Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Atitudine masculina

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma rog, nu impartasesc opinia. Inceputul imi pare chiar partea usoara, poti s-o faci din mii de floricele, poti sa ai fiori si emotii, sa dai liber la endorfine ... :D

 

Greul vine abia dup-aia.

Greul vine, depinde cum vine.

Greul vine repede atunci cand doi oameni n-au avut rabdare sa se cunoasca. Sau pot avea noroc sa nu vina. Aici nu ma refer la greu de alt fel decat de sentimente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te referi la cei care confunda atractia sexuala cu dragostea, sau la cei care cred ca orice femeie le poate fi partenera? Pt ca, un barbat selectiv [ selectia sa-i fie bazata si pe ceea ce poate oferi el, fireste ], nu se va multumi niciodata cu orice tzoapa disponibila, doar pt ca aceasta poarta rochie.

La cei secunzi. Sunt multi. Nu neg ca am fost si eu asa, dar cum ziceam, topicul nu e despre mine. E o opinie a mea, insa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@BlueSugar:

Si de ce sa rada adica?Daca asa se va intampla,asta ar fi ceva de genu' rade ciob de oala sparta,pentru ca nu cei care inteleg vor rade.

Si mie mi s-a sugerat ca am fost imprudent fiindca m-am expus, sau ca m-as fi vaitat.

Conform parerilor unora ar trebui sa discutam doar pe seama noilor veniti. Ori pe topice facute la caterinca...cine se prinde bine, ci nu, pica de flausat si debiteaza solutii.

Eu sunt uimit sa vad cat de pudici sunt unii.

Mi s-a spus direct "ai gresit c-ai dat din casa; or sa rada de tine pe viitor." Unii chiar m-au atacat cu remarci rautacioase, dar i-am ignorat.

Poate ca ei sunt detinatorii adevarurilor, dar eu cand am o problema o pun pe tapet.Si o discut. Cer pareri, le analizez si tot ca mine fac smile.gif...dar macar sunt mai informat.

@alone4ever:

Lasa-i pe ei sa rada si tu vezi-ti nestingherit, de treaba ta.

FELICITARI pt. initierea topicului, desi nu-ti impartasesc intr-u totul punctul de vedere.

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@BlueSugar:

Si mie mi s-a sugerat ca am fost imprudent fiindca m-am expus, sau ca m-as fi vaitat.

Conform parerilor unora ar trebui sa discutam doar pe seama noilor veniti. Ori pe topice facute la caterinca...cine se prinde bine, ci nu, pica de flausat si debiteaza solutii.

Eu sunt uimit sa vad cat de pudici sunt unii.

Mi s-a spus direct "ai gresit c-ai dat din casa; or sa rada de tine pe viitor." Unii chiar m-au atacat cu remarci rautacioase, dar i-am ignorat.

Poate ca ei sunt detinatorii adevarurilor, dar eu cand am o problema o pun pe tapet.Si o discut. Cer pareri, le analizez si tot ca mine fac smile.gif...dar macar sunt mai informat.

@alone4ever:

Lasa-i pe ei sa rada si tu vezi-ti nestingherit, de treaba ta.

FELICITARI pt. initierea topicului, desi nu-ti impartasesc intr-u totul punctul de vedere.

Multam :)

Punctul tau de vedere care este ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multam :)

Punctul tau de vedere care este ?

Ca viata trebuie traita fara multa filozofie. Ai intalnit-o...si incepi cu lucrurile pamantesti.De stele si poezii te ocupi dupa ce si tu si ea v-ati saturat de dragoste fizica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unde am spus ca topicul este despre tine? Sunt opiniile tale, am inteles asta.

Oamenii buni, din pacate, nu cresc in pomi. Mai ales in societatea de azi. Daca ne aratam foarte disponibili si deschidem usa oricui, apai sa nu ne miram ca pe usa ne intra.. oricine.

Mai precis cine nu trebuie.

Cam asta ar fi subiectul. Disperarea si super-disponibilitatea, sau motivatia gresita duc la "succesuri".

Poate nu se aplica userilor activi, nici nu pun problema asta, insa in jur in viata reala se tot intampla.

Uneori din viata reala mai apar persoane si p-aici, si citim despre diverse probleme in dragoste.

Ideologia asta, daca vreti, poate preveni, si poate avea caracter profilactic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca viata trebuie traita fara multa filozofie. Ai intalnit-o...si incepi cu lucrurile pamantesti.De stele si poezii te ocupi dupa ce si tu si ea v-ati saturat de dragoste fizica.

Asta ar fi calea care duce la "succesuri"... Zic eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×