Sari la conținut
Forum Roportal
Elia

Moderarea forumului religie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

v-am prins, prajitoarelor!

vorbeati de mine si eu nu eram de fata? :roll:

 

hai sa nu impuscam in cap subiectul "victoria ne apartine...daca alegem crucea".

remember? despre asta ne cafteam in mesaje pe aici...

 

cat despre un nou moderator...nu avem si asa destui "directori"? iar, in cazul in care nu se vede din tribune, [dan-marius] e contraponderea perfecta pentru [cioanas].

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
v-am prins, prajitoarelor!

vorbeati de mine si eu nu eram de fata? :roll:

 

hai sa nu impuscam in cap subiectul "victoria ne apartine...daca alegem crucea".

remember? despre asta ne cafteam in mesaje pe aici...

 

cat despre un nou moderator...nu avem si asa destui "directori"? iar, in cazul in care nu se vede din tribune, [dan-marius] e contraponderea perfecta pentru [cioanas].

Nu stiu de unde privesti tu, dar numai "perfecta" nu e.

As prefera o "contrapondere", care sa nu starneasca dusmanie. Sunt sigur ca se poate.

Dan nu este in elementul lui. Se chinuie de multe ori ca pestele pe uscat. In aceste conditii devine fara sa vrea rautacios.

Hai sa fim realisti, si sa nu ne luam niste cruci mai mari decat putem sa ducem, sau sa incurajam acest lucru la altii.

Si nu uitati, pro sau contra, Cineva ne filmeaza, ...chiar si gandurile!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar, in cazul in care nu se vede din tribune, [dan-marius] e contraponderea perfecta pentru [cioanas].

 

In sfarsit!Te-am prins cu gresala! ;)

 

Cred ca ceea ce spunea si Maximus:

"Oricum sustin principiul.Ar fi binevenit cineva care sa aiba o "desconsideratie respectuoasa" fata de religie, sau cineva care priveste religia cu o "calda indiferenta".", este de preferat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
v-am prins, prajitoarelor!

vorbeati de mine si eu nu eram de fata? ;)

 

hai sa nu impuscam in cap subiectul "victoria ne apartine...daca alegem crucea".

remember? despre asta ne cafteam in mesaje pe aici...

 

cat despre un nou moderator...nu avem si asa destui "directori"? iar, in cazul in care nu se vede din tribune, [dan-marius] e contraponderea perfecta pentru [cioanas].

Nu prea apare ca pondere perfecta! Dan Marius nu are nimic in comun cu religia,ba chiar ateismul din el il face intolerant!

Sa-ti spuna cineva tot timpul ca spui prostii daca vorbesti din Biblie si ca Isus-ul tau nu are valoare, mi se pare lipsa de bun simt sau proasta crestere ,asta chiar daca a ajuns moderator!

Un moderator nu are atributia de a combate tema ce se discuta ,ci are atributia de-a se respecta Regulamentul forumului!

Dan Marius si-a depasit de mult atributiile! El a trecut la abuz! Sterge mesaje fara nici un motiv,ataca persoane si ataca credinta crestina pe un topic care trateaza teme crestine.Nu ar fi nici o problema daca ar fi un atac logic ,insa el spune doar atat "prostii",fara a argumenta de ce crede el ca sunt prostii!

Fara cuvinte! -Acest tip de atitudine imi aminteste de securitatea comunista ! O fi si el vreun pui....

Editat de cioanas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea apare ca pondere perfecta! Dan Marius nu are nimic in comun cu religia,ba chiar ateismul din el il face intolerant!

Sa-ti spuna cineva tot timpul ca spui prostii daca vorbesti din Biblie si ca Isus-ul tau nu are valoare, mi se pare lipsa de bun simt sau proasta crestere ,asta chiar daca a ajuns moderator!

Un moderator nu are atributia de a combate tema ce se discuta ,ci are atributia de-a se respecta Regulamentul forumului!

Dan Marius si-a depasit de mult atributiile! El a trecut la abuz! Sterge mesaje fara nici un motiv,ataca persoane si ataca credinta crestina pe un topic care trateaza teme crestine.Nu ar fi nici o problema daca ar fi un atac logic ,insa el spune doar atat "prostii",fara a argumenta de ce crede el ca sunt prostii!

Fara cuvinte! -Acest tip de atitudine imi aminteste de securitatea comunista ! O fi si el vreun pui....

 

Apare exact ca pondere perfecta. Pe tine te deranjeaza ca el e ateu pe el nu il deranjeaza ca tu esti credincios.

Fiind ateu Biblia nu are nici o valoare pentru el.

Atributiilea moderatorilor nu le stabilim noi.

Poate si tu esti un pui pocait?

ce zici de varianta asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu de unde privesti tu, dar numai "perfecta" nu e.

As prefera o "contrapondere", care sa nu starneasca dusmanie. Sunt sigur ca se poate.

Dan nu este in elementul lui. Se chinuie de multe ori ca pestele pe uscat. In aceste conditii devine fara sa vrea rautacios.

Aici gresesti.

Hai sa fim realisti, si sa nu ne luam niste cruci mai mari decat putem sa ducem, sau sa incurajam acest lucru la altii.

Si nu uitati, pro sau contra, Cineva ne filmeaza, ...chiar si gandurile!

Da, Big Brother Reloaded.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, Big Brother Reloaded.

Elia ,se referea la Dumnezeu si era in contextul acestui topic!

Se pare insa ca tu te chinui ca pestele pe uscat pe un topic unde nu este locul tau!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea apare ca pondere perfecta! Dan Marius nu are nimic in comun cu religia,ba chiar ateismul din el il face intolerant!

Crede-ma, iti arat exact aceeasi toleranta pe care le-o arati tu celorlalti.

Sa-ti spuna cineva tot timpul ca spui prostii daca vorbesti din Biblie si ca Isus-ul tau nu are valoare, mi se pare lipsa de bun simt sau proasta crestere ,asta chiar daca a ajuns moderator!

Pai daca chiar spui prostii ce-ai vrea sa fac? Sa tac si sa le inghit?

Un moderator nu are atributia de a combate tema ce se discuta ,ci are atributia de-a se respecta Regulamentul forumului!

Nu combat discutia, te combat pe tine. E o diferenta.

Dan Marius si-a depasit de mult atributiile! El a trecut la abuz! Sterge mesaje fara nici un motiv,ataca persoane si ataca credinta crestina pe un topic care trateaza teme crestine.Nu ar fi nici o problema daca ar fi un atac logic ,insa el spune doar atat "prostii",fara a argumenta de ce crede el ca sunt prostii!

Fara cuvinte! -Acest tip de atitudine imi aminteste de securitatea comunista ! O fi si el vreun pui....

Fara motiv? Nu exista nimic fara motiv. ;)

 

Elia ,se referea la Dumnezeu si era in contextul acestui topic!

Tot una.

Se pare insa ca tu te chinui ca pestele pe uscat pe un topic unde nu este locul tau!

Cuvintele cheie sint "se pare".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-va si voi la replicile de mai sus, si spuneti-mi daca se pot incadra la moderare.

Asta-i nivel de copii de gradinita, unde finalul este previzibil, ...se cearta pana ajung sa se ia la bataie.

Eu nu zic ca "cioanas" e partenerul ideal aici pe forum, dar el ar putea fi moderat si modelat de un moderator adevarat.

Moderatorul este mediator si catalizator de spirit, si nu provocator de discutii sterile si otravite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×