Sari la conținut
Forum Roportal
Bubulina2502

Spalaturi interne si chist

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ziua.ma numesc Maria si am 19 ani.in urma cu 5 luni mi-a fost diagnosticat un chist ovarian cam de marimea unei masline.mi sa dat tratament cu anticonceptionale.insa am facut recent niste spalaturi interne cu ceai de musetel,si iesea ceva alb,pastos..scuzati expresia..dar ca branza era,ca sa pot fi inteleasa.inainte sa ma duc la medic as vrea sa ma linistesc,pentru ca simteam ca se desprinde ceva cum bagam degetul sa ma curat.si mi-e foarte frica sa nu fie ceva legat de chist.va multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

diagnosticat: chist ovarian ... se desprinde ceva cum bagam degetul

 

Stiam ca romancele sint foarte talentate :crazy: insa n-am stiut ca se poate ajunge cu degetul in ovare si umbla acolo cu alea-alea ... 8)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce ai tu acolo albicios pare mai degraba candida sau asa stau treburile pe la tine pe acolo si e mai consitenta secretia normala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

indiferent cand te vei duce la medic, ia de la farmacie un medicament numit SEPTOVAG. nu altceva. e un praf alb, ambalat in pliculete verzi. fa cum scrie pe ambalaj, adica un plic la 1 litru de apa fierbinte. fa-ti spalaturi interne, vaginale si externe cu apa aceea. si vezi efectul.

 

mie mi l-a recomandat o doctorita, in prima perioada a casniciei. e atat de bun, ca nu mai lipseste din casa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi s-a prescris acel Septovag,insa nu stiu daca ar fi indicat sa iti faci infuzii intravaginale,daca nu sunt prescrise de medic..Rau nu ar avea ce sa-ti faca,la urma urmei,doar curata..dar mai bine te duci la un control la ginecolog,pentru a-ti spune exact ce iti trebuie tie. :*

 

si acele spalaturi in exces,pot face mai mult rau decat bine,deoarece pot distruge flora ta naturala a vaginului,e indicat sa nu faci mai mult de doua ori pe saptamana..Repet: vizita la medic este cea mai buna!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×