Sari la conținut
Forum Roportal
bia dia

Metastaze osoase tratate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna tuturor,am sa va decriu in termeni populari cam ce am trait in ultimii 2 ani in speranta ca ceilalti oameni care sufera de cancer vezica urinara vor putea sa foloseasca ceea ce eu am descoperit pe proprie piele sau mai bine zis pe cea a sotului meu caci despre el va povestesc.in septembrie 2010 a fost diagnosticat cu tumora maligna grad 2 in iasi,i-au rezecat tumora si medicul,o femeie nemaipomenita,dr negru urolog la parhon ne-a recomandat sa mergem in germania sa se opereze pt ca lucrurile stateau destul de prost si sa cerem reconstructie vezica urina incercand astfel sa scapam si de cancer,am mers in germania,in ulm s-a operat,la analize i-au iesit 2 noduli limfatici afectati,cancerul iesise afara din vezica,medicii din germania recomanda 4 cicluri de chimioterapie gemcitabina si cisplatin,sotul nu face decat unul pt ca se simtea rau si renunta,dupa 6 luni la ct reiese ca are metastaze osoase si pelvine,la o coasta,stern,femur si 4 noduli pelvini,ne speriem si reluam chimioterapia dar eu inepusem sa caut pe google disperata tot felul de chestii naturiste,dupa ce am tot citit am dat peste o cura pe care am sa v-o scriu si am zis ca nu mai are nimic de pierdut,cand am citit articolul respectiv imi venea sa rad si sa plang crezand ca cel care l-a postat e un alt sarlatan dar avand in vedere ca nu imi vindea nimic am zis hai sa incercam..oameni buni eu am 30 de ani iar sotul 50 nu sunt un copil fara ocupatie dar minunea s-a infaptuit ieri,la ct facut ieri 7 februarie 2012 nu s-a mai gasit nici o metastaza,coasta care era fisurata s-a calcifiat,nu mai sunt nici cei patru noduli,au disparut,acum stiu ca nu se poate considera vindecat dar e un pas urias,zic eu,nu va speriati de vocabular uzual,stiu si termenii medicali dar imi e mai greu sa ii scriu,am un bebe de 1 an si nu am rabdare foarte multa.cura pe care el a facut-o din iunie si care o face si azi este:3 frunze de aloe,un kg de miere salcam,3 liguri de tuica,se scot doar marginile tepoase de la aloe,se pune totul in blender,nu se strecoara,se pune in borcan la frigider si se iau cate o lingura,dimineata,la pranz si seara cu 15 min inante de masa,important,frunza de aloe trebuie pusa in miere in maxim 2 ore de cand a fost rupta altfel se oxideaza si nu mai are aceleasi proprietati.asta a facut sotul meu,bineinteles si chimioterapia si astazi este ok,speram in bine in continuare.povestea e cu mult mai lunga dar nu am timp foarte mult,oricum puteti incerca si voi cei care sunteti in nevoie,eu va doresc sanatate si sper ca postarea mea sa foloseasca mai multor oameni!!!!!!!!!!daca mai aveti alte intrebari scrietile aici si promit sa incerc sa raspund atunci cand bebe doarme.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! ma numesc Mihaela,tatal meu 57 are acelasi trecut ca si sotul dvs. aceleasi 2 interventii,iar in prezent...il doare soldul foarte tare,este la a 3-a cura de cisplatin si gemzar..as vrea enorm sa iau legatura cu dvs. am intrat disperata pe net sa caut ceva..imi este foarte frica ca are metastaze osoase pt ca ieri medicul mi-a zis clar ca durerea nu are legatura cu tratamentul...din cate cazuri am citit...situatia dvs are un trecut similar cu al nostru va rog din suflet sa ma ajutati cu o discutie...va las ne meu de telef 0765025610 un min sunati-ma si va sun eu...numai sa discutam poate ma puteti ajuta...multumesc anticipat,sper sa cititi mesajul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×