Sari la conținut
Forum Roportal
Anca1122

Mama ne-a distrus familia!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna.trec printr-o situatie oribila de ceva timp.pana acum 6 luni de zile puteam spune ca sunt o persoana fericita.aveam tot ce imi doream.o familie fericita ,parinti sanatosi,fratele meu invinsese lupta cu o boala crunta ,leucemia,aveam o relatie de cuplu stabila.pana cand acum 6 luni am aflat ca iubitul meu m-a inselat .am aflat cu stupoare ca are o aventura cu propria mea mama.sa va povestesc cum s-a intamplat .intr-o dimineata in timp ce eram in masina in drum spre servici,m-a sunat prietena fratelui meu sa ma anunte ca fratele meu se simte rau si este la spital pt analize in caz de o recidiva ,i-am sunat pe parinti sa-i anunt ,nu au raspuns ,atunci l-am sunat pe iubitul meu ,stiind ca a ramas in ziua accea la noi si ca era cu mama acasa.nici el nu a raspuns si m -am hotarat sa ma intorc avand in vedere gravitatea situatiei,nu mai gandeam limpede ,eram disperata.am ajuns acasa mai mult plangand si am dat buzna in camera mamei si am crezut ca am halucinatii din cauza panicii,nu stiam ce sa mai cred ,iubitul meu era in pat cu mama mea .de cat timp se intampla asta ,cum de nu am observat ?ce am simtit atunci nu pot sa descriu ,doar ca am simtit o senzatie de voma f puternica ,m-am urcat in masina si am plecat ,unde nu stiam nici eu.mi-am adus aminte de fratele meu ,dar f vag,parca nu mai simteam nimic ,eram impietrita ,am dat de tata si m-am dus cu el la spital.el m-a vazut in ce stare eram,dar a pus totul pe seama problemei cu fratele meu ,intre timp au venit si mama si iubitul meu la spital.de dragul tatalui si al fratelui meu nu am spus nimic atunci ,nu era momentul si m-am comportat normal.am vorbit cu iubitul meu ,a incercat sa-mi dea niste explicatii trase de par ,aproape nici nu-l auzeam ,capul imi era parca gol ,nu puteam sa cred ce se intampla ,mi se parea ca sunt intr-o telenovela ieftina.

timp de trei luni a trebuit sa traiesc cu asta pe suflet fara sa spun nimic ,nu am vrut sa-l indurerez si mai rau pe tata dupa problema fratelui.dupa 3 luni am profitat de ocazie ca mama plecase in strainatate cu fratele meu pt tratament si i-am spus tatalui meu tot.nu stiu de ce nu am facut-o cand era mama in tara ,nu mai stiu exact ce gandeam atunci ,eram distrusa.tata a divortat de mama la putin timp,eu nu mai eram cu iubitul meu din clipa accea dar cele 3 luni ne-am prefacut data fiind situatia.incerc sa ma impac cu iddea dar marea mea dilema in acest moment este legata de relatia mea cu mama.ea a incercat sa ma caute de multe ori de atunci ,sa imi explice ,desi nu stiu ce este de explicat in toata treaba asta,dar eu nu sunt pregatita inca sa o vad .totusi simt ca o iubesc la fel ca inainte ,noi intotdeauna am avut o relatie f apropiata ,mi se parea genul de mama perfecta ,mereu dispusa sa isi ajute si sa se sacrifice pt copii,ceea ce a si facut de multe ori si totusi ...eu chiar imi invidiam parintii ,erau genul de pereche care la 50 si ceva de ani se mai tineau de mana pe strada,si totusi...in prezent eu locuiesc cu tatal meu in alta parte ,iar mama sta cu fratele meu si cu iubita lui la noi acasa.as vrea sa pot sa-mi refac relatia cu mama dar in acelasi timp am retineri normale..ce ar trebui sa fac?sa las iubirea pt mama sa invinga sau orgoliul si sa nu-i mai vorbesc in viata mea?nu obisnuiam sa cer sfaturi pe internet in probleme personale dar acum am ajuns la capatul puterilor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Daca nu ma insel a mai fost ,destul de recent, ceva similar pe forum.

2.Cred in posibilitatea existentei unei asemenea situatii. Cu cca 40 de ani in urma o vecina de-a mea a fost implicata intro relatie similara terminata tragic : tanara s-a sinucis dupa ce si-a surprins mama in pat cu prietenul.

3.Nu te sfatuiesc sa faci la fel , viata este un bun irepetabil ,o deceptie sentimentala nu merita un asemenea pret.

4.Nu am sfaturi cel putin pentru moment.Eu in locul tau as rupe definitiv legatura cu mama , as ierta-o la modul general dar nu as uita .

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel a mai fost ,destul de recent, ceva similar pe forum.

 

Nu chiar recent. Era o povestire similara, dar povestita de insasi mama care se culca cu ginerele.

 

Buna.Sunt noua pe forum si as vrea sa va impartasesc povestea mea de dragoste.Am 60 de ani,sunt casatorita si in acelasi timp am o relatie cu ginerele meu.

....

http://www.roportal....-pierd-familia/

 

as ierta-o la modul general dar nu as uita .

Asa ceva nici nu se uita nici nu se iarta. NICIODATA !!!!!

Dezgustator, socant, mizer. Bleah.

 

....

Cati ani are iubitul tau ? Ce anume sa-ti explice maica'ta ? Ca a mancat-o in p***a la 50 de ani ai ei sa se reguleze cu o bucatica de carne tanara si din lipsa de pretendenti l-a gasit tocmai pe iubitul fiicei sale ? Era la indemana ala sau cum ? Sau ca s-o fi dat iubitul tau la ea, de fapt, si saraca nu a putut rezista avansurilor lui de armasar tanar ? Si porcul ala infect de barbat, ce om este el de a sarit in pat cu mama iubitei lui ? :suicide:

Pacat ca ai avut parte in viata de o asa "mama" care in opinia mea este o ordinara de ultima speta.

Editat de Naeema
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma, ce naiba....la ce persoana ati vazut voi reactia asta?

Adica stai trei luni sub acelasi acoperis si "mimezi" relatia cu prietenul "din cauza situatiei"?Si dupa 3 luni, povestesti telenovela tatalui, care divorteaza.

Eu votez bullshit, have fun.

Editat de Pharrell24
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se pare bullshit povestea, dar din lipsa de alte subiecte interesante, am zis hai sa indulg acest topic si sa presupun pentru o secunda ca ar fi un caz real. :o:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anca1122, parerea mea e ca retinearea ta de a te impaca cu mama ta nu are legatura cu orgoliul - si nu cred ca "impaca" e termenul corect. Ai fost foarte dezamagita de ea, pe drept. Eu in locul tau nu as mai vorbi cu ea. Mai mult nu e de spus. Priveste inainte si vezi-ti de viata ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma, ce naiba....la ce persoana ati vazut voi reactia asta?

Adica stai trei luni sub acelasi acoperis si "mimezi" relatia cu prietenul "din cauza situatiei"?Si dupa 3 luni, povestesti telenovela tatalui, care divorteaza.

Eu votez bullshit, have fun.

 

 

S-au vazut cazuri si mai grave. Putea sa ramana insarcinata in acelasi timp cu mama ei, sau sa se duca sa se razbune cu tatal iubitului. E totusi verosmil ce spune ea , persoanele in stare de soc nu se comporta normal.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa faptul ca ai stricat o partida de sex, probabil reusita :stars: , relatia ta cu mama nu va mai fi la fel. Niciodata. Opinia mea.

Dar am o intrebare. Mama se caieste? Nu prea pare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×