Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Om bun da' barfitor, e posibil ?

Postări Recomandate

Pai asa a si justificat, si anume ca ea asa e si ca trebuie sa povesteasca, ca nu poate sa tina in ea dar ca nu o face in nume de rau. Nu stiu ce sa inteleg din asta, pentru ca nu inteleg faza. E o compulsie incontrolabila ?

 

 

Fata e balanta? Sau nascuta in anul cainelui?

Editat de Aseneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E Balanta. De unde stii ? :lol:

E cu un an mai mare ca mine si eu sunt nascuta in anul Iepurelui mi se pare (1975)

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E Balanta. De unde stii ? :lol:

E cu un an mai mare ca mine si eu sunt nascuta in anul Iepurelui mi se pare (1975)

 

 

Majoritatea balantelor pun simtul dreptatii mai presus de fiinta umana. Simt distorsionat, mai mult sau mai putin, in functie de om. Unora li se pare nedrept ca numai tu sa stii anumite lucruri iar celialti sa nu le stie. Nu se gandesc niciodata ca informatia pe care o dau este trecuta prin filtrul lor si poate fi falsa sau poate ajunge deformata la destinatie. Poti sa o pastrezi ca prietena, dar inchide robinetul de informatii. Nu stiu, du-te cu ea la coafor, la shopping, discuta doar bla-bla-uri, fa tot ce stii ca nu ti-ar pasa daca ar zice altcuiva.

Editat de Aseneth
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa a si justificat, si anume ca ea asa e si ca trebuie sa povesteasca, ca nu poate sa tina in ea dar ca nu o face in nume de rau. Nu stiu ce sa inteleg din asta, pentru ca nu inteleg faza. E o compulsie incontrolabila ?

Eu cred ca e incontrolabila, e ca un fel de de dependenta, e dependenta de barfa, de-aia nu trebuie foarte tare blamata, probabil ii aduce si ei suferinte la fel de mari ca si celor ce afla ca ea ii barfeste, daca nu si mai mari. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Zilele trecute mi-a facut o faza care m-a dezamagit foarte mult. De atunci i-am trimis un sms si am evitat sa vorbesc cu ea la tel.

 

Intrebare: Ce sa fac ? Cum sa procedez cu fata asta ?

 

Daca am alege ca prieteni doar oamenii perfecti, am ramine singuri.

Tu stii ce anume apreciezi la ea si motivul pt care te simti bine in compania ei.

Asta nu inseamna ca nu are niste defecte.

Ar trebui sa-i spui doar lucruri care nu te deranjeaza daca ajunge sa le spuna mai departe si sa accepti ca ea iti spune de toate. Bineinteles ceea ce-ti spune despre altii, ca si amuzament probabil, sa nu spui tu altora.

 

Ii poti explica ca te deranjeaza ca ceea ce-i spui tu sa anunte mai departe, dar nu cred ca se va putea abtine. :tease:

 

E Balanta. De unde stii ? :lol:

 

 

Gizas, si eu sunt balanta si toata lumea ma inunda cu confidente.

Tocmai asta apreciaza ca ceea ce spun ei ,acolo ramine si pt ca vor o parere obiectiva cica.

Nu port vorba ever . :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa a si justificat, si anume ca ea asa e si ca trebuie sa povesteasca, ca nu poate sa tina in ea dar ca nu o face in nume de rau. Nu stiu ce sa inteleg din asta, pentru ca nu inteleg faza. E o compulsie incontrolabila ?

 

Fata rea nu e, dar nu e genul de prietena cu care sa "pleci la drum" .E om slab.La nevoie te tradeaza. Daca nu ai mari pretentii, pt. atmosfera merge...

Cam asa este si o mare parte din prietenii mei.Azi mergeam la carciuma cu ei si vorbeam de gagici, peste cateva zile nevasta-mea stia si ce n-am spus.De la nevestele lor.Eu cu a mea nu intram in detalii, legate de ei.

Odata i-am spus unuia ca mi-ar placea o gagica cu peruca mov, cu breton.Peste vreo saptamana, doua, nevasta-mea a aparut cu una roz cu breton...asa din intamplare.M-a bufnit rasul si i-am stricat tot cheful...

Editat de InPing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ironica nu e. De unde stiu ? Pentru ca eu sunt maestra la ironie cand vreau si consider "necesar" si miros alt ironic de la o posta. Cumplit de materialista este, dar nu egoista in sensul ca dupa ea potopul.

 

 

Asta ma gandeam si eu. Ca o fac fara minte. Cand i-am reprosat prin sms ca nu a fost ok ce a facut, mia zis "pai baby nu stiam, trebuia sa-mi zici sa nu-i zic lu Xuleasca". Auzi. Pai chestiile astea se stiu de la sine mai frate. Trebuie sa-i zic la orice secunda " Vezi sa nu zici lu aia si lu aia ok? " :doh:

Ce suntem copii de gradinita ? Da-o dracului de treaba.

 

 

Probabil ca asa o sa fac. Dar totusi e naspa cand consideri pe cineva prieten apropiat, dar in acelasi timp trebuie sa fi atent la ce-i destainui. E ciudat. De aia avem prieteni si alta categorie numita cunostinte. Cu aia interactionam mai la distanta cum s-ar zice.

 

doar pe blogurile din Romania se intampla sa dai peste asemenea....

 

Ironica nu e. De unde stiu ? Pentru ca eu sunt maestra la ironie cand vreau si consider "necesar" si miros alt ironic de la o posta. Cumplit de materialista este, dar nu egoista in sensul ca dupa ea potopul.

 

 

Asta ma gandeam si eu. Ca o fac fara minte. Cand i-am reprosat prin sms ca nu a fost ok ce a facut, mia zis "pai baby nu stiam, trebuia sa-mi zici sa nu-i zic lu Xuleasca". Auzi. Pai chestiile astea se stiu de la sine mai frate. Trebuie sa-i zic la orice secunda " Vezi sa nu zici lu aia si lu aia ok? " :doh:

Ce suntem copii de gradinita ? Da-o dracului de treaba.

 

 

Probabil ca asa o sa fac. Dar totusi e naspa cand consideri pe cineva prieten apropiat, dar in acelasi timp trebuie sa fi atent la ce-i destainui. E ciudat. De aia avem prieteni si alta categorie numita cunostinte. Cu aia interactionam mai la distanta cum s-ar zice.

 

doar pe blogurile din Romania se intampla sa dai peste asemenea....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×