Sari la conținut
Forum Roportal
DanielSann

Problema Modem wireless usb

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va salut ...am cumparat un modem wireless usb TP-link ...150 mbps...l-am conectat la computer...a mers...m-am conectat si la o retea de prin apropiere...totul perfect pana aici ... insa cand am incercat sa il conectez pe laptop...scrie Acquiring network adress... si nu se conecteaza ... trebuie sa va spun ... ca de vreo 3 ori ...mi s-a conetat imediat ...si mergea si netul , dar de cele mai multe ori ... nu se conecteaza :-?? Stie cineva ce are ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

instaleaza full softul pe cate l-ai primit pe cd.(si eu am un tplink si default nu se instaleaza tot)

 

incearca sa te conectezi si cu "Easy wifi radar" (e un soft, cauta-l)

 

e posibil ca si semnalul sa fie slab.. se pot folosi diverse metode de tipul "do it yourself" prin care mai castigi o liniuta poate doua la semnal.. cauta pe youtube "boost wifi signal" si urmareste-le pe cele cu folie de aluminiu. o sa ai nevoie si de un prelungitor de usb

Editat de Taquito

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe pc merge dar pe laptop nu ?

 

muta laptopul prin casa, unde e pc-ul. cate linii ai la semnal ? trebuie sa ai 3 ca sa prinda ok. 2 e slabut, la 2 nu se conecteaza mereu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe pc merge dar pe laptop nu ?

 

muta laptopul prin casa, unde e pc-ul. cate linii ai la semnal ? trebuie sa ai 3 ca sa prinda ok. 2 e slabut, la 2 nu se conecteaza mereu.

 

 

da pe pc merge , dar pe laptop nu se conecteaza ...

 

M-am plimbat prin toata casa , chiar si in locul la pc ... si degeaba

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×