Sari la conținut
Forum Roportal
tisepare

Ce poate sa faca cineva cu un buletin care nu-i apartine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu se poate legitima cu el, in numele tau, sau nu ar trebui sa poata face nimic cu el, oficial. Asa ceva nu ar trebui sa accepte nimeni. Ce poate face cu CNP-ul tau, asta e intrebarea, si acolo e problema, totodata, dar mai departe nu te pot ajuta. Am vazut pe la strainezi o gramada de emisiuni care incurajau oamenii sa distruga cu mare grija orice hartie care contine date sensibile, si explica ce se poate face (de exemplu) la ei cu acele date. Eu nu am inventivitatea tipilor setati pe furat, asa ca nu ma duce mintea la ce l-ar putea folosi.

 

Ma gandesc ca cineva binevoitor de la Politie ar putea sa te ajute cu mai multe informatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, furt de identitate. Roaga-te ca cel/cea care l-a gasit, sa nu fie oprit in trafic. Sigur va oferi datele tale si-i va spune politistului ca si-a uitat actele acasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu, ca tre' sa-i dea doar datele, ca vezi tu, cica si-a uitat actele acasa. Politistul nu mai are chef de stat in frig, ii cere CNP-ul si seria, dupa care ii da amenda, in functie de contraventia comisa. Iar amenda va veni pe numele adevaratului posesor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×