Sari la conținut
Forum Roportal
Denysa3232

Relatia dintre o romanca si un pakistanez

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar arabii astia nu sunt cam rai?

 

Pakistanezii nu sunt arabi. E adevarat ca sunt multi musulmani , dar ca rasa ei sunt indieni.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as tine cont de etnie, religie, rasa...Ca doar n-o sa traiesti cu ai de te critica...

Ei cu oftica, tu cu al tau om.

 

c

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu faptul ca ii arab,nearab, sau altceva conteaza, faptul ca nu prea te poti indragosti 7 luni de cineva via net si presupun eu - s-ar putea sa ma insel - pe nevazute. E bine sa deschida ochii american de era si atunci. Nu pakistanez ii baiul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

când vor apărea problemele din cauza diferenţei de cultură, mentalitate şi religie - care acum spune ea că nu contează, (probleme ce răsar de obicei imediat după apariţia copiilor), atunci oftica se mută la ea

 

există şi excepţii, of cors, însă prea puţine

 

Probleme mai mari pot aparea si intre doi romani, crestini, educati si frumosi.Ii vezi la stiri spanzurati.

Evaluarea lui ar trebui s-o faca ea si numai ea, fara sa plece urechea la rubedenii, prieteni binevoitori, si popa cel far' de cusur.

Exista pachistanezi culti, integri si cu suflet.Exista romani care nu stie sa citeste, badarani, si misogini, dar foarte crestini si avuti...tu pe care l-ai alege?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeia zice ca este vorba despre o "relatie", nu despre o casnicie. Nu si-au pus pirostriile si nici nu au schimbat inele de logodna, asa ca nu vad care ar fi problema. Se distreaza si ea cu el cateva luni - un an si, daca inca ii mai place dupa aceea, poa' sa-l ia si cu garantie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu as merge inainte cu relatia asta

 

Dar?... Ce? Daca 20 de insi de pe forumul asta iti vor spune ca nu e bine, impreuna cu parerile celor din anturajul tau, te vor face sa iei decizia sa te desparti de el? Tu-ti traiesti viata dupa cum iti spun altii, la varsta asta? Iti dau ei de mancare? E o relatie ca oricare alta, daca va intelegeti bine, mergi inainte. Vrei sa te mariti imediat cu el? Ca numai asa imi explic problemele pe care ti le faci.

Pe de alta parte, religia poate nu e o problema ACUM, dar poate fi o problema in viitor, ca, de altfel, orice alta diferenta culturala.

Decizia trebuie sa fie DOAR a ta, nu te mai lasa influentata de gura lumii, ca nu ii costa nimic sa vorbeasca.

Informeaza-te despre cultura lor, afla tot ce poti sa afli, obiceiuri, societate.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×