Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Atitudine masculina

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu imi iubesc iubitul si daca nu face sex cu mine. E bine ca face, dar ceea ce vreau sa spun ca imi place de el sifara siecs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce atata ostilitate la tine ?

 

Nu sunt ostila, sunt satula de lamentarile astea ale tale si ale lui cristi-plapana. Una stiti, una doiniti.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu frustrat din cauza asta inainte, recunosc, dar m-am obisnuit. E firesc sa fie asa, nu vad de ce m-as lupta impotriva acestui lucru. Vazand ca pot fi si singur, mi-am dat seama ca nu e nicio crima daca esti lipsit de "dragoste".

Ok. Tot nu mi-ai raspuns la intrebare ? Aia cu simtitul. Poti spune ceva gen "nimic".

 

Hai sa ne cacam in dovlecei

In parfumul florilor de tei.

Cam asa suna ce ai zis. Ai inceput frumos, rational si intelept si ai tras o balega la sfarsit. Cum te pierzi tu in iubire si radiezi de fericire daca te gandesti ca o sa "ti-o tragi" cu perechea perfecta? Lipsa de respect fata de relatii si fata de femei in general este prima ta piedica in formarea si mentinerea unei relatii. Acum, nu spun ca trebuia sa scrii " o sa ne contopim in oceanul fericirii pe un pat cu petale de trandafir" . Dar nici cum ai scris tu. :roll:

Am zis acordarea gandurilor cu emotiile, nu delir cu gradomanie.

 

Asta-i caracterizarea atitudinii masculine? :doh: Uau...in cazul asta, prefer sa fiu singura. :roll:

Ori nu ma exprim eu bine, ori multa lume e incapabila sa transpuna ce simte in vorbe, ci doar in fapte, care, in mod clar, nu pot fi vizibile pe net.

 

Nu sunt ostila, sunt satula de lamentarile astea ale tale si ale lui cristi-plapana. Una stiti, una doiniti.

S-a notat, esti moderator, inchide topicul, la cererea mea, initiatorul.

 

E o pierdere de timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ori nu ma exprim eu bine, ori multa lume e incapabila sa transpuna ce simte in vorbe, ci doar in fapte, care, in mod clar, nu pot fi vizibile pe net.

Ti-am inteles punctul de vedere (oare? :roll: ), dar nu pot sa te aprob. In fine, asta e doar parerea mea.

 

Sa nu intelegi ca imi esti antipatic sau alte lucruri de genul, suntem oameni si avem dreptul sa gandim cum vrem; that's all. :)

 

Succes pe mai departe! :)

 

Iti doresc sa gasesti iubirea, chiar daca nu ti-o doresti. :)

Editat de Miss_Nobody
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am inteles punctul de vedere (oare? :roll: ), dar nu pot sa te aprob. In fine, asta e doar parerea mea.

 

Sa nu intelegi ca imi esti antipatic sau alte lucruri de genul, suntem oameni si avem dreptul sa gandim cum vrem; that's all. :)

 

Succes pe mai departe! :)

 

Iti doresc sa gasesti iubirea, chiar daca nu ti-o doresti. :)

Probabil nu-ti place ce ai inteles :P

 

Nu se gaseste iubirea ci se simte sau nu :)

 

Cum ziceam, daca atat se intelge din ce am scris - anume a dori sau a nu dori, cand eu vb de a simti sau nu, topicul meu e o pierdere de timp si mai bine se inchide.

 

Las la aprecierea moderatorilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l asa.De ce sa inchizi?

Intr-un topic esti si tu oleaca mai ''simtitor'' si vrei sa-l inchizi.

Asta am inteles si eu din topic,ca este vorba de simtire,nu de altceva.

Ok :friends:

 

Sa raman deschis atunci devreme ce sunt oameni care au inteles :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sugestii ? Reclamatii ?

 

De ce ai scris asa un fragment de Sandra Brown ca sa spui doar un singur lucru? - Anume ca ai ajuns de te-ai culcat cu o tipa inainte de a o cunoaste mai bine si dupa aia ati descoperit ca nu va prea potriviti. Cine zice ca aceasta intamplare a ta este esenta masculina? De ce generalizezi? Nu neg ca ni se poate intampla multora din noi si poate ni s-a si intamplat, dar de aici pana la a decreta ca asta este atitudinea masculina e cale lunga. Pot sa spun ca am intalnit si multe femei in aceeasi situatie.

Editat de lynxul_negru
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa-ti dai seama intr-un tarziu, ca acest topic nu-ti face cinste.

Si eu mai am de gand sa deschid un topic de genul, dar inainte s-o fac, imi dau seama ca nu prea ma iubeste lumea asa cum cred eu. Le-as da apa la moara, cum ar veni.

 

Sa raman deschis atunci devreme ce sunt oameni care au inteles :)

Mare prostie, zic eu. Sunt care au inteles, sau care deja inteleg, dar sunt si cei care vor rade... poate chiar si cu motiv.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai scris asa un fragment de Sandra Brown ca sa spui doar un singur lucru? - Anume ca ai ajuns de te-ai culcat cu o tipa inainte de a o cunoaste mai bine si dupa aia ati descoperit ca nu va prea potriviti. Cine zice ca aceasta intamplare a ta este esenta masculina? De ce generalizezi? Nu neg ca ni se poate intampla multora din noi si poate ni s-a si intamplat, dar de aici pana la a decreta ca asta este atitudinea masculina e cale lunga. Pot sa spun ca am intalnit si multe femei in aceeasi situatie.

Esenta ar trebui sa fie ca asta e calea gresita, iar calea corecta e inversul, de ce n-ai inteles inversul ? :think:

 

O sa-ti dai seama intr-un tarziu, ca acest topic nu-ti face cinste.

Si eu mai am de gand sa deschid un topic de genul, dar inainte s-o fac, imi dau seama ca nu prea ma iubeste lumea asa cum cred eu. Le-as da apa la moara, cum ar veni.

Mare prostie, zic eu. Sunt care au inteles, sau care deja inteleg, dar sunt si cei care vor rade... poate chiar si cu motiv.

Ce ar fi de ras ? :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca te comporti ca un user nou gen $00phl3tz3l94, de exemplu, care deschide un topic de genul: "Ajutor, nu stiu ce sa mai fac!" - cam astea fiind titlurile de baza aici.

N-ai decat sa iei in nume de rau, dar nu-ti faci deloc bine, daca te deschizi in fata unor necunoscuti. Caterinca, vrajeala, certurile sunt cu totul altceva, dar inca sa mai expun probleme din viata pe forum (pe care inca le mai am, dar nu simt nevoia sa le stie si altii - caci oricum nu va interesa pe nimeni cu adevarat), mi se pare cam imprudent.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×