Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Prostitutia, motiv de disputa

Postări Recomandate

Cea mai veche meserie din lume provoaca dezbateri aprinse intre parlamentarii romani. La dezbaterea proiectului legii prostitutiei, unii politicieni cer pedepse drastice, in timp ce altii, cu vederi mai largi, sustin principiul egalitatii intre femei si barbati.

 

Stirea completa pe pagina Realitatea TV

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent ce o sa hotareasca statul nu are destula putere sa opreasca prostitutia. Pentru stat ar fi mai bine daca la-ar legaliza. sa-ar mari numarul contribuabililor :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Indiferent ce o sa hotareasca statul nu are destula putere sa opreasca prostitutia. Pentru stat ar fi mai bine daca la-ar legaliza. sa-ar  mari numarul contribuabililor  :de

 

Nu cred ca e neaparat o chestiune de putere. Eu cred ca nici nu se doreste. Se "invart" o gramada de bani si sunt multi care au de castigat din asta pentru a se intervenii in forta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca deocamdata bani ce provin din astfel de afaceri sunt "bani negri" necontorizati si neimpozitati. Sunt chiar si oameni sus pusi care profita de pe urma acestor afaceri... Spune-mi mie ce interes ar avea sa legalizeze.

Tote aceste legi si legalizari si alte mici rahaturi in Rominia sunt facute doar ca sa avantajeze o anumita parte din suspusii statului si micile lor afaceri. Aderarea spre anumite formatiuni mai civilizate (gen UE) le da batai de cap in directia "furtului mai calculat". Ori daca la noi inca "se fura ca in codru", normal ca numai omul de rand are aceste tendinte de mai bine. Pentru alte mai bine si mai civilizat este un cosmar!

Interesant (cred eu) roportal e o tema de discutie de genul: "Ce credeti ca trebuie facut pentru a iesi din saracia actuala?"... sau si mai interesant tema: "Romine de ce dormi ca prostu si alti te fura?" :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesant (cred eu) roportal e o tema de discutie de genul: "Ce credeti ca trebuie facut pentru a iesi din saracia actuala?"... sau si mai interesant tema: "Romine de ce dormi ca prostu si alti te fura?" :)

Oricine poate sa faca propuneri pentru teme de discutii.

Oricum chiar daca am gasi o solutie nu avem puterea sa facem nimic. Doar din 4 in 4 ani avem ceva putere si atunci nu ne-o folosim cum trebuie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avem impresia doar ca putem face ceva... in realitate e cu totul altfel!

Sti vorba aia: "Caini latra, caravana trece!" e cam asa e si aici pe scena politica romineasca!

Uni se cerata in carciumi pe cine simpatizeaza (sau pe forumurile de pe internet), iar alti cumintei isi trag ponoase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai stiti sloganul

... "ultima solutie inc-o revolutie!"

 

si ne mai miram ca sunt nustiu cate milioane de romani in diaspora!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... "ultima solutie inc-o revolutie!"

 

Daca cea din '89 a fost revolutie. Oricum nu asta e solutia. Facem revolutie ca sa vina cine la putere, dupa mine toti sunt la fel. Vad interesul lor mai presus de cel al tarii si populatiei.

Acuma cat va fi campania toti fac si dreg dar dupa ce se vad pe scaun uita ce au promis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prostitutia nu poate fi oprita. asa ca sau gandit sa o legalizeze sa mai traga si de acolo ceva bani din taxe. ::roll::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×