Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Om bun da' barfitor, e posibil ?

Postări Recomandate

Acu ca stie toata lumea, poti sa scrii ce a zis . :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saraca... Prea mult nu o duce capul... Nu se gandeste la consecinte, si in parte nu o intereseaza. Dar o amuza situatia. Probabil ca are o viata "mica", fara realizari si aspiratii, si ii place sa se simta importanta. Neavand ce spune altceva important, aduce noutati despre altii, pe care le imparte cu generozitate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-am mai spus si ca nu vreau sa fiu eu subiect de barfa la cafeaua bauta next day,la alta vecina.

Fi sigura ca erai.

 

Nu m-am asteptat niciodata sa-mi fie intradevar o buna prietena,chiar si atunci cand nu i-am cerut asta,sincer m-a uimit.Chiar este un om bun si o prietena de nadejde.

Asa si cu fatuca asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna, eu cred ca cel mai bine este sa te indepartezi incet de ea pentru ca oamenii tind sa fie judecati in functie de prietenii pe care ii au dupa cum se zice'spune-mi cu cine te insotesti ca sa iti spun cine esti' dar si pentru ca ea avand pasiunea asta pentru barfa iti vei da seama odata cu trecerea timpului ca este o calitate care o transforma intr-o persoana de la care nu ai ce invata si mai presus de pura socializare oamenii de langa noi trebuie sa fie cei de la care in fiecare clipa avem ceva de invatat si carora sa le poti incredinta o informatie avand siguranta confidentialitatii confidentialitate care da si frumusetea oricarei prietenii

Editat de Nellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna, eu cred ca cel mai bine este sa te indepartezi incet de ea pentru ca oamenii tind sa fie judecati in functie de prietenii pe care ii au dupa cum se zice'spune-mi cu cine te insotesti

Inteleg ce zici, dar aceasta persoana are si calitati. Nimeni nu are numai defecte. Al ei este ca duce vorba. In rest e o fata faina. Altfel nu as fi avut-o ca prietena daca nu ar fi avut calitati sa o recomande. Logic nu ? Ne cunoastem de 15 ani.

Am discutat cu ea zilele astea si i-am spus ceea ce m-a nemultumit. Mi-a zis ca nu a facut-o cu rea intentie, ca sa ma barfeasca ci pentru ca pur si simplu asa este ea si nu poate tina ceva in ea, cand aude, ca trebuie sa povesteaca si ca ceea ce a zis ea mai departe nu era un secret. In fine, nu prea inteleg eu ce mi-a explicat dar ma rog, eu i-am explicat ca e chestie de principiu generala, nu neaparat de gradul de intimitate al informatiei divulgate.... ea si-a cerut scuze si mi-a zis ca pe viitor sa-i spun daca vreau ca ceva sa ramana confidential intre noi. Daca asa e ea, eu ce sa-i fac ?

 

Probabil ca pe viitor, nici nu ma voi obosi sa mentionez ca ceea ce-i spun sa ramana intre noi. Pur si simplu nu o sa ma discut cu ea la nivelul intim la care discutam pana acum si atunci nu va exista riscul ca sa o ia gura pe dinainte.

In tot timpul de cand ne cunoastem, am trecut cu vederea multe, m-am facut ca ploua tocmai pentru ca aspectul asta al personalitatii ei, era compensat de alte chestii pozitive, dar mi s-a umplut paharul.

Sau poate am devenit eu mai acra si intoleranta amu in pragul batranetii...:lol:

 

.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are doza ei de rautate. Omul barfeste din rautate, mai exact, ca sa-si distraga atentia de la propriile probleme gandindu-se la problemele altuia si augmentandu-le. Asta este parerea mea. Nu rupe relatia cu ea, parerea mea este sa o "certi" si sa o intrebi daca procedeaza la fel si in cazul tau, poate ii mai tai din "elan".

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Greu sa raspunzi din exterior; in mod cert o persoana pe care o cunosti de 15 ani si care stie o parte din viata ta, nu iti este indiferenta; aici tu stii daca defectul de a "duce" vorba este atat de grav.

B

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×