Sari la conținut
Forum Roportal
resemnat

Neplata ratelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sal tuturor!

 

 

in urma cu cativa ani mi.am facut si eu 1 credit de nevoi personale (fara ipoteca), deh sa fiu si eu in rand cu lumea. intrebarea mea este ce s.ar puta intampla daca nu mai platesc ratele. mentionez ca (inca) lucrez dar nu imi mai ajung banii (intretinere, mancare, facturi...) iar acum am constatat ca a fost o greseala sa fac imprumutul (plus ca euro a crescut d atunci)...

 

 

 

deci...ce mi s.ar intampla daca nu as mai plati ratele (mentionez ca nu am giranti, ipotecat sau alte chestii)... si nici pe numele meu nu mai am nimic...

 

 

 

multam anticipat!

Editat de resemnat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai in primul rand vei fi trecut la biroul de credite ca fiind restantier si alta data daca mai vrei sa iei un credit s-ar putea sa ai probleme; plus ca daca nu platesti ratele se vor strange dobanzi si penalitati care vor creste datoria iar banca la un moment dat va folosi firme recuperatoare si nu e prea placut ca iti iau datele si te cauta acasa si la servici (spui ca inca lucrezi); se descurca destul de bine cand e vornba sa te gaseasca sa isi recupereze banii:

 

asa ca cel mai intelept cred ca ar fi sa continui comunicarea cu banca, sa mergi la ei, sa le explici ca treci printro perioada dificila financiar si sa faceti o reesalonare sau o rescadentare a creditului. 8)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai in primul rand vei fi trecut la biroul de credite ca fiind restantier si alta data daca mai vrei sa iei un credit s-ar putea sa ai probleme; plus ca daca nu platesti ratele se vor strange dobanzi si penalitati care vor creste datoria iar banca la un moment dat va folosi firme recuperatoare si nu e prea placut ca iti iau datele si te cauta acasa si la servici (spui ca inca lucrezi);

In afara de asta vor obliga angajatorul tau (prin executor judecatoresc) sa iti retina din salariu pentru achitarea ratelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce mi s.ar intampla daca nu as mai plati ratele (mentionez ca nu am giranti, ipotecat sau alte chestii)... si nici pe numele meu nu mai am nimic...

 

Poate sa te urmareasca penal, sau sa-ti retina din leafa sau iti ridica din casa valori pana crede ei ca s-a completat suma datorata!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×