Sari la conținut
Forum Roportal
Denysa3232

Relatia dintre o romanca si un pakistanez

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Normal ca nu m-a deranjat, chiar asa m-a facut poate sa ma indragostesc de el...stiu ca el e religios dar in limitele bunului simt.Nu se roaga de 5 ori pe zi cum ar trebui ca nu are timp.Acum ceva timp l-am intrebat ce vrea de la mine.Mi-a raspuns cu nu vrea sa fim doar prieteni dar ca nu vrea nici o aventura,el vrea ceva mai mult cu mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e religios in limita bunului simt - nu se roaga ca nu are timp - pai dac-ar avea, ar depasi limitele bunului simt?

 

ce stii despre familia lui, despre traditia familiei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum poate formularea imi suna mie aiurea....tu esti religioasa in limitele bunului simt? Cum vine asta? Eu am avut o perioada o colega care se ruga de 4 ori ce-i drept, la rugaciunea din timpul noptii nu pripidea sa se scoale. Era asa de simpatica, isi punea tot timpul alarma si cand suna mormaia ceva si stingea telefonul..... :crazy: A tinut inclusiv toata luna Ramadanului. Atunci sa vezi tu post si nu tu apa si nimic. Dar nu cred ca ai de ce sa te sperii strict de faptul ca ii musulman.

 

 

In rest acuma nah, asteapta, desi la trecut de 30 ii destul de greu asta cu asteptarea. Dar un sfat e sa nu te indragostesti prea mult.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spun din perspectiva relatiilor cu barbatii dupa ce ai trecut de 30 de ani. Ai deja un bagaj de suferinte, despartiri, o anumita rigiditate. POate doar exotismul ideii de cum te-a tratat te-a cucerit.

Important este ca il vrei si te frustreaza ca nu iti spune clar planul sau.

Ca e muslim, indian cheroke, sau roz bon-bon cu picatele conteaza mai putin la tine.

Totusi fa o mare munca de a-i afla traditiile.

 

Pai familia lui,adica parintii sunt in Pakistan iar fratii plecati ca si el.

Tu ai mai fost casatorita? Fratii lui sunt tot in Spania? Daca da, ii stii?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sansele sunt 95 % sau mai mari ca in viitor o sa ajungi la a iti da palme

Daca vrei sa continui pentru cele 5 % sperantze ... mult noroc

 

Sper ca esti constienta ca familia lui nu te va accepta NICIODATA - chiar daca treci la religia lui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da am mai fost casatorita, dar el stie asta pt ca i-am spus de la inceput. Poate ca familia lui nu o sa ma accepte fiind de alta religie dar nici a mea nu o sa fie de acord.Dar parerile lor conteaza mai putin cel putin pt mine.Nici casatoria cuun roman nu mi-s adus fericire asa ca de ce sa nu incerc si altceva?

 

De ce sa ai rabdare, ce explicatii ti-a dat?

Dar tu ce punte vrei sa treci?

Pai anul trecut in iunie cand ne-am cunoscut avream o greutate...145 de kg dar cu o dieta destul de grea pt mine am reusit sa ajung la 103 cat cantaresc acum.O fac asta din 2 motive...el si sanataea mea.Acum cand a vazut ca am slabit atat de mult e foarte incantat doar ca acum nu ma mai multumesc eu cu atat, vreau sa ajung din nou la greutatea de acum cativa ani.El imi spune ca a devenit o obsesie pt mine dar nu asta conteaza ci faptul ca eu ma simt mult mai bine.

Asta e puntea pe care vreau sa o trec.

Iar in legatura cu rabdarea mi-a spus ca el face lucrurile diferit de alti barbati si imi cere putina rabdare deocamdata fara nici o explicatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut de 30 de ani dar...m-am indragostit din nou de un pakistanez, el e cu 4 ani mai mic.Ne cunoastem de vreo 7 luni si de atunci multi sunt pro si contra relatiei.Eu as merge inainte cu relatia asta pentru ca mi se pare diferit,in sensul bun, clar, de alti barbati pe care i-am cunoscut.Religia nu conteaza.Astept pareri.Multumesc.

Daca este un om bun, cu caracter, te respecta si te iubeste, nu vad care ar fi problema, dar religia nu este o problema doar in cazul in care el nu va dori sa ti-o bage pe gat pe a lui si ti-o respecta pe a ta, daca ai vreuna.

