Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

hello.sunt noua aici pe forum am intrat sa caut niste sfaturi.sunt foarte multe lucruri interesante aici.ca fiecare am si o mica problema.am o prietena care in 2005 a plecat in sua cu viza de turist.a stat 3 ani peste viza.acolo si-a gasit si pe actualul sot care este cetatean american.in 2008 a ea a venit in romania avand niste probleme.cand a vrut sa plece inapoi in state bineinteles ca nu au mai lasat-o sa intre punandu i interdictie pe 10 ani.atunci nu era casatorita cu actualul sot asa ca el s-a dus in grecia de unde se trag parintii lui si s-au casatorit acolo in 2011.au depus actele la ambasada care au fost si aprobate.i-au spus sa se duca sa faca si analizele medicale si i-am programat la interviu luna asta.acum intrebarea mea este.credeti ca au sanse sa obtina viza fara waiver?ati mai auzit de alte cazuti asemanatoare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viza Waiver Program afecteaza doar pe cei care vor sa vina sa viziteze Statele Unite, nu pe cei care s-au casatorit cu cetatean american. Daca respingeau cazul, era anuntat partea americana, el, precum tu ai scris clar ca a fost aprobat dosarul si urmeaza vizita medicala, progreseaza demersul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×