kilogramele jos! Mi-am calcat pe inima si nu mai mananc deloc dulciuri, incerc sa nu mananc gras sau sarat, m-am apucat si de sport (s-a deschis o sala aproape de mine si merg acolo cam de 2 ori pe saptamana), beau si 1 litru de apa pe zi...si nimic nimic pe cantar.

 

Mai rau, toata ziua ma simt balonata, am mainile si picioarele umflate (e o provocare sa-mi pun pantofii dimineata si sa-mi scot inelele de pe degete...parca as fi gravida!)

 

Aveti vreun sfat salvator si pentru mine? Nu stiu ce sa mai fac ca sa slabesc!

 

De unde esti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am metoda mea secreta. Sau nu prea. Inotul. Mai ales ca locuiesc pe malul Borcei :yahoo: . Astept cu nerabdare sa se incalzeasca suficient. Si 15-20 de grade e OK.

 

 

 

Retii apa. Inearca ceaiul de coada calului, daca nu ai probleme cu hipertensiunea. E foarte eficient.

 

 

Rory, sa stii ca mi-a mai recomandat cineva inotul si cred ca imi fac curaj pana la urma sa merg la un bazin. Nu prea stiu eu sa inot cine stie ce, de aceea prefer sa merg in spatii amenajate (pe unde e si un salvarmar prin apropiere :)))). Oricum, esti foarte tare daca reusesti sa inoti in apa de 15-18 grade, eu in apa mai rece de 18 grade simt ca fac hipotermie (poate si pentru ca nu sunt o inotatoare prea buna). :o:

 

Tu ai incercat ceaiul de coada calului? Sunt curioasa daca merge ca mi-am luat de la plafar un ceai de cozi de cirese si e cam apa de ploaie, adica n-am observat imbunatatiri pana acum...

 

 

Te pup si iti doresc o zi minunata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, e bun, elimina surplusul de apa, doar ca trebuie sa ai grija sa nu bei multa cafea pentru ca iti creste tensiunea.

 

E drept, am facut odata bronsita cand era prea rece apa (vreo 10 grade). E de preferat (sau asa cred eu) sa inoti in mare sau intr-un rau decat in bazin (mai ales impotriva curentului), dar asa e, depinde cat de increzatoare esti ca nu patesti ceva.

 

La fel si tie. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat de la plafar un ceai de cozi de cirese si e cam apa de ploaie, adica n-am observat imbunatatiri pana acum ...

 

Poate ai facut foarte slab ceaiul, sint si instructiuni cum sa-l folosesti pentru a pierde apa din corp, ca normal sint pentru altceva acele codite!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, e bun, elimina surplusul de apa, doar ca trebuie sa ai grija sa nu bei multa cafea pentru ca iti creste tensiunea.

 

E drept, am facut odata bronsita cand era prea rece apa (vreo 10 grade). E de preferat (sau asa cred eu) sa inoti in mare sau intr-un rau decat in bazin (mai ales impotriva curentului), dar asa e, depinde cat de increzatoare esti ca nu patesti ceva.

 

 

Pentru mine inotatul in ape curgatoare = sport extrem. Niciodata nu mi se pare suficient de calda apa incat sa ma simt bine. Intr-adevar, inotatul in mare (in sezon) e foarte placut. Esti o adevarata temerara daca te tii de sporturile astea.

 

Eu intre timp m-am programat la niste analize (setul acela gratuit) si mi-au iesit cam aiurea, o sa merg la un medic sa mi le interpreteze. Poate ca retentia de apa are si alte cauze specifice in cazul meu.

 

Pana una, alta, iti urez sarbatori fericite (o sa plec in vacanta pana pe 6 mai)si sa ne auzim cu bine!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu aveam o greutate peste masura. Si intr-o buna zi m-am ambitionat si m-am hotarat sa incerc sa slabesc. Problema e ca eu renunt usor la diete nefermecatoare si la exercitii care sa ma omoare. Asa ca am cautat un nutritionist si un antrenor personal care sa imi adapteze un plan de slabire. Si intr-un final i-am gasit. Asa ca am creat de curand un site in care se afla parerile lor adunate la un loc. Uita-te si tu EDIT aici, iar daca ai intrebari, nu ezita sa le pui!

Editat de Blues
Edit link reclama. Puteai discuta despre metota ta de slabire fara reclama, dar de fapt reclama era interesul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum fac cate 500, desi pot mai mult, dar timpul e limitat. Aveam o perioada cand faceam 1000 dimineata, 1000 seara :focus:

Wow! Eu faceam doar 1000...seara. Pe la 15-16 ani. Si uite-asa mi-am distrus mai rau coloana.

Editat de Xylia
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut pb cu coloana, si acum mai pot face, dar e si timpul asta bata-l vina ...:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am slabit vreo noua kile de m-am ingrijorat tot fara sa fac vreun efort, dar acu mi-a trecut ingrijorarea ca am pus vreo 6-7 kile la loc. :focus:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×