Sari la conținut
Forum Roportal
Denysa3232

Relatia dintre o romanca si un pakistanez

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

traiesc de 20 de ani printre ei .... poate ca STIU cat de "integrati" NU sunt ... si nici nu vor fi vreodata atat timp cat vor doar sa ASIMILEZE

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

traiesc de 20 de ani printre ei .... poate ca STIU cat de "integrati" NU sunt ... si nici nu vor fi vreodata atat timp cat vor doar sa ASIMILEZE

 

Eram sigura ca esti casatorit cu un pakistanez . Stii de ce iti da palme? Faci snitele prea des si ei sunt vegetarieni. Denisa insa are sanse mai mari, fiind intr-o permanenta cura de slabire.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-a facut poate sa ma indragostesc de el...stiu ca el e religios dar in limitele bunului simt. Mi-a raspuns cu el vrea ceva mai mult cu mine.

 

Oare ce vrea de la tine sau cu tine??? :think: ... sa arunci grenade :crazy: te recruteaza el pentru ceva, are deja un plan cu tine asa mi se pare.

 

Dar el e indragostit de tine??? pronunta asemenea cuvinte??? sau te iubesc ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La stadiul in care se afla relatia voastra acum adica presupun boyfriend-girlfriend, nici nu e cazul sa vorbiti despre religie. Poate doar asa din mers, de fapt divers, de curiozitate, daca vreodata vreunul dintre voi ar deschide subiectul, dar nici atunci.

Pai nu prea stiu sincer ce fel de relatie e asta, imi spune ca nu vrea sa fim doar prieteni dar nici nu vrea doar o aventura, vrea mai mult de la mine...astept sa vad ce vrea, cred ca o sa am raspunsul in cateva zile

 

Deci sa inteleg ca el traieste in Spania cu acte in regula, cu statut oficial ? Are sedere permanenta, cetatenie, contract de munca sau ce anume ? Intreb asta pentru era cineva aici care spunea ca poate el umbla dupa statut in EU si ca atare s-ar putea sa fie cu tine din interes.

Da traieste aici in Spania dar nu are sedere permanenta, are propria lui afacere si eu l-am intrebat de ce nu s-a casatorit cu cineva pana la varsta asta doar ca sa aiba acte in regula si mi-a raspuns ca prefera sa stea asa decat sa faca o casatorie doar pt acte

 

 

Cu alte cuvinte el isi doreste o femeie europeana dar care sa se comporte si sa fie mai mult ca una de a lui. :o:

Deocamdata nu ma avant sa-ti fac capul calendar cu de toate, pentru ca relatia e abia la inceput si nu se stie unde va ajunge daca va ajunge. Daca ar fi fost vorba de una serioasa care era pe muchie de casatorie, as fi avut multe de zis si sfaturi de dat.

Pai cred ca da, vrea una europeana dar cu obiceiuri de ale lui. De casatorie o sa vorbim cat de curand daca nu ma insel

 

.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

traiesc de 20 de ani printre ei .... poate ca STIU cat de "integrati" NU sunt ... si nici nu vor fi vreodata atat timp cat vor doar sa ASIMILEZE

Si eu traiesc din '97 in diaspora printre "ei" si STIU cat de integrati sunt. Am mai spus eu odata pe un topic la politica (,) ca nu se poate generaliza si ca nu se poate da vina numai pe o comunitate etnica dar si pe sistemul in care acea comunitate traieste. Am dat exemplu de comunitatile musulmane de pe continentul Nord-American si cele din Europa, comunitati care se afla la pol opus in ceea ce priveste integrarea. Deci daca tu judeci o populatie dupa ceea ce vezi tu acolo, de ce nu as putea eu sa generalizez in baza a ceea ce vad eu aici ? Cautati-va barna din ochiul european mai intai sa vedeti unde ati gresit in sistemul de emigrare si integrare a emigrantilor. Luati exemplu de la alte tari unde acei "ei" sunt integrati bine mersi, oameni care provin din aceiasi religie, aceiasi cultura, aceiasi mentalitate si set de valori. In Europa sunt saraci si criminali, in nord-america sunt integrati si prosperi. Pune-ti intrebari omule, oare de ce ? rolleyes.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare ce vrea de la tine sau cu tine??? ... sa arunci grenade te recruteaza el pentru ceva, are deja un plan cu tine asa mi se pare.

 

Rog moderatorii sa tempereze glume de prost gust din astea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te baga in harem... Tu-i oferi o casnicie si acte de sedere.

Cati copii are si el de te iubeste atat de mult?!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram sigura ca esti casatorit cu un pakistanez . Stii de ce iti da palme? Faci snitele prea des si ei sunt vegetarieni. Denisa insa are sanse mai mari, fiind intr-o permanenta cura de slabire.

 

Poate ca tu ar trebui sa privesti mai mult oglinda ... si grabeste-te pana nu incepe sa crape

 

Eu nu am emis sentinte - am descris experienta mea de viata - care se intampla sa fie VASTA comparativ cu a ta ( si nu numai ) ... as dori ca tu ori Naeema ori oricine altcineva sa imi spuna si mie un caz CONCRET de o familie pakistaneza care a imbratisat o mireasa crestina , la a doua casatorie si cu doi copii AI ALTUIA ...

 

Dar desigur, eu sunt un cinic si voi ingerasi

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te baga in harem... Tu-i oferi o casniie si o acte de sedere.

N-auzi ca nu e vorba de casnicie si ca el sta in Spania de 14 ani ? O fi stand la negru, permanent cu morcovul in fund ca-l prind astia si-l deporteaza d'aia si-a gasit el romancutza ca sa-i faca acte, ca doar ele is mai proaste ca spanioloaicele sau restul europencelor asa-i ? rolleyes.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare ce vrea de la tine sau cu tine??? :think: ... sa arunci grenade :crazy: te recruteaza el pentru ceva, are deja un plan cu tine asa mi se pare.

 

Dar el e indragostit de tine??? pronunta asemenea cuvinte??? sau te iubesc ...

Daca un roman isi bate sotia inseamna ca toti is la fel? Asa si cu ceilalti, fiecare padure cu uscaturile ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×