 

Dar arabii astia nu sunt cam rai?

Pakistanezii nu sunt arabi, ci sunt de fapt indieni musulmani stramutati in trecut pe teritorii carora li s-a dat numele Pakistan. Asta e una la mana, iar doua ar fi : unii arabi sunt rai, altii nu, ca oricare alta natie. rolleyes.gif

 

La mine sunt toti arabi.

 

Probabil precum pentru americani toti cei din Europa de est sunt rusi. Multi cred ca Romania si restul tarilor est-europene au facut parte din URSS. :rot:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca este un om bun, cu caracter, te respecta si te iubeste, nu vad care ar fi problema, dar religia nu este o problema doar in cazul in care el nu va dori sa ti-o bage pe gat pe a lui si ti-o respecta pe a ta, daca ai vreuna.

Pai sunt ortodoxa.Deocamdata nu am vorbit de religie.

De respectat ma respecta asta e clar, este un om bun si cum am scris am fost casatorita...am 2 copii,baieti si mereu se intereseaza de ei chiar m-a convins sa-i aduc in Spania. Unul e aici iar celalalt vine in mai putin de 2 saptamani.

La inceput i-am spus totul despre mine si l-am intrebat daca toate astea is o problema pt el...mi-a zis ca e plecat din tara lui de vreo 14 ani si ca el traieste acum aici in Europa dupa obiceiurile de aici.

Ceea ce imi tot repeta e ca-i place ca sunt diferita de alte femei si faptul ca nu beau alcool, nu fumez si nu mananc nici carne de porc e mai mult de ce isi doreste de la o femeie europeana,cum zice el.

 

e minunata relatia asta - va fi ceva integral - o sa fi f...a si peste tot cat si la figurat ... bravoooo

 

:inlove:

 

p.s. nu ar fi mai simplu sa pupi un tren accelerat ???

 

Ce e cu ironia asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sunt ortodoxa.Deocamdata nu am vorbit de religie.

La stadiul in care se afla relatia voastra acum adica presupun boyfriend-girlfriend, nici nu e cazul sa vorbiti despre religie. Poate doar asa din mers, de fapt divers, de curiozitate, daca vreodata vreunul dintre voi ar deschide subiectul, dar nici atunci.

 

mi-a zis ca e plecat din tara lui de vreo 14 ani si ca el traieste acum aici in Europa dupa obiceiurile de aici.

Deci sa inteleg ca el traieste in Spania cu acte in regula, cu statut oficial ? Are sedere permanenta, cetatenie, contract de munca sau ce anume ? Intreb asta pentru era cineva aici care spunea ca poate el umbla dupa statut in EU si ca atare s-ar putea sa fie cu tine din interes.

 

Ceea ce imi tot repeta e ca-i place ca sunt diferita de alte femei si faptul ca nu beau alcool, nu fumez si nu mananc nici carne de porc e mai mult de ce isi doreste de la o femeie europeana,cum zice el.

Cu alte cuvinte el isi doreste o femeie europeana dar care sa se comporte si sa fie mai mult ca una de a lui. :o:

Deocamdata nu ma avant sa-ti fac capul calendar cu de toate, pentru ca relatia e abia la inceput si nu se stie unde va ajunge daca va ajunge. Daca ar fi fost vorba de una serioasa care era pe muchie de casatorie, as fi avut multe de zis si sfaturi de dat.

 

 

PS: Lasa-l pe Saha sa-ti spuna si el bucata. Acelasi cantecel pe care e il canta ori de cate ori apare vreun topic despre musulmani sa arabi. doh.gif O sa vezi...

 

Sansele sunt 95 % sau mai mari ca in viitor o sa ajungi la a iti da palme

Daca vrei sa continui pentru cele 5 % sperantze ... mult noroc

Sper ca esti constienta ca familia lui nu te va accepta NICIODATA - chiar daca treci la religia lui

Astea sunt procente de la tine din burta sau ghidate de prejudecatile tale sau cum ?

Si nu mai generaliza nici in privinta familiilor, pentru ca sunt destule care pot vedea un om dincolo de etnie, cultura, etc. Evident tu poti face lucrul asta si esti impotmolit in clishee si notiuni bine cimentate in mintea ta. I should have known better. rolleyes.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×