Sari la conținut
Forum Roportal
Icbiuliana

Va simtiti importanti in aceasta lume mare?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:eek:

 

Iesi afara din zodia mea! :bataita:

fara violenta...n-ai ce scoate nici cu bataia :roll:

 

 

da chiar...am ras destul ...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu intelesesem titlul topicului intr-un sens mai ....filozofic :D

 

Daca unii "prieteni" nu te accepta asa cum esti si te critica, mai bine: PA!....ei de fapt nu iti sunt prieteni adevarati ci oameni cu care te intersectezi in viata si atat.

 

Cand esti mereu criticat risti sa devii inhibat si sa te comporti asa cum nu esti tu de fapt.

 

Ai incercat sa-i explici ca tu crezi ca mediul in care a crescut l-a influentat negativ si ca de fapt el se comporta nefiresc si nu tu? Ce ti-a raspuns?

Editat de Equilibrium Girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu a fost asa de la bun inceput, chiar de cand l-am cunoscut.La inceput purta o masca.Era total diferit.Sau cel putin asa il vedeam eu.Il vedeam ca pe un baiat destul de dragut, amabil si tot timpul voia sa protejeze, sa ii ajute pe cei din jur, sa fie util.Excesiv uneori.Pana cand...perceptia mea asupra lui s-a schimbat total si viceversa.

Deci erai prietena cu el ca ti-a placut ca voia sa fie un om util. Pana cand a vrut sa fie util si cu tine, moment la care nu ti-a mai placut. Sesizezi ironia propriei gandiri ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai putin.

Cum stiu ca ce urmeaza sa postez este valoros?

Pentru mine valoros este sa ne dam cu parerea cat mai deschis si mai frumos.Sa incercam sa gasim raspunsuri la multe din intrebarile ce ni le punem, cum sunt si cele de mai sus.Fara a critica, ceea ce zic ceilalti.Pentru mine critica nu este un lucru constructiv si Am vazut ca se cam practica pe-aici, printre unii dintre voi.Asa ca daca veniti doar sa criticati si sa va credeti superiori celorlalti, mai bine lasati loc celor care sunt impacati cu ei.Asta inseamna valoros pentru mine, fara critica si jigniri.

 

fara violenta...n-ai ce scoate nici cu bataia :roll:

 

 

da chiar...am ras destul ...

Distreaza-te in lumea ta :jester:

 

Si eu te rog.

 

Trecutul n-o sa te faca niciodata important.

Fiecare intelege ce poate:)

 

Cu cat mai putin ajunge la ei, cu atat mai putin are.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu intelesesem titlul topicului intr-un sens mai ....filozofic :D

 

Daca unii "prieteni" nu te accepta asa cum esti si te critica, mai bine: PA!....ei de fapt nu iti sunt prieteni adevarati ci oameni cu care te intersectezi in viata si atat.

 

Cand esti mereu criticat risti sa devii inhibat si sa te comporti asa cum nu esti tu de fapt.

 

Ai incercat sa-i explici ca tu crezi ca mediul in care a crescut l-a influentat negativ si ca de fapt el se comporta nefiresc si nu tu? Ce ti-a raspuns?

Este intr-un sens filozofic.Am vrut doar sa dau un exemplu, cu "prietenul" din trecut, pentru a fi mai usor sa evidentiez ce vreau sa zic.Dar se pare ca ne-am agatat de el.Intrebarile erau altele.Cat de importanti v-ati simtit voi in copilaria voastra.Cum s-au purtat parintii cu voi si cat de importanti va simtiti acum?Subiectul e despre voi.Nu despre acel baiat, care am rupt legatura cu el.Face parte din domeniul trecutului.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este intr-un sens filozofic.Am vrut doar sa dau un exemplu, cu "prietenul" din trecut, pentru a fi mai usor sa evidentiez ce vreau sa zic.Dar se pare ca ne-am agatat de el.Intrebarile erau altele.Cat de importanti v-ati simtit voi in copilaria voastra.Cum s-au purtat parintii cu voi si cat de importanti va simtiti acum?Subiectul e despre voi.Nu despre acel baiat, care am rupt legatura cu el.Face parte din domeniul trecutului.

Eu pentru mine ?Cel mai important.

Eu pentru ceilalti ? Pai ce, e problema mea ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu pentru mine ?Cel mai important.

Eu pentru ceilalti ? Pai ce, e problema mea ?

:)Gandirea asta ai avut-o dintotdeauna?Sau ti-ai educat-o pe parcurs?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma simt importanta in aceasta lume mare, chiar deloc. In lumea mea mica, cea din imediata mea apropiere, ma simt importanta, fiindca e plina de sinele meu, de gandurile si existenta mea care imi aduc satisfactii, altele nu am. Oamenii sunt importanti pentru mine in masura in care imi respecta dreptul de a fi importanta si imi arata alte perspective asupra lumii, care mie imi scapa. Printre ei se numara si parintii, bunica, fratii si prietenii. Daca ma critica? Depinde in ce grad, si cu ce intentii. Uneori critica te ajuta, dar de cele mai multe ori iti reveleaza un adevar despre cel care emite critica. Deci poti invata si tu despre el.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×