Sari la conținut
Forum Roportal
iskender

Cazul Tanacu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ar trebui sa fii copil sa nu sesizezi campania anti-crestina din ziua de azi.O vezi in mass media si in politica,la nivel mondial as spune.

 

De exemplu "cazul Tanacu",cu cata violenta s-a napustit presa asupra acelui preot care in final s-a dovedit ca era nevinovat.....Asta cred ca e cel mai notoriu caz dar exista multe altele.

 

 

(la ce se refera sintagma "Occidentul decadent"?)

 

Care din cele 2 cuvinte nu le-ai inteles?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De exemplu "cazul Tanacu",cu cata violenta s-a napustit presa asupra acelui preot care in final s-a dovedit ca era nevinovat.....Asta cred ca e cel mai notoriu caz dar exista multe altele.

 

daca tot ti-a iesit ditai porumbelu' pe gurita, ia comenteaza un pic cazul. corogeanu "s-a dovedit ca era nevinovat" spui dumneata...cine "s-a dovedit" ? gluma asta de justitie romana a dat sentinta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca tot ti-a iesit ditai porumbelu' pe gurita, ia comenteaza un pic cazul. corogeanu "s-a dovedit ca era nevinovat" spui dumneata...cine "s-a dovedit" ? gluma asta de justitie romana a dat sentinta?

 

 

De a doua zi de cand a aparut stirea am inteles ce se intamplase de fapt,ca autopsia a demonstrat ceea ce stiam deja,pe mine unul nu m-a surprins,in fine,nu are rost discutia asta aici dat fiind subiectul topicului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De exemplu "cazul Tanacu",cu cata violenta s-a napustit presa asupra acelui preot care in final s-a dovedit ca era nevinovat.....Asta cred ca e cel mai notoriu caz dar exista multe altele.

cum adica nevinovat??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca postezi pe un forum de atei.Este o greseala.

In ceea ce priveste cazul Corogeanu medicii sunt de vina, cand respectiva a fost adusa la

spital era vie.Dar nu s-a indraznit a se ataca medicii.De ce a fost omorata de medici?

Fiindca medicina nu este o stiinta exacta.Vezi disciplinele pe care le studiaza la facultate.

Stiu si cunosc deoarece sunt din Vaslui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Itispun doar ca pe vremea cand bazileii bizantini aveau bai termale si biblioteci,nobilii lui Carol cel Mare se scarpinau de raie si paduchi,acum zii tu care erau barbarii?

 

Occidentul nu s-a schimbat prea mult,ba chiar a degenerat,exista o criza spirituala in Occident,un cancer care ii roade pe dinauntru,singura vindecare se afla in intoarcerea la ortodoxie(si ei au fost ortodocsi candva).

 

E a n-a oara cand dai linkul ala. Gata am priceput cu totii ideea.

Cand bazileii aia bizantini nu se nascusera , romanii aveau de cateva secole baile alea termale.

Ce vrei de fapt sa demonstrezi?

 

Astia care il pupati asa tare pe Corogeanu ian cititi aici parerea iubitei biserici:

 

COMUNICAT DE PRESA al Biroului de Presa al Patriarhiei Rom

Editat de Maximus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai se vede clar ca Corogeanu are probleme cu mansarda saracutu.
De unde?Ca te-a intoxicat Esca si antena 1,varfurile de lance ale spalarii de creiere?

 

Cate intervirui cu "acuzatii" ai urmarit?

 

Ai dreptate sunt nebuni,nebuni pentru Hristos.

 

 

Nu are relevanta?

De ce ? Ca asa vrei tu?

E pozitia oficiala a BOR.

 

Pentru pozitia asta oficiala sa-i judece Dumnezeu nu noi.Sa stii ca au existat momente cand pozitia mai marilor bisericesti era neortodoxa(perioada iconoclasta din sec IX de pilda),dar ce este de la Dumnezeu nu pot strica oamenii,ca urmare ortodoxia a rezistat tuturor asalturilor si va rezista mereu "si portile iadului nu o vor birui",amin!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde?Ca te-a intoxicat Esca si antena 1,varfurile de lance ale spalarii de creiere?

 

Cate intervirui cu "acuzatii" ai urmarit?

 

Ai dreptate sunt nebuni,nebuni pentru Hristos.

Pentru pozitia asta oficiala sa-i judece Dumnezeu nu noi.Sa stii ca au existat momente cand pozitia mai marilor bisericesti era neortodoxa(perioada iconoclasta din sec IX de pilda),dar ce este de la Dumnezeu nu pot strica oamenii,ca urmare ortodoxia a rezistat tuturor asalturilor si va rezista mereu "si portile iadului nu o vor birui",amin!

 

Pe tine te-a intoxicat vre un "frate"?

si "intervirui" sincer nu am urmarit. Sunt nebuni pentru Hristos care au legat-o pe Irina de cruce cand ea era bolnava de epilepsie??

Pai Iisus ii vindeca pe posedati nu ii omora?

Ori Corogeanu asta e Diavolul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine ti-a zis ca avea epilepsie?Cine ti-a zis ca au legat-o de cruce?

 

Probabil tot aia care au spus ca a avut calus,ca a stat nemancata si ca a murit la manastire.Deci sursele tale de informatie sunt esca si compania(o sintagma prin care definesc mass media manipulata si manipulanta).E adevarat,interviurile pr.Daniel nu au fost difuzate de acele posturi sau publicatii deci nu esti decat una din milioanele de victime ale intoxicarii si spalarii de creire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine ti-a zis ca avea epilepsie?Cine ti-a zis ca au legat-o de cruce?

 

Probabil tot aia care au spus ca a avut calus,ca a stat nemancata si ca a murit la manastire.Deci sursele tale de informatie sunt esca si compania(o sintagma prin care definesc mass media manipulata si manipulanta).E adevarat,interviurile pr.Daniel nu au fost difuzate de acele posturi sau publicatii deci nu esti decat una din milioanele de victime ale intoxicarii si spalarii de creire.

 

Nu sunt alea sursele mele.

Si te rog ceva... Sterge-ti spumele de la gura. Asaaaa e un pic mai bine. Acum aranjeaza-ti si hainele si parul. Ok.

Acum hai sa repetam impreuna:

E barbar sa legi pe cineva de cruce indiferent de motiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×