Sari la conținut
Forum Roportal
adrian1974

Anxietatea in timpul zborului cu avionul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

io zic sa iei un somnifer ..la o adica daca se intampla ceva ..sa nu stii pe ce lume, scuze..prin care ceruri esti :airkiss:

io zic sa nu-l iei...poate te trezesti de unde ai plecat....

 

iti doresc un zbor planat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca exista niste pastile pentru rau de avion. Nu stiu cum se numesc. Am un amic ingrozit de zborul cu avionul care le-a testat. Tin minte ca isi luase si un fel de lichid special pe care si-l turna in nas contra uscarii nasului, ceva care continea apa de mare cu saruri ca sa nu ai nasul uscat de la aerul conditionat din avion. Cica e bun, ajuta.

 

Eu era sa ma fac stuardesa acum vreo cativa ani da' m-am razgandit in ultimul moment din cauza familiei care era oarecum impotriva. Le era frica sa nu dau coltul. :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc tuturor, pentru sfaturiile primite. Am convingerea ca voi trece cu bine si de acest hop, mai ales ca mi-ati fost de mare ajutor:). O sa incerc fasole cu usturoi, apoi o sa va spun cum a fost. Apropo super clipul, uiti de toate necazuriile.

Dar vezi ca ..fasolea trebuie mancata sera si doua portii ..pentru ca sa isi faca efectul.. :airkiss:

..si nu uita ..scaunul din mijloc..:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum cateva saptamani am zburat ptr prima data. la ce fricoasa sunt de felul meu, nu m-ar fi ajutat nici un litru de alcool. :flowers:

M-a ajutat iubitelul meu, care ma tinea de mana la decolare.si faptul ca era atent cu mine tot timpul zborului. :airkiss: a fost ok pan a la urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Priveste totul ca pe o excursie in ceva cu totul nou - traieste fiecare moment si incearca sa retii cat mai multe amanunte

Zborul cu avionul e o placere :airkiss: , pana ajungi in el nu este !

 

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca poti scapa de asa o frica. Poti doar sa te urci in avion, intampla-se ce s-o intampla, si sa nu-ti mai pese.

Eu am ales sa merg cu trenul la Timisoara si inapoi acasa, nu am avut curajul sa merg cu avionul... pentru ca, exact inainte de acea plecare, tot vedeam la tv accidente de avion si aceasta m-a facut sa iau decizia de a lua bilete de tren...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sa va fie cu adevart frica de ceva este de drumul cu masina pana la aeroport.

 

Avionul este statistic mijlocul de transport cel mai sigur din lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×