Sari la conținut
Forum Roportal
Simaisabella

Ajutor in realizarea unei cercetari despre Banca Centrala Europeana

Postări Recomandate

Eu cred ca 4 profesorul coordonator te-ar fi putut ghida pe o formulare ceva mai clara.

As avea cateva obiectii si la 5...

La 6 nu inteleg deloc ce ar trebui sa fac. Sa compar eu care cred ca este mai importanta, dar in legatura cu ce?Mentinerea stabilitatii preturilor,adica asta fiind un obiectiv major al fiecareia, sa zicem care e mai bun la asta? Ca atunci pana la urma atat Banca Nationala a Frantei, ca parca era acolo, cat si Banca Central Europeana sunt de aceeasi importanta.

Aia a Frantei are cumva grija de stabilitatea preturilor si a economiei in Franta si aia Central Europeana de toata zona euro,nu? Cumva daca aia din Franta e in probleme,asta risca sa se resimta si la nivel european. Sau macar incercam sa nu.

Si dupa a ne pune sa comparam banci nationale din zona euro cu Banca Central Europeana, ai mai si pus un alt criteriu Banca Centrala din Japonia si USA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Realizez o cercetare privind credibilitatea Băncii Centrale Europene. Va rog daca vreti sa ma ajutati prin completarea chestionarului de la link-ul: http://www.kestionare.ro/k/k.aspx?k=4685

Va multumesc foarte mult!

Cu deosebita stima,

Isabella Sima

 

 

adica sa completam noi formularul?

si daca nu ne pricepem la finante - banci mai are vreo relevanta completarea lui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica sa completam noi formularul?

si daca nu ne pricepem la finante - banci mai are vreo relevanta completarea lui?

Are relevanta, pentru ca la final trebuie sa specifici in ce domeniu lucrezi. O analiza bine facuta va tine cont de acest factor.

Topic mutat la Economic, din motive evidente pentru cine a citit chestionarul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×