Sari la conținut
Forum Roportal
Indigo 1

Oscar 2012

Postări Recomandate

Nu-i problema.

Topicul tau m-a facut curioasa, am inceput sa le caut pe cele nomunalizate pentru cel mai bun film. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i problema.

Topicul tau m-a facut curioasa, am inceput sa le caut pe cele nomunalizate pentru cel mai bun film. :D

Sunt cateva bune, dar nu e niciunul din ala sa-l vezi de 3-4 ori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topicul tau m-a facut curioasa, am inceput sa le caut pe cele nomunalizate pentru cel mai bun film. :D

 

:o: :good:

 

vreau sa vad si

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as plati pe cineva sa-mi puna capat zilelor ca sa mor cu demnitate nu sa ma fac de rasul lumii. Hai shalom. :bye:

 

Ma mir ca o sa rezisti si pan'atunci, si nu stiu de ce tragi timpul cand pentru tine viata este asa de prisos :think:

Adio :suicide: :skull: :rabbi: :pope:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce va imbracati doamnelor in seara de Oscar??? Eu mi-am luat o rochie asa de faina ... de coloare gri spre violet culoare pastel, lunga decoltata, fara maneci, niste pliuri o fac mai larga sa pot misca in ea comfortabil. Este dintr-un material nou si luceste suprafata ca la un satin, arata foarte bine. Pe masa o sa am doar finger food si sampanie.

Editat de Amarena
edit citat sters
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare an fac gresala la prezentarea In Memoriam ... pentru ca anul de referenta este 2011, trebuie sa aminteasca de toti cei care au murit in acel an, dar l-au pus deja pe lista si poza lui Whitney Houston si precis au uitat pe cineva important.

 

:o: :good: vreau sa vad si

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Meryl Streep

 

Arata ravisanta, a prezentat o categorie ... dar al 17-lea oara a castigat in final Marele Premiu :clap:

 

da, acum am aflat si eu - este la al 3-lea premiu :lol: , celelalte 2 au fost pentru Kramer contra Kramer si Alegerea Sophiei

 

iar Oscarul pentru rolul masculin a revenit lui Jean Dujardin in filmul The Artist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

and the Oscar goes to.....

 

 

Cel mai bun film: "The Artist"

Cel mai bun regizor: Michel Hazanavicius ("The Artist")

Cea mai buna actrita in rol principal: Meryl Streep ("The Iron Lady")

Cel mai bun actor in rol principal: Jean Dujardin ("The Artist)

Cel mai bun actor in rol secundar: Christopher Plummer ("Beginners")

Cea mai buna actrita in rol secundar: Octavia Spencer ("The Help")

Cel mai bun film intr-o limba straina: "Nader and Simin, A Separation" (Iran)

Cel mai bun film de animatie: "Rango" de Gore Verbinski

Cel mai bun scenariu adaptat: "The Descendants" (Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash)

Cel mai bun scenariu original: "Midnight in Paris" (Woody Allen)

Cea mai buna regie artistica: "Hugo" (Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo)

Cea mai buna imagine: "Hugo"(Robert Richardson)

Cel mai bun montaj: "The Girl with the Dragon Tattoo" (Kirk Baxter si Angus Wall)

Cele mai bune costume: "The Artist" (Mark Bridges)

Cel mai bun machiaj: "The Iron Lady" (Mark Coulier, J. Roy Helland)

Cele mai bune efecte vizuale: "Hugo" (Robert Legato, Joss Williams, Ben Grossmann, Alex Henning)

Cea mai buna coloana sonora: "The Artist" (Ludovic Bource)

Cel mai bun cantec: "Man or Muppet" din "The Muppets" - Bret McKenzie

Cel mai bun mixaj de sunet: "Hugo" (Tom Fleischman, John Midgley)

Cel mai bun montaj de sunet: "Hugo" (Philip Stockton, Eugene Gearty)

Cel mai bun lungmetraj documentar: "Undefeated", de TJ Martin, Dan Lindsay si Richard Middlemas

Cel mai bun scurtmetraj documentar: "Saving Face", de Daniel Junge si Sharmeen Obaid-Chinoy

Cel mai bun scurtmetraj de fictiune: "The Shore", de Terry George si Oorlagh George

Cel mai bun scurtmetraj animat: "The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore", de William Joyce si Brandon Oldenburg

 

 

:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Artist nu e un film exceptional,eu una nu am ramas deloc impresionata de el...din contra ma iritat .Da e diferit de filmele care se fac acum si poate de acea a iesit in evidenta dar altfel nu e cine stie ce de el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×