Sari la conținut
Forum Roportal
Allexandrra

Sex tantric

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sexul tantric ne ajuta pe diferite planuri, nu numai in cel sexual. Se spune ca evoluam in plan spiritual, ca ne descoperim calitati nebanuite, ca avem parte de experiente mistice, iar actul sexual este incendiar. Numai ca trebuie invatate tot felul de tehnici, adica depus efort si facut antrenament.

 

Ce ziceti, merita incercat? Daca da, de ce? Daca nu, care ar fi baiul?

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sexul tantric ne ajuta pe diferite planuri, nu numai in cel sexual. Se spune ca evoluam in plan spiritual, ca ne descoperim calitati nebanuite, ca avem parte de experiente mistice, iar actul sexual este incendiar. Numai ca trebuie invatate tot felul de tehnici, adica depus efort si facut antrenament.

 

Ce ziceti, merita incercat? Daca da, de ce? Daca nu, care ar fi baiul?

...nu ca as intentiona sa raspund, dar am o curiozitate. Vrei sa ai parte de experiente mistice si nu stii cum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...nu ca as intentiona sa raspund, dar am o curiozitate. Vrei sa ai parte de experiente mistice si nu stii cum?

 

incendiul m-ar interesa mai mult. Experienta mistica o vad ca pe un bonus.

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare tare.

Odata, cand eram eram eu mandru tare de peformantele mele, mi-a spus o mandra: "E bine, da' esti boboc. Vino la Yoga si o sa-ntelegi."

P-atunci eram cu cortu' si n-am inteles mare lucru.Nu m-am dus da' mi-a ramas asa o chestie...

Editat de InPing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E cu penetrare? :ermm:

 

E complicat rau.

 

 

`Respiratia este importanta in timpul actului sexual . Atentie marita la tandem, daca puteti sa va reglati unul dupa celalalt respiratia ar fi si mai benefic. Asociaza respiratia cu penetrarea , ambele sincronizate si puternice, veti gasiti un ritm pe care sa il impartiti. Ritmul lent cu respiratie usoara va va da o stare incredibila.` http://www.apropo.ro/sexpertul/sexul-tantric-ca-o-arta-2558463

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×