Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna sunt o fata am 17 anii, am o relatie de 4 lunii cu un baiat in iubesc foarte mult . eu sunt romanca iar el e jumatate rrom .. tata a aflat de aceasta relatie si nu e de acord , mia facut un circ in toata regula ca sa renunt la el ca ma omoara cu bataia... nu pot deci il iubesc foarte mult :(( cum sa il fac sa inteleaga nici nu vrea sa se gandeasca sa ne dea o sansa sau sa il cunoasca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata esti minora si stai cu parintii. In cazul asta ai tai au de zis in legatura cu ceea faci tu, unde mergi, cu cine umbli, in special cand vine vorba de baieti. In alta ordine de idei, de ce te surprinde reactia tatalui tau ? Traiesti intr-o tara unde rromii sunt vazuti intr-o lumina foarte negativa si probabil ca pe merit, in ciuda faptului ca mai exista si exceptii in randul lor. In afara de asta tatal tau face parte dintr-o generatie cu impresii si opinii bine cimentate si deasemenea gandeste-te ca iti vrea binele.

E de inteles ca daca tie ti s-a pus pata pe baiatul ala, altceva nu mai vezi in fata ochilor si ti se pare ca fara el lumea se va sfarsi. Nici nu ma obosec sa-ti explic ca te inseli si ca ce simti tu nu e iubire ci indragostire lulea, de adolescent. O sa-ti treaca. Sa speram ca inainte sa faca taica'tu vreun atac de cord sau sa te snopeasca in bataie, daca pune amenintarile in aplicatie.

 

Deci, sanse sa-l convingi pe taica'tu sa-i dea o sansa rromului nu prea vad, dar miracole se mai intampla. Acum tu ai doua optiuni din care vei urma doar una, si deja se stie care.

1. Renunti la el, ca asa vrea taica. Suferi, plangi, scrii in jurnal, asculti melodii triste de dragoste, te dai cu capul de pereti, pana intr-o zi cand vei cunoaste alt baiat si-l vei iubi pe acela foarte mult.

2. Continui sa te intalnesti cu el pe furis fara sa stie ai tai si iti asumi riscurile, oricare ar fi alea. Te rogi sa treaca timpul mai repede sa faci 18 ani si sa le spui alor tai ca de acu esti majora si faci ce vrei.

 

Ghici ciuperca care ? Si mai e o optiune. Muta-te la boyfriendu acasa la parintii lui. Poate aia sunt mai ingaduitori cu voi. :lol:

 

PS: Numa ai grija sa nu-i mergi lu taica'tu acasa cu un sfert de rrom in pantec, ca atunci chiar ca ti-o iei pe cocoasa da rau de tot. Si tu si jumatatea ta de rrom. :rot:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa ajungi la produs in Spania dupa un scurt stagiu pe centura o sa ti se para viata mai interesanta ?

 

Este normal sa iti asculti parintii la varsta asta si poti sa fii absolut sigura ca o sa-ti gasesti pe altcineva .

 

Cu cartea cum stai ?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vb ca nu ii ascult da nu ii dau sansa sa il cunoasca nu e deloc creol. Daca m-as muta cu el ai mei ar putea face ceva din punct de vedere legal ?

 

Pai care ar fi motivul principal pentru care ar trebui sa vrea sa-l cunoasca din moment ce nu le place de el ?

Ai niste ganduri foarte periculoase cu mutatul la el !

De ce sa te muti la el ?

Cred ca inainte sa te gandesti sa te muti la el mai bine te-ai gandi sa castigi ceva bani vara asta ca sa vezi cum se fac banii si ca e greu sa te intretii singura .

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vb ca nu ii ascult da nu ii dau sansa sa il cunoasca nu e deloc creol. Daca m-as muta cu el ai mei ar putea face ceva din punct de vedere legal ?

Nu e creol ? Asta e important alb sa fie. :rot:

 

Si daca dupa un timp de mutat la el, se termina relatia voastra si te da afara, ce faci ?

Ai lui ar fi de acord sa te muti tu la el, sau locuieste singur ?

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vb ca nu ii ascult da nu ii dau sansa sa il cunoasca nu e deloc creol. Daca m-as muta cu el ai mei ar putea face ceva din punct de vedere legal ?

 

Logic! E major? Vrei sa infunde puscaria?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